Jump to content
IGNORED

Sta zele zene?


Indy

Recommended Posts

More women marrying for money in 2011 than in 1940s

According to a new study by Dr. Catherine Hakim at the London School of Economics, more women are marrying for money today than they did in the 1940s. In her research she discovered, “there is a myth that women invariably choose to have a relationship of total equality.” Her findings also show that women are increasingly choosing to date and marry men who are better educated than themselves, and therefore have higher earning capacity.Based on this information, Hakim believes that women now face a difficult dillema. After decades of campaigning for gender equality, women are having a difficult time admitting they would prefer to be housewives than career-minded women.
Dakle, sta smo imali...? Da li je feminizam dzabe krecio?Nabasah nedavno na 1 americki forum u kome se (uglavnom muzevi) jadaju jedni drugima na to koliko su im supruge lenje. Ali su zato malo jednakije od muzeva. Naravno da je jednaka verovatnoca da muskarac prirodno bude lenj, ali mu u tom slucaju prirodjena/drustvena ocekivanja (videti gore) ne idu bas na ruku. On je taj od koga se ocekuje da "donosi kuci slaninu", a posto smo sad svi metroseksualni, ocekuje se i da podmetne ledja u kucnim poslovima. Sve to zato sto su malo lepse i aerodinamicnije od nas... frankly, I'm sick & tired. <_< (Momcima: ne zenite se, ni u ludilu... it's not worth it).
Link to comment
  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    26

  • Indy

    19

  • gagorder

    18

  • pt 2.0

    18

Top Posters In This Topic

More women marrying for money in 2011 than in 1940sDakle, sta smo imali...? Da li je feminizam dzabe krecio?Nabasah nedavno na 1 americki forum u kome se (uglavnom muzevi) jadaju jedni drugima na to koliko su im supruge lenje. Ali su zato malo jednakije od muzeva. Naravno da je jednaka verovatnoca da muskarac prirodno bude lenj, ali mu u tom slucaju prirodjena/drustvena ocekivanja (videti gore) ne idu bas na ruku. On je taj od koga se ocekuje da "donosi kuci slaninu", a posto smo sad svi metroseksualni, ocekuje se i da podmetne ledja u kucnim poslovima. Sve to zato sto su malo lepse i aerodinamicnije od nas... frankly, I'm sick & tired. <_< (Momcima: ne zenite se, ni u ludilu... it's not worth it).
opet, druga istrazivanja (nisu mi pri ruci, ali sam nabasala vise puta) pokazuju da muskarci imaju vecu zelju za brakom (radije se vencavaju) nego zene.ovi is istrgao iz nekog konteksta. daj link na cei tekst.
Link to comment

kakvo poklapanje. bas o ovim temama razmisljam ovih dana. odnosno o tome koliko su mi razni stavovi o m-z razlikama smeksali u poslednjih desetak godina. ali otvorila sam forum sada iz sasvim drugog razloga - da podelim nesto smesno. a onda se stvorila ova tema, gde joj citat i pripada. naime upravo sam na b92-zivot procitala: "razlika između broja žena i muškaraca u parlamentu Velike Britanije se smanjila sa 29 odsto u 1975. godini na 16 ili čak 10 procenata danas (u zavisnosti od načina merenja)." missim, sta to znaci, "u zavisnosti od nacina merenja"? :isuse: kako moze prebrojavanje ljudi po polu u nekoj grupi da zavisi od nacina merenja?! shashavi su ovi englezi.ukljucicu se ozbiljinije na temu kasnije, ili ovih dana. uglavnom se tu (u losijim verzijama feminizma) po mom misljenju radi o nadogradnji prazne teorije na neku ljudskopravasku praksu koja je u svojoj osnovi sasvim ok i koja treba da postoji.

Link to comment
missim, sta to znaci, "u zavisnosti od nacina merenja"? :isuse: kako moze prebrojavanje ljudi po polu u nekoj grupi da zavisi od nacina merenja?! shashavi su ovi englezi.
Nisi videla žene iz Jorkšira, možda su od tada pooštrili proces utvrđivanja pola.
Link to comment
kakvo poklapanje. bas o ovim temama razmisljam ovih dana. odnosno o tome koliko su mi razni stavovi o m-z razlikama smeksali u poslednjih desetak godina.
Ja sam ozenio feminstkinju, kcerku feminstkinje koja je bila kcerka feministkinje (i komunistkinje, sve redom). Pa se zato i pitam, gde je o-ruk elan sa slike prikazane ispod (EDIT. Na novom spotu pevaljke Pink), umesto toga ima celodnevni program rastezanja po krevetu i protestvovanja sto jos nisam nasao posao koji placa 100.000 godisnje.Cekamo komunizam, valjda.. :isuse:we-can-do-it-rosie-the-riveter.jpg Edited by Indy
Link to comment
nisam mislila da si maliciozno istrgao iz konteksta...
Sorry, zensko si, znaci zlobna po prirodi.

adam-eve-snake.jpg

(Molim auditorijum da ima razumevanja za povremene eksplozije mizoginije ovde, i ja bih radije bez toga kad bih mogao. Ali, ne mogu.)

