Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

Jbt, kad vidim šta se, i sa kojim samopouzdanjem, ovde pogrešno piše o temi o kojoj sam prilično siguran da znam poprilično, počeću ozbiljno da preispitujem sve što je napisano na bilo kojoj temi na forumu, uključujući i coronu.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

pa napiši šta znaš - imamo istaknute forumaše na suprotnim stranama, potrebno je još neko da se uključi ... čak su i braca strugacki počeli da pišu ono što znaju 

Link to comment
18 minutes ago, Ivo Petović said:

Jbt, kad vidim šta se, i sa kojim samopouzdanjem, ovde pogrešno piše o temi o kojoj sam prilično siguran da znam poprilično, počeću ozbiljno da preispitujem sve što je napisano na bilo kojoj temi na forumu, uključujući i coronu.

 

Da li radiš u NIS-u kao neko direktno zadužen za dizel?

 

Link to comment

Ako misliš da li sam trenutno tehnolog ili planer koji određuje tačku destilacije ili nešto slično - odgovor je ne. Ali bavio sam se kvalitetom derivata, između ostalog, dosta dugo.

Link to comment
21 minutes ago, copkillah said:

Verujem ti da znaš šta pričaš. Samo, ključno je, do kada si se bavio?

 

 

 

Bavim se i danas, doduše ne tako direktno kao do pre 3 godine.

 

Vidim da je tvoje pitanje bilo vezano za standarde kvaliteta. Što se dizela tiče, nisam do sada čuo ni za jednu turu koja je izašla iz RNP, a da je bila van međunarodnih standarda kvaliteta. Postoje tu mnoge nijanse i pitanja za diskusije, ali gorivo van standarda je big no-no.

Link to comment
6 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Bavim se i danas, doduše ne tako direktno kao do pre 3 godine.

 

Vidim da je tvoje pitanje bilo vezano za standarde kvaliteta. Što se dizela tiče, nisam do sada čuo ni za jednu turu koja je izašla iz RNP, a da je bila van međunarodnih standarda kvaliteta. Postoje tu mnoge nijanse i pitanja za diskusije, ali gorivo van standarda je big no-no.

 

Poštujem sve to, ali izvor mi je bio dovoljno pouzdan da taj savet prihvatim zdravo za gotovo. "Ne sipaj" i to je to, bez mnogo detaljisanja.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, maheem said:

Govorimo o kvalitetu goriva na pumpama. Priča o uvozu se ponavlja kao pre 5-6 godina jer Rava tvrdi da NIS ne uvozi gorivo sem u trenucima remonta, što nije istina - NIS je uvozio i pre povećanja proizvodnih kapaciteta a i posle. 

Ko radi kontrolu kvaliteta na skladištu i ko može da stopira njegovu distribuciju ako je van standarda?

Šta se desilo sa gorivom van standarda 2012? 

Da li je prošle godine vraćena velika količina nafte lošeg kvaliteta rusima ili je završila u našim rezervoarima?

Itd.

Kredibilitet NISa je nula

 

NIS uvozi gorivo samo u trenucima remonta. Bilo je nekoliko izuzetaka u poslednjih 5-6 godina, kao posledica stanja na tržištu, ali to su izuzeci. Prerada Pančeva je manje više na nivpu prometa svake godine.

Radi laboratorija - naravno da može. U avgustu 2019.g. poslednji primer,

Šta se desilo?

Da. Nije završila u rezervoarima.

Ok, mada brojke kažu drugačije

 

 

4 minutes ago, copkillah said:

 

Poštujem sve to, ali izvor mi je bio dovoljno pouzdan da taj savet prihvatim zdravo za gotovo. "Ne sipaj" i to je to, bez mnogo detaljisanja.

 

Pa ne sipaj onda, jebeš detalje.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Pa ne sipam, to sam i napisao :lol:

 

Nego ste ti i Ravaneli imali problem s tim, ali uz dužno poštovanje, verovaću pre njemu nego vama koji tvrdite ja sve potpuno okej.

  • +1 1
Link to comment

Nemam ja nikakav problem, jebe mi se za tvoje sipanje, samo mi smešno kad ljudi lupetaju o stvarima kojima ne znaju ništa. To (za mene) dovodi u pitanje informacije koje se dele na temama o kojima ja ne znam puno. A to mi je sad bitnije.

Link to comment
1 minute ago, Ivo Petović said:

Nemam ja nikakav problem, jebe mi se za tvoje sipanje, samo mi smešno kad ljudi lupetaju o stvarima kojima ne znaju ništa. To (za mene) dovodi u pitanje informacije koje se dele na temama o kojima ja ne znam puno. A to mi je sad bitnije.

 

Pa ovo je od nekoga ko zna više i od tebe i mene i Ravanelija zajedno, možda si propustio taj deo.

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...