Jump to content
IGNORED

Umetnost i tabu


Caligula

Recommended Posts

I to je bolje od fabrikovanja konstrukcija i usrecivanja ljudske rase istim. Jebes religiju. Umetnost je nesto vise. edit: ne pravi se da nisi razumeo. Storiteling nije nova disciplina. Razne price se pricaju hiljadama godina, i retko ko nije poverovao u barem neku od njih. Konstrukcije, moj Kinze, znas ti to bolje od mene - rade samo ako verujes. Dishanova konstrukcija ili konstrukcija Crkve - meni je isto, dok ne vidim ne verujem. A obe price su podjednako naivne - jedini uslov da uvidis obim te naive je da se ne primis na njih. Vidis, Gonzo ne kapira da i zivotinje percipiraju vertikale i horizontale na u sustini slican nacin kao ljudi. On misli da je za to potrebna skola. Na stranu i ta zabluda, on veruje da ja njemu nesto zabranjujem. Pa ako ti neko kaze da bog ne postoji, nije ti zabranio da verujes u boga.
ma ne! treba da veruje u kauboja :D on prepoznaje neprepoznatljivo i drhtavo. ajde prestani da trolujes. idi warnuj sebe ili tako nesto. Edited by kim_philby
Link to comment
ma ne treba da veruje u kauboja :D on prepoznaje neprepoznatljivo i drhtavo. ajde prestani da trolujes. idi warnuj sebe ili tako nesto.
Ma yok, prepoznajem umetnost u skoku sa zgrade. "krao je" kaze Kim, "lesheve iz ludare" :lol: kakav duhovni plicak - prosto je fasciniran periferijama i usputnim stvarima. Vecina filozofa ima slovo S u imenu. Edited by CowBoy
italic
Link to comment
Ma yok, prepoznajem umetnost u skoku sa zgrade. "krao je" kaze Kim, "lesheve iz ludare" :lol: kakav duhovni plicak - prosto je fasciniran periferijama i usputnim stvarima. Vecina filozofa ima slovo S u imenu.
vazno da se ti natkriljujes nad svetom jedini izvan price :Dajd sedi citaj malo sta pises ili batali moderiranje nad ovim pdfovom kada vec ne umes pristojno da se ponasas. inace super su ti ti advertajzing skilovi sa italikom. Edited by kim_philby
Link to comment

fuck yeah, ja sam gori od životinje, ne vidim horizontale i vertikale! a tek treperavost, otog sam operisan.odista kauboje, tvoje neodustajno trovanje topika insistiranjem na tvom viđenju stvari, uz to iz pozicije moderatora, preti da potpuno sarani pTf. napraviću malu analogiju, šta misliš kako bi se proveo neko ko bi na fudbalskim topicima išao za diskutantima i smarao kako ovi novi igrači više ne razumeju šta je fudbal, kako igraju samo na sirovu snagu, prodaju se za basnoslovne sume, i kako više nema starih igrača poput pelea, šekularca i sl, koji su bili majstori s loptom, tehničari, vrhunski artikulisani, od čijih poteza je publici drhtalo srce. tićer bi ga promptno deportovao na fucbal za decu. stoga ne ponašaj se kao derle i pusti ljude da pričaju o umetnosti, sa svim onim što ona danas obuhvata. stavio si sasvim jasno do znanja da ti pola od toga ne priznaješ, ne moraš se ponavljati više.

Link to comment
fuck yeah, ja sam gori od životinje, ne vidim horizontale i vertikale! a tek treperavost, otog sam operisan.odista kauboje, tvoje neodustajno trovanje topika insistiranjem na tvom viđenju stvari, uz to iz pozicije moderatora, preti da potpuno sarani pTf. napraviću malu analogiju, šta misliš kako bi se proveo neko ko bi na fudbalskim topicima išao za diskutantima i smarao kako ovi novi igrači više ne razumeju šta je fudbal, kako igraju samo na sirovu snagu, prodaju se za basnoslovne sume, i kako više nema starih igrača poput pelea, šekularca i sl, koji su bili majstori s loptom, tehničari, vrhunski artikulisani, od čijih poteza je publici drhtalo srce. tićer bi ga promptno deportovao na fucbal za decu. stoga ne ponašaj se kao derle i pusti ljude da pričaju o umetnosti, sa svim onim što ona danas obuhvata. stavio si sasvim jasno do znanja da ti pola od toga ne priznaješ, ne moraš se ponavljati više.
nije to dobro poredjenje. kada je umetnost u pitanju polje je daleko slobodnije a pravila fluidnija i zato je potreban neki minimum komunikacione pristojnosti koju kauboj ne demonstrira. Edited by kim_philby
Link to comment

