Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Je l mi se učinilo ili su sad na Aldži javili kako je policija u Kairu odlučila da ne pruža otpor demonstrantima?
mozda i jesu rekli, ali nije opsta odluka. ovi otporasi kazu da se neki pridruzuju, ali uglavnom obicni policajci. za sad nista masovnije.ne moze se probiti ka unutrasnjosti nikako, neprovereni javljaju da je u luksoru isto dosta napeto, dok oaze turizma na moru za sada miruju.i pusteno ovo cetvoro novinara. Edited by luba
Link to comment
Je l mi se učinilo ili su sad na Aldži javili kako je policija u Kairu odlučila da ne pruža otpor demonstrantima?
More from Peter Bouckaert, from Human Rights Watch, in Alexandria: The police have now given up fighting the protesters. The police and protesters are now talking, with protesters bringing water and vinegar (for teargas) to the police. Afternoon prayer has just been called and hundreds are praying in front of the mosque in east Alexandria.
Link to comment
mozda i jesu rekli, ali nije opsta odluka. ovi otporasi kazu da se neki pridruzuju, ali uglavnom obicni policajci. za sad nista masovnije.ne moze se probiti ka unutrasnjosti nikako, neprovereni javljaju da je u luksoru isto dosta napeto, dok oaze turizma na moru za sada miruju.
U Aleksandriji su uglavnom prekinuli otpor.
Link to comment

nadam se da je tako. u aleksandriji je prema procenama izmedju 60 i 80 hiljada ljudi na ulicama. plaze su prepune ljudi, ispred biblioteke je poljska bolnica. ako negde bude pobede, bice tu.iz telefona: zene voze one minibuseve i dele vodu i sirce demonstrantima za protiv suzavca, kazu da su gore od kamikaza u voznji.

Link to comment

Mogu misliti na sta lici ta voznja, ako je gora od nacina na koji inace voze minibuseve.Ne dopada mi se nista ovo u Kairu. Trg Tahrir je simbolicki centar Egipta, a posto je grad pravljen po uzoru na Pariz posle Komune, apsolutno nema nacina da organizovana grupa ljudi dodje na trg Tahrir. Prilicno sam siguran da ce u nekom trenutku demonstranti odustati od ocajnickih pokusaja da prodru do Tahrira i da ce kraj dana u Kairu biti antiklimaktican, sa brojnim hapsenjima, a mozda i jos gorih stvari, pod okriljem noci.

Link to comment

Ajde da pitam nekoga ko zna bolje od mene. Sve ovo nosi romantiku revolucije, narod na ulicama, mlate se sa policijom, možda i vojskom, svim polugama "demokratske diktature" koja očigledno ne preza ni od čega, i kad se sve vidi na televiziji vrlo je lako i prirodno navijati za demonstrante. Ipak, znamo li realno ko su pretendenti na vlast i da li postoje kakve-takve indicije da nećemo dobiti još jednu džamahiriju poput Irana ili Alžira?

Link to comment
Mogu misliti na sta lici ta voznja, ako je gora od nacina na koji inace voze minibuseve.Ne dopada mi se nista ovo u Kairu. Trg Tahrir je simbolicki centar Egipta, a posto je grad pravljen po uzoru na Pariz posle Komune, apsolutno nema nacina da organizovana grupa ljudi dodje na trg Tahrir. Prilicno sam siguran da ce u nekom trenutku demonstranti odustati od ocajnickih pokusaja da prodru do Tahrira i da ce kraj dana u Kairu biti antiklimaktican, sa brojnim hapsenjima, a mozda i jos gorih stvari, pod okriljem noci.
vidi ovog, pobeze iz zatvora! drste ga!
Link to comment

super da među policijom na tereni postoje disonantni tonovi, ne bi li se jezgra zdravog razuma proširila i prema gore. lubo, jel aleksandrija inače sociokulturno drugačija od drugih većih gradova ili je to slučajnost?

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...