Jump to content
IGNORED

Black Swan (2010)


paculla

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    14

  • yolo

    12

  • Hippie

    10

  • Indy

    9

Top Posters In This Topic

black swan je promasaj od filma, a natali konacno izgleda bas lijepo
Meni fenomenalan, i što neko reče, baš mi je legao. Kombinacija mjuze, koreografije, svetla - sjajno. Fotografija isto odlična. Jedan od boljih filmova koje sam gledala u poslednje vreme.Natali slatka, ali Mila je Mila. :wub:
Link to comment
pa ovako, na prvu loptu mogla bih da navedem eni hol, let iznad kukavicjeg gnezda, obicne ljude, dobrog vil hantinga, americku lepotu, sate, revolutionary road... koji su uglavnom doslovno koristili taj neki jezik psihologije/psihijatrije, a koji pri tome nije bio sam sebi svrha. i nisu bili tako dosadno predvidivivi kao u ovaj film. dakle,ako si hteo da kazes da u americkom filmu vise nego u drugim kinematografijama ima lose upotrebe i tumacenja psihologije/psiholoskih tema - ja se ne bih slozila. ja sam mislila i pisala samo o tom poslednjem njegovom filmu, jer mi se svi prethodni manje vise svidjaju, neki cak veoma. a odgovor na prvo pitanje otprilike bi bio "da, kada sam ga upoznala, veoma su me dotakle njegova erudicija i osecajnost, ali taj utisak je bledeo sto sam ga bolje upoznavala ... :-))))
upravo sam to hteo da kazem ali bez poredjenjima sa drugim sto ovde nije tema i prosirim bih na dve decenije, ali sam postedeo lestera pominjanja. jadni plot je koristen cak i u Law and Order. svejedno sto kasnije bledi kupio nas je gang bangom Dzenifer u njenim vrhunskim godinama.
Link to comment

Jel se isplati kupovati taj screener za labuda, što je izašao na internet kioscima? Ne podnosim grdne snimke, ali mi ponestaje pametnog novogodišnjeg programa...A i za Fightera i True Grit kad sam već tu?P.S.Da, oduvek sam želeo da postanem balerina :wub:

Link to comment
ja takodje ne mislim da je aronofski jedan seljak, al utisak mi je da bas adelescentski rastumacio balerine, labude, majke, frojda... onako, na prvu loptu, ko napaljeni gimnazijalac. sve sto bih prvo pripisala jednoj balerini - ambicioznu majku, uzasnu samokontrolu, erotsku fasciniranost zenskim....nije izostavio. sto se tice plesa, mislim da je mogao mnogo bolje i vise da ga koristi u filmu. sem zavrsne scene koja je bila i dramski zaokruzena, ostalo su bili tek neki manje-vise konvencionalni baletski krokiji. na kraju, ni menselova muzika me nije fascinirala. sve u svemu, nisam ocekivala da se takva trojka /portman, rajder, aronofski/ saplete na frojdizmu ;-)
:)Dodje mi da ovaj komentar odštampam na panou 100x70cm i da sačekujem njime sve oduševljene face koje budu napuštale sale kada ova providnost bude stigla u bioskope. Mislim, nije film loš ali s ovakvom temom, pa jebo te, zar nije sve to moglo malo krivudavije?
Link to comment
ja takodje ne mislim da je aronofski jedan seljak, al utisak mi je da bas adelescentski rastumacio balerine, labude, majke, frojda... onako, na prvu loptu, ko napaljeni gimnazijalac. sve sto bih prvo pripisala jednoj balerini - ambicioznu majku, uzasnu samokontrolu, erotsku fasciniranost zenskim....nije izostavio. sto se tice plesa, mislim da je mogao mnogo bolje i vise da ga koristi u filmu. sem zavrsne scene koja je bila i dramski zaokruzena, ostalo su bili tek neki manje-vise konvencionalni baletski krokiji. na kraju, ni menselova muzika me nije fascinirala. sve u svemu, nisam ocekivala da se takva trojka /portman, rajder, aronofski/ saplete na frojdizmu ;-)
tek sad videh ovo, tacno tako. Aronofski je isilovao do smrti ionako plitku metaforu [koja do duse sluzi svrsi u baletu] sa debilno ubacenim likovima ciji odnosi nemaju nikakvo razresenje pa cak ni glavni lik ne zna sta je i nema jasan seksualni identitet, ah da, to bi valjda trebalo da bude ta sizofrenija [lezbejka, frigidna, bi, sve zajedno?]. da ne pominjem katastrofalno miskastovane Milu Kunis i Kasela, banalnu i nepotrebnu scenu seksa]. Cajkovski na turbo centrifugi...
Link to comment

nina u black swanu jeste klishe, ono sto ga opravdava je sto je napravljen po dobro poznatim psiholoskim (da ne kazem psihijatrijskim) profilima koji su poznati svakome ko se profesionalno bavi time. pogledajte malo bolje oko sebe, takvi ljudi zaista postoje.black swan je OK utoliko sto je mnogo filmicniji od ranih nahajpovanih dela aronofskog koja su jos pretencioznija i utoliko negledljivija - a pritom nemaju natalie portman za 100-minutni drool. nazalost na ponovljeno gledanje jezivo mi smeta taj drugi deo filma sa spiralom ludila koji je jednako nesnosno uradjen kao i u requiem for the dream. steta sto ovaj predlozak nije dosao u ruke kronenbergu ili cak mozda brianu de palmi, pre 15-20 godina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...