Jump to content
IGNORED

Sta zele zene?


Indy

Recommended Posts

a to da zene zele bogato da se udaju... well, pa ko ne bi? mislim, da krenes sad od jedne do druge nevencane osobe, svaka bi ti rekla da bi se radije vencala za bogatu no za siromasnu osobu (ako je sve ostalo isto).
Mozda govorim samo u moje ime ali materijalno stanje zene je apsolutno nebitno.
Link to comment
  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    26

  • Indy

    19

  • gagorder

    18

  • pt 2.0

    18

Top Posters In This Topic

Mozda govorim samo u moje ime ali materijalno stanje zene je apsolutno nebitno.
...ali lenjost je nedopustiva biggrin.gif edit. šalim se ja malo. a ako ću ozbiljno, i za lični slučaj, bolje da nije bogat. edit edita. i ja mislim na te zaista bogate, šanjane. Edited by PointTaken
Link to comment
Naravski. Da ribas podove s' cula! angry.gif Nego ja ne znam o cemu se ovde raspravlja. Valjda smo dosli do toga da svako moze izabrati svoj put. Jes da ima pritisaka zajednice na oba pola pa jbg uvek ce ga biti. A ako indy ne zna kako da izadje na kraj sa zenom to je njegova mana a ne njena, dapace ona je izgleda pametniji deo tog braka tongue.gif
nisi shvatio moju suptilnu poruku da marljiv čovek (danas) sa prosečnim sposobnostima teško da će biti ubogi siromašak... i teško tebi kad se indi probudi. :D
Link to comment

Ne svacas ti gde je marljivoj zeni mesto al ajd sad... <_< Ne, ozbiljno kad palcica pomenu bogate ja mislim zaista bogate. Pametan i vredan covek ce ziveti lepo al nece bas da se rasipa parama posebno ako hrani male gremline. Ma mozes svoju vrednocu rasipati i na besmislene hobije, samo da ne kukas. Kao sto se vidi zensko kukanje mi je na prvom mestu "sta muskarci ne zele".edit: onda ja mislim na malo gluplje :unsure: i lenje :)

Edited by Shan Jan
Link to comment

dobro, doktorka hakim je radila istrazivanje koje mi nismo procitali. procitali smo dajdzest rezultata koji je izaso u medijima. svako sociolosko istrazivanje ukljucuje drustveni kontekst i ja uopste ne sumnjam da se krije negde na 52 strane ovog istrazivanja. mi ne znamo koje su zemlje obuhvacene, koji je uzorak, metod, blabla. isto tako nismo videli rezultate, no smo culi deo tumacenja (citala ja istrazivanja slobodana antonica, rezultati bili ok, a tumacenje :blink:). iz ovog sto sam procitala dosta je, recimo, diskutabilno da zene ne smeju da kazu da zele da budu domacice (kako je onda ona to otkrila, mozda samo ne zele da rade, a karijera domacice im je jednako mrska, da li je to uporedjivala sa uzorkom muskaraca da vidi koliko muskaraca ne zeli da radi i tako, opet, mozda je sve u redu, ali mi ne mozemo da diskutujemo, jer nismo citali) nije mi se bas davalo 10 funti i jebada oko uplacivanja da bih to procitala. opet, postoji i drustveni kontekst u kome je gospodja doktorka pisala svoj tekst. ovo je podnaslov: the flawed thinking behind calls for further equality legislation. dakle, postoji predlog da se uvedu zakoni za unapredjenje rodne ravnopravnosti, ona je protiv. zasto, moguce da bi trebalo znati i nju, i partije koje su dale predlog zakona, partije bliske njenom srcu, i tako. ko zna kakvi bi rezultati bili da je istrazivanje radila u skandinavskim zemljama koje godinama sprovode politiku unapredjenja rodne ravnopravnosti, pa su i dalje daleko. i postoji jos jedna stvar: nije li bas, bas moderno da doktorka sociologije na elesiju bude protiv promovisanja zenske ravnopravnosti? dosta je to zgodno za karijeru :)

Link to comment
After decades of campaigning for gender equality, women are having a difficult time admitting they would prefer to be housewives than career-minded women.
ja nemam problem. uzasno sam umorna od toga da budem sva tri roda i oba broja po potrebi i rado bih bila izdrzavano lice.bilo koji dzender.inace, kad cujem "career-minded," bilo musko ili zensko, bezim glavom bez obzira.
Link to comment
ja nemam problem. uzasno sam umorna od toga da budem sva tri roda i oba broja po potrebi i rado bih bila izdrzavano lice.bilo koji dzender.inace, kad cujem "career-minded," bilo musko ili zensko, bezim glavom bez obzira.
:kralj:
Link to comment
sto, elesi je sav crven. kao.
upravo zato. em je sa crvenog fakulteta, em je zena. od nje se najmanje ocekuje, pa njena rec ima vecu tezinu. zato je strana koja zastupa isti stav oberucke prihvaca.
Link to comment
dobro, doktorka hakim je radila istrazivanje koje mi nismo procitali
Da, sigurno ce biti da ne valja istrazivanje, ili da je bilo namerno zlonamerno interpretirano od strane nekog mizogina kao sto sam ja.Inace, mi imamo nekog sa foruma na LSE, pa sam siguran da se moze pribaviti integralni rad, i to za manje od 10 eu.Zajebo sam se sto sam ovo kacio, evo vam teme. Odoh.
Link to comment
ja nemam problem. uzasno sam umorna od toga da budem sva tri roda i oba broja po potrebi i rado bih bila izdrzavano lice.bilo koji dzender.inace, kad cujem "career-minded," bilo musko ili zensko, bezim glavom bez obzira.
Za razliku od tebe, koja si izuzetak, ZENE LAZU, i to je ovo istrazivanje pokazalo, i sad svi nesto relativiziraju k'o mile curcic za Srebrenicu.Pu, bre, kakie ste. Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...