Eno vam moderacije pa se bunite. A to Gonzo prati malo, nemoj samo da upadas. Temu sam ja otvorio, zove se Umetnost i Tabu a ja sve vreme (bez trolova) pisem na temu topika. Ti na temu nista nisi napisao (trolujes brate) Kim takodje nekaznjeno;) troluje, uz licne karakterizacije, vredjanja i pominjanja profesije sve sedeci pored frojdovog kaucha.Prosto me iznenadjuje koliko vam je stalo da tema (na koju nikako da napisete nesto) zazivi.Otvori brate temu o toj umetnosti, i Darkatraktoru sam obecao - necu vam se tamo javljati. Ako imas sta da kazes na temu umetnost i tabu, izvoli pa da polemisemo. A ako nemas, odjebiedit: jbt, sad sam kriv sto sam moderator? Nisko zaista <_<

Edited by CowBoy
Link to comment
Eno vam moderacije pa se bunite. A to Gonzo prati malo, nemoj samo da upadas. Temu sam ja otvorio, zove se Umetnost i Tabu a ja sve vreme (bez trolova) pisem na temu topika. Ti na temu nista nisi napisao (trolujes brate) Kim takodje nekaznjeno;) troluje, uz licne karakterizacije, vredjanja i pominjanja profesije sve sedeci pored frojdovog kaucha.Prosto me iznenadjuje koliko vam je stalo da tema zazivi.Otvori brate temu o toj umetnosti, i Darkatraktoru sam obecao - necu vam se tamo javljati. Ako imas sta da kazes na temu umetnost i tabu, izvoli pa da polemisemo. A ako nemas, odjebi
ti si otvorio topik da bi se svadjao. i eto ti sada svadje. a sto se tice tabua mi smo ovde naveli vise primera od pariskog jesenjeg salona 1944. godine, preko noldea do crvenog peristila. no, ti insistiras da se prica samo o odsecanju jaja i na svaki pokusaj da se tema usmeri u pravcu razgovora o umetnosti ti se koprcas ko ulovljeni grgec. ti bi u stvari zeleo ono za sta nas optuzujes: da sedis sa grupicom istomisljenika i sernjose o tome kako je nesto (sto nije umetnicko delo) u necemu (sto nije umetnost) strasno. dakle ili pisi o temi a to je odnos umetnosti i zabranjenog, tema ko stvorena za performans nakon 60tih, ili nam fafaj sfumatotmnego btw kada smo kod uvreda ja sam do sada pobrojao: mediokritet, onanicar u buretu, prodavac magle i ljubitelj govana. da li imas jos nesto da dodas? Edited by kim_philby
Link to comment
Otvori brate temu o toj umetnosti™, i Darkatraktoru sam obecao - necu vam se tamo javljati. Ako imas sta da kazes na temu umetnost i tabu, izvoli pa da polemisemo. A ako nemas, odjebi™edit: jbt, sad sam kriv sto sam moderator? Nisko zaista dry.gif
nisi kriv što si moderator, kriv si što ne moderišeš kako bog zapoveda. uneo si se mnogo, tako da si čak i mene koji sam obični duduk glede umetnosti, isprovocirao da počnem ovde da polemišem s tobom, a ne na drugim topicima kao obično. to mož da izgleda kao trolovanje, no ipak nije, pošto je ova tema koju si otvorio zapravo objedinjena tribina za tvoje urbi et orbi manifestovanje konzervativizma, provincijalizma i mediokritetskog pljuckanja, kuknjavu nad svetom koji se prepustio paklu konzumerizma i tržišta, koju siješ najviše po umetnosti, al i po ostatku foruma. naravno, u tome nema ništa loše, rad sam polemisati s diskutantima takvog senzibiliteta, no prateći pomalo teme pTfa umetnost otkad su ih filbi i darkataktor učinili zanimljivijim, primetno je da tvoj senzibilitet sve više prerasta u agresivno nametanje sopstvenog (konzervativnog) viđenja umetnosti. to već nije lepo, i ako ne možeš da se obuzdaš, možda bi mogao da razmisliš da ti odjebeš s pozicije moderatora?
Link to comment
ti si otvorio topik da bi se svadjao.
Alo?Ovo je pocetak tvog prvog posta na moju temu:
ja sam amater u umetnosti pa me malo vredja sto se ovde amaterizam izjednacava sa jednostavnim neznanjem.
@Gonzo: upravo sam podneo ostavku, unapred se radujem se tvojim duduk-postovima na ovoj temi. Sa koje ne silazim, naravno:)
Link to comment
@Gonzