Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

42 minutes ago, maheem said:

Hm...proizvodnja ULSDa jeste skuplja od starog sa više sumpora ali ne toliko. Naravno, rafinerije su naplatile modernizaciju dizel prerade, neke zemlje imaju veće taxe za dizel goriva, al uglavnom ta cena je zbog potražnje.

U USA se značajno više troši benzin u kolima ali je dizel skuplji jer je taxa veća a i brodovi i kamioni ipak troše dizel.

Screenshot_20220722-154025_Chrome.thumb.jpg.dcafb4273f05de16a5e451eb9745e0cb.jpg

U svega 5 evropskih zemalja je dizel na pumpi skuplji.

Pitanje je i koliko je novi dizel štetniji od benzina jer emituje znacajno manje CO2, 25% je efikasniji od benzina, al isto je i pitanje koliko novi motori zaista sprečavaju emisiju karbonskih čestica...

 

 

jbmga, gde je sad pokojni hasler da nam detaljno objasni.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Uopšteno, na info, ne na tebe. 

 

 

E, al da promenim i uzmem benzinca, samo bi otišao benzin na 250/l a dizel bi delili džabe. 

 

Takav sam ja batlija. 

Edited by Valkyrie
  • +1 3
Link to comment

Ja sipo juče 65l u rezervosr, 1000 dinara uštedeo.

Eto kad planski štedim ne ide a ovako me kenja.

U rvackoj na avtoputu  dizel 12.80 hrka. Al ako kupiš dici sladoled potrošiš tu razliku.

Link to comment

oooo, ljbim skute gospodaru vucicu zbog ovih 210din.

210 ... vec znate sta.

a, neko ovde pomenu da idu poljski radovi. odavno je to regulisano preko kartica za ratare i ostale individualne poljoprivredne proizvodjace.

sipam naftu, sa manjim prekidima jos od 91. sve to vreme vozim automobile koji rade na istom principu kao kada se tocio D2 (KUMS ga je spominjao). nemam nameru da nista menjam. nikakav kompjuter ispod haube ne zelim da imam. maksimum struje koju dozvoljavam u vozilu radi necega sto nije neophodno je podizac prozora.

ja se luksuziram i treba me satrti sa cenom nafte. moze na terazijama zajedno sa vozilom. da visimo zajedno.

i valkira je bahata, vozi se na naftu, sumniv je to element...

jbm im mtr!

  • +1 2
Link to comment

Još malo niže cene

Ministarstvo trgovine je objavilo nove cene goriva. Evrodizel će se od danas od 15 časova prodavati po ceni od najviše 207 dinara za litar, a motorni benzin evropremijum BMB 95 za najviše 180 dinara za litar

Link to comment

Ja BiH samo da kazem da sam pocela da vozim tako sto ga odmah stavim na kruzer i line assist i samo moram volan da držim. Milina. Sam koci, krece, ja na miru mogu da pricam, pevam, slusam....mozda krenem spanski da usavrsavam, u njima je buducnost u usa :D 

 

Ne nerviram se vise sto su spori, nit sad mogu speeding ticket da dobijem ponovo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...