Jump to content
IGNORED

Black Swan (2010)


paculla

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    14

  • yolo

    12

  • Hippie

    10

  • Indy

    9

Top Posters In This Topic

pa jeste sigurno najbolji film aronofskog - wrestler nisam gledao ali u odnosu na pi i na requem for the dreams ovo je svetlosnim godinama napred.
ovo je najbolja preporuka za film aronofskog! zainteresovo si me!misim, nije dovoljno da poverujem da je aronofski snimio nesto sto ce mene zanimati, al dovoljno da ga pogledam.
Link to comment

blek suon je bolji od ostalih filmova ovog aronofskog utoliko sto tema nije marginalni zivot stran, dalek i gadan pristojnom coveku - vec se bavi baletom, netalentovanim glumcima i tim pretvaranjima. dakle, meni je bolje zato sto sam pasionirani ljubitelj baleta i ceo zivot zivim sa glumcima. i glumci su u filmu usper i ta kamera.al, brte, zasto ona tatovirana crna krila, oni fejssiftovi, keva, halucinaicje i te jeftine simbolike? zato sto aronofski jos nije naucio da moes biti pretenciozan i apstraktan i s merom, i ukusom i kontrolom. nit ce ikad nauciti. on je 1 od onih seljaka zbog kojih rec pretenciozno nosi negativnu konotaciju. i mrzim ga stoga!dakle stoput bolji film bi bio da ima vise igre, telesnosti&putenosti a manje fantazmagorije, realno.

Edited by fancy claps
Link to comment

pa oko toga smo se i slozili, da je prica tanusna i pretenciozna, ali da je prosto film dobro upucan za razliku od njegovih ranih i to je sve, lepo se gleda i zabavan je. ti bi vodio vise ka igri, ja bi portmanovu erotizovao do granice prihvatljivog ali ga svakako ne bi ostavljali krcatim jeftinom simbolikom za devojcice u pubertetu koje imaju problem identiteta, autoriteta, sujete, sumnje, kompleksa...whatever. ovo svakako nije film za aronofskog nego za cronenberga.inace bih bio slobodan da zajmetim da bar 3 vazna filma ove godine variraju psihoanalizu kroz radnju (ovo plus shutter island i inception). nisam gledao mnogo filmova pa mi se cini kao trend, ne znam da li je stvarno tako.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...