Jump to content
IGNORED

savremena umetnost


kim_philby

Recommended Posts

:D e jeste budala :D

 

ni ovo ne kapiram. Racunam da npr. u andaluzijskom psu ni jedna scena nije manje zanimljiva od ovog isecka.

 

edit; izvinjavam se, tek sad videh koji je ovo topik, pomesao sam. Sorry na trolu,

 

uzivajte

Edited by Caligula
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

drugari, ne znam da li je ovo dobro mesto za ovakvu molbu i da li je uopste ukusno ovako nesto traziti od nepoznatih ljudi za nepoznatu organizaciju /a mozda i nije dozvoljeno propozicijama foruma, ako je tako skinite ovu moje molbu/, ali kako se od ove godine ocenjivanje projekata od strane sire javnosti na NIS-ovom konkursu vodi kao deo opsteg bodovanja projakata /prvi deo, klarifikaciju tj administrativnu procenu projekata je uradila TRAG fondacija iz beograda, sada  je u toku to javno glasanje na web strani Zajednici zajedno, a potom sledi konacan odabir projekata na lokalu, od strane experta i politicara /sa naravno najvecim uticajem politike, tj SNS politicara/. e, pa posto se plasim da ce glasanje ''odraditi'' sns botovi za ''njihove  projekte'', morala sam da i ja animiram moje fb prijatelje, a sada i vas da glasate za nas projekat :-)

evo, ovo je sazetak naseg projekta, pa ako mislite da je ok projekat, a i nije vam tesko da se cimate, molim vas da glasate za nas!

 

''ЦРНИ КВАДРАТ – предавања о историји идеја и друштвених промена током двадесетог века из перспективе уметности и теорије'' - пројекат који намеравамо да спроведемо, планиран је као серија предавања са панел дискусијама и радионицама са темама из области визуелних уметности. Радионице и предавања одржавале би се у просторијама Културног центра и премда смо их замислили као отворене за сву заинтересовану јавност, настојаћемо да сарадњом са професорицама ликовне културе и филозофије из Зрењанинске гимназије, са професором ликовне културе из Економско-трговинске школе, професорицом ликовне културе из средње школе ''Урош Предић'', професором моделовања и дизајна текстила на факултету ''Михајло Пупин'', са едукаторима из центра за децу и младе ''Машталиште'' и са уметницима из Уметничке асоцијације Зрењанин, обезбедимо да учесници радионица и предавања у великом броју буду ученици зрењанинских средњих школа и студенти. Предавања би држали предавачи савремених визуелних уметности, професор др Мишко Шуваковић, др Никола Дедић, др Бранислав Димитријевић, др Јасна Јованов, Вида Кнежевић, докторант и Свебор Миџић. Панел дискусије и радионице са темама које би биле у складу са одржаним предавањем, подразумевале би гледање и анализу уметничких филмова, репродукције слика, арт филмова, стрипова, фотографија, снимака перформанса и инсталација, а водили би је и модерирали зрењанински професори и уметници.

Главне активности, предавања и радионице, одржавале би се током јесени, октобра и новембра месеца. Припреме за пројекат отпочеле би јула месеца, када планирамо да почнемо договоре са предавачима о редоследу и да прецизирамо теме предавања, након чега бисмо наставили договоре и са професорима, уметницима и едукаторима који ће вршити медијацију на радионицама.

 

link gde se glasa je http://zajednicizajedno.nis.eu/glasanje

grad /пише - одаберите један од понуђених градова/ je Zrenjanin

projekat se zove ЦРНИ КВАДРАТ

 

уколико има неког коме такође треба оваква подршка, а iz nekog drugog grada je /beograd, cacak, nis, pancevo, novi sad..../ nek prijavi za koga jos da glasamo :-)

hvala unapred, puno, puno...

 

 

 

Link to comment

Izasao genijalan katalog za izlozbu Vlade Miladinovica u narodu poznatog kao Lazni Piki. Kako bi drugacije mogao izgledati nego kao reprint Vecernjih Novosti s pocetka rata u Bosni. Katalog kao produzetak umetnosti drugim sredstvima.

892826cdc5385bff2bc5f2553683b240.jpg0c39b30d8d731658906fb718b20c60ba.jpgdb92e54dccf57e76390ece857ad0d102.jpgbb858c81b9a1767b3f753956d564750b.jpg189383601d7063e4edd1546cdba7f10d.jpg6058e5268a770bf0a92d470f8255e1f3.jpgb943942b615a3197a93d49411173a3cb.jpg219b905cb75ee6bad9bb36280b36ad23.jpg288a3c61dbd274d39f5b8fa636e0d2af.jpg

Edited by yolo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...