Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

Ja pričam isključivo za plin. I to bez greške, svaki put kad sipam preko je ista priča. Ovog leta sam išao kroz Bosnu sa dva auta, odmah natočio kad sam ušao, ortaku se ugasio auto u tunelu pa sam ga šlepao do Olova...užas,,.u svakom slučaju, opet sam imao 10 posto manju potrošnju tog rezervoara nego u Srbiji. Pratim kilometražu.

Link to comment
3 hours ago, ducca said:

Btw, bejah pre koji mesec do Austrije i u polasku na Gazpromu natočim pun rezervoar Gdrive dizela - ostane mi oko četvrt rezervoara kad sam stigao tamo, u polasku nazad opet pun na Shellu premijum dizela (V Power valjda, kako se već zove), do Beograda merač na istom nivou kao u odlasku, ako ne i manje goriva preostalo. Ista kilometraža, vožnja na tempomatu. Evo nisam pametan apropo priče da je manja potrošnja sa gorivom iz drugih zemalja, pre svega EU...

 

ja baš i nisam razumeo šta s napisao :D

Link to comment

Možda je u povratku vozio uz vetar... ne ozbiljno - početkom Februara smo išli do W, kad sam izašao na M6 pogledam u komp, a komp pokaže 11.2L/100km pri 130kmh. Stanem na pumpu i provalim da ne mogu da otvorim vrata jednom rukom koliko duva.

 

U povratku prepun auto pri istoj brzini 5.0L/100km.

 

Nevezano za ovaj primer, uvek pređem više sa AT gorivom, uvek - i to primetno više.

Link to comment
22 minutes ago, SNARC said:

Da..ali je imao i frtalj domaceg kada je preko njega natankao Shell. 

 

Nikad od vas Serloci. Djavo je u detaljima.

 

Palo mi na pamet da je to malo naše čorbe što je ostalo u rezervoaru pre povratka sjebalo performansu Shellovog :lol: (:unsure:)

Elem, ne mogu premeriti u litar, možda sam potrošio i frtalj više našeg goriva u odlasku, ali ta razlika je gotovo neprimetna, nije da nisam ostao iznenadjen. Ni prosečna potrošnja na boardu se nije promenila gotovo ni za decimalu. True story.

 

 

Jbg za konfuznije objašnjenje iznad, moglo je to puno jednostavnije :isuse: 

Link to comment
14 minutes ago, ducca said:

 

Palo mi na pamet da je to malo naše čorbe što je ostalo u rezervoaru pre povratka sjebalo performansu Shellovog :lol: (:unsure:)

Elem, ne mogu premeriti u litar, možda sam potrošio i frtalj više našeg goriva u odlasku, ali ta razlika je gotovo neprimetna, nije da nisam ostao iznenadjen. Ni prosečna potrošnja na boardu se nije promenila gotovo ni za decimalu. True story.

 

 

Jbg za konfuznije objašnjenje iznad, moglo je to puno jednostavnije :isuse: 

 

npr: vozio sam do Austrije i nazad, potrošnja bila ista sa našim i njihovim gorivom? :D

 

Link to comment

Kvalitet plina vidim na redovnom servisu gas instalacija. Na svakih 400 sati korišćenja ide čišćenje filtera i dizni, okom se vidi razlika na filteru od plina sa Lukoil pumpe i Mol/omw. Ruski plin na filteru ostavi nešto crno konzistencije tipa žvaka, habsburški plin nešto sivkasto i poprilično krto.

Link to comment

Evo kod brace Hrvata se najavljuje veliki pad cene benzina i minimalno dizela, valjda zbog nekog pada cene naftnih derivata u svetu, blabla. Oli bit i kod nas nesto slicno ili nama djoka?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, copkillah said:

da li pamtiš da se to kod nas ikada desilo?

 

jooj, al se ti bacaš

uvek je pratilo

sada je dizel preko 10 dinara jeftiniji u odnosu pre pada nafte

a ići će još dole

Link to comment
3 hours ago, Zli Gli said:

Oli bit i kod nas nesto slicno ili nama djoka?

 

Mislim da je bila nedelja, bezolovni je bio 141.40 na Gaspromu kod Dejtona. Ja sam pre 10 dana mozda platio 144.40 isto na Gaspromu na autoputu kod SC.

Pada, samo ne onoliko koliko bi mi voleli

Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

 

 

Pada, samo ne onoliko koliko bi mi voleli

Zato što se samo smanjuje samo nisova cifra, a državni deo, koji čini, koliko, 60+%, i dalje stoji...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...