Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

Astra H 1.4 2010. verovatno jeste predvidjena, samo je dilema da li to gorivo ima 100 oktana ili ne

 

Poslato sa Redmi Note 3 Pro ili Asus tableta

Edited by Milosh76
Link to comment
  • 2 months later...

Počeo da mi se sjebava sistem za plin i malo sam se raspitao. Ide priča da NIS uvozi gotovo sav plin koji se prodaje u Srbiji. U plin se ubacuje neko ulje, aditiv, šta li. U poslednjih godinu recimo su počeli da koriste neku smolu umesto ulja koja pravi probleme, tipa riknjavaju novi automobili sa fabričkim plinom. Čuo još neko?

Link to comment

Bilo na SAT kod Alvirovića... Navodno je zbog niskih temperatura... Vidi snimak na sajtu RTS ako još uvek kače.

Bio i onaj ćoravi inspektor što je postao inventar tamo i on je nešto nemušto objašnjavao pravilnike...

Link to comment
  • 1 month later...

Počeo da mi se sjebava sistem za plin i malo sam se raspitao. Ide priča da NIS uvozi gotovo sav plin koji se prodaje u Srbiji. U plin se ubacuje neko ulje, aditiv, šta li. U poslednjih godinu recimo su počeli da koriste neku smolu umesto ulja koja pravi probleme, tipa riknjavaju novi automobili sa fabričkim plinom. Čuo još neko?

 

klikete

 

 

Javnu sumnju na kvalitet TNG u Srbiji nedavno je ispoljila i kompanija “Reno Nisan" kao predstavnik brenda “dačija", zbog velikih reklamacija kupaca “dačije sandero" sa motorom 0,9 i pogonom na TNG.

- Vozila koja su reklamirana su tehnički ispravna i svi prijavljeni nedostaci u Srbiji uzrokovani su isključivo niskim kvalitetom TNG. “Reno Nisan Srbija", kao predstavnik “Dačije", već je pokrenuo postupak nezavisne analize kvaliteta TNG-a. Primarni uzrok problema je prisutnost nepoznate supstance u TNG-u koja se dodaje na lokalnom tržištu, stvara anomalije i onemogućava rad TNG dizni - kažu u “Reno Nisanu".

Link to comment

Da li neko zna cene benzina u Slovenij, Austriji i Nemackoj?

 

Na ovom sajtu sam nasao tabelarni prikaz, ali me zanima da li je situacija na terenu takva zaista?

 

Tacnije, da li mi se isplati da sipam gorivo do vrha u Sloveniji ili Austriji, posto planiram put do Nemacke u maju.

 

https://www.energy.eu/fuelprices/

 

Kolike su putarine/vinjete u Nemackoj?

Edited by Milosh76
Link to comment

Da li neko zna cene benzina u Slovenij, Austriji i Nemackoj?

 

Na ovom sajtu sam nasao tabelarni prikaz, ali me zanima da li je situacija na terenu takva zaista?

 

Tacnije, da li mi se isplati da sipam gorivo do vrha u Sloveniji ili Austriji, posto planiram put do Nemacke u maju.

 

https://www.energy.eu/fuelprices/

 

Kolike su putarine/vinjete u Nemackoj?

Miloshe,

 

Godivo je jeftnije u Austiji i Madjarskoj, ali moras da sipas na pumpama koje nisu na autoputu. Generalno moj auto trosi oko 1L/100km benzina manje sa stranim gorivom u odnosu na nas buckuris.

 

Ja obicno sipam na 2-3 mesta:

- Kecskemet - na presecanju puta M5 i 52 se nalazi Auchan, imas njihovi i MOL-ovu pumpu. Placaj karticom, da te nebi surili na kursu. Benzin je oko 1,10 EUR.

- Austrija - na skretanju za Pandorf ide se prema Meku, i tu imas JET pumpu

- Austrija - pre linca, kod mesta St. Valentin imas 2 pumpe (OMV i neka nezavisna)

 

Sto se tice vijenjeta, u Nemackoj nemas putarine za automobile :)

Ja obicno kupim vijenjete za Austriju i Madjarsku u Srbiji pre granicnog prelaza. Cena za obe je reda velicine 25 EUR, sto je nekih 3 EUR skuplje. Ali ne moram da stajem i cekam u redu kod Madjara i Austrijanaca.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Hvala...

 

Ka Austriji idem preko Hrv i SLo do Graca, onda do Salzburga i par izleta do Nemacke, pa cu do Linca i u povratku Bec pa kroz Madjarsku :D  I meni trosi dosta manje i duze prelazim kad sipam slovenacko ili italijansko gorivo.

 

Racunam ako sipam pred Madjarsku, to mi je dosta do BG.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Miloše, Vinjetu za Mađarsku možeš i online da uzmeš, kulturica varijanta. Možda može i za Austriju, ne znam.

 

Nego, jel ima lukoil pumpa na potezu do Horgoša? Na auto putu naravno? Što bliže granici to bolje.

Link to comment

Miloše, Vinjetu za Mađarsku možeš i online da uzmeš, kulturica varijanta. Možda može i za Austriju, ne znam.

 

Nego, jel ima lukoil pumpa na potezu do Horgoša? Na auto putu naravno? Što bliže granici to bolje.

Ako se dobro sećam, poslednja Lukoil pumpa je malo pre Novog Sada. Mislim da ih nema posle na auto putu.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...