Link to comment

e što sam napisala post, prste da poližeš.pa editor pojeo.@tema - feminizmu ću uvek biti zahvalna zbog mogućnosti da se obrazujem, radim i budem plaćena za taj rad. posebno zbog ovog prvog, jer me u dobroj meri određuje od najranijeg detinjstva. ne poznajem žene koje ne rade i kukaju muževima što ne zarađuju više.

Edited by PointTaken
Link to comment
Ja sam ozenio feminstkinju, kcerku feminstkinje koja je bila kcerka feministkinje (i komunistkinje, sve redom). Pa se zato i pitam, gde je o-ruk elan sa slike prikazane ispod, umesto toga ima celodnevni program rastezanja po krevetu i protestvovanja sto jos nisam nasao posao koji placa 100.000 godisnje.
e, pa tu je problem u selektivnosti teorije/ideologije. ocekivati od nekog da zaradjuje i izdrzava druge je tezak teret, i to feminizam selektivno ignorise. bez obzira na to, naravno da je dobro obezbediti jednake mogucnosti za rad. ali socijalni pritisci i podrazumevana ponasanja ocito postoje i mimo tih jednakih mogucnosti. a sad, ako je podrazumevano drustveno ponasanje da ja mogu da ne radim ili da ne radim dovoljno da izdrazam porodicu, naravno da cu se opustiti i necu biti pod stresom po tom pitanju. slicno kao sto je podrazumevano drustveno ponasanje da ti zena kuva, pa ces se opustiti i vremenom ce ona kuvati vise nego ti. mozemo da se pitamo zasto su podrazumevana ponasanja tako podeljena po polu, ali zasto se jedan od polova opusti i ne nervira mnogo u nekom domenu i ocekuje da drugi to obavi, to je vec cisto ljudska, univerzalna crta.inace, nekad davno sam nasla podatak da su gotovo sve smrti na radnom mestu, smrti muskaraca, i da od 10 najmanje pozeljnih poslova (prema nekom almanahu neke godine), 9 uglavnom obavljaju muskarci. behu tu neki rudnici, neko busenje nafte daleko od porodice i civilizacije, takve stvari.
Link to comment
Ja sam ozenio feminstkinju, kcerku feminstkinje koja je bila kcerka feministkinje (i komunistkinje, sve redom). Pa se zato i pitam, gde je o-ruk elan sa slike prikazane ispod, umesto toga ima celodnevni program rastezanja po krevetu i protestvovanja sto jos nisam nasao posao koji placa 100.000 godisnje.
izgleda da je papir o kojem se prica ovaj, a pitanja na koja odgovara su

Are women today oppressed,or do they have the best of both worlds? Do women have to go out to work to gain equality with men? Or do they already do more thantheir share of domestic work, caring work and voluntary work as well as work in the informal economy? Do women seek careers on thesame terms as men? Or are they content to be dependent wives or secondary earners taking jobs on a short-term basis? How important isjob segregation in explaining the 20% pay gap between men and women? Have equal opportunities laws had any real impact? Are womenin Europe lagging behind, or are they at the forefront of developments in modern societies?

sto se tice celodnevnog rastezanja, ona je izvukla kljucne tacke za dzurnos ovdeizmedju ostalog kaze:

men and women do the same number of hours of work, once paid and unpaid work are added together/totalled (unpaid work includes housework, childcare, and voluntary work)
bottom line je izgleda, i meni deluje razumno, da se zaista ne moze imati sve (i vrhunska karijera, i deca, i ljubavni zivot) pa zene biraju poslove koji su manje zahtevni. verujem i da je u tome tajna 'pay gap'-a.
Link to comment
Da ne budem pogresno shvacen, (premda se tu i tamo salim, ali od muke) nije ovo sto pisem usmereno ni protiv zena, a ni protiv feminizma. Za brak je vec situacija malo drugacija.
Link to comment
Da ne budem pogresno shvacen, (premda se tu i tamo salim, ali od muke) nije ovo sto pisem usmereno ni protiv zena, a ni protiv feminizma. Za brak je vec situacija malo drugacija.
pa to nema smisla?od te tri stvari (žene, feminizam, brak) samo je ovo poslednje nešto u čemu imaš direktan uticaj, odgovornost i moć da ga napraviš kako želiš.nije brak neko strano telo koje postoji nezavisno...
Link to comment
... samo je ovo poslednje nešto u čemu imaš direktan uticaj, odgovornost i moć ...
Pola (polovinu?) od toga nabrojanog. Topik je o onoj drugoj polovini. :D Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...