Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

Ma znam koliko kosta gorivo u Bosni, benzin je nesto tipa 85-90 din ali seva mi paja da idem i sam sipam tamo, iako mi treba oko 40-45 km do prve pumpe. Dakle, posto me mrzi, izabrao sam varijantu da stedim 15din po litri i to je sasvim ok, a on covek ide skoro svaki dan po gorivo i ima razradjen biznis pa i treba da radi nas lenje. Dakle, nije mi blizak drug pa da mi cini neku uslugu nego lik koji to radi to kao dodatni posao, ne znam koji deo nije jasan :D

Edited by Zli Gli
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

u regionu i dalje najbrutalnije dominira makedonski ED. po kvalitetu je negde izmedju nisovog regulare i ultra D, kosta oko 80 centi litar. ne mos ga prejebat nikako.

Link to comment
  • 2 months later...

eko i omv uzimaju iz pančeva tako da ti je tu skoro svejedno. eventualno kupe po neki količinu sa strane. (možeš proveriti na stranici 55 ili 59, zavisi kako gledaš)

75+% goriva u srbiji je iz pančeva. za lukoil nisam siguran odakle se snadbeva, ali mi njihove rafinerije u burgasu i ploeštiju deluju predaleko da snadbevaju ovo tržište, ali opet možda kupuju i oni od mađara.

 

goriva koja nisu iz pančeva možeš naći na molovim i još ponekim pumpama.

 

Naravno, pricam o neaditiviranim gorivima

Edited by Ravanelli
Link to comment

šta je forumski konsenzus, koji je trenutno najbolji ED u Srbiji? NIS, Eco ili Lukoil?

pre par godina zabatalio mol, iskvario se, točim nis i deluje mi da je u ravni sa nekadašnjim molovim
Link to comment
  • 1 month later...

Da li G-Drive od 100 oktana na Gaspromu vredi tih 144 dinara ili da i dalje sipam kod EKO klasican 95 jer mi je blizu kuci?

 

Bolje formulisano pitanje bi bilo, da li benzin kupovati kod NIS/Gasprom ili EKO ili OMV? Da li ove oznake 98 ili 100 oktana zaista su tolike ili je to isto gorivo po 10-12 dinara vecoj ceni po litri?

 

Drugar me ubedjuje da predjem na G-Drive 100 oktana, a meni je pomisao na NIS/Gasrpom gorivo odbojna (stara slava, sta cu)

Link to comment

Dobar je, ali ne znam da li je 10 dinara po litri bolji. Ta analiza isplativosti uvek zavisi samo od tebe.

Ja ga uzmem povremeno, osetno je bolji.

 

Inace, Ekova 95ica je iz Panceva, pa je time ista kao nisova 95ica

A 98icu imas samo na nisu, a 100ku na gazprovim pumpama

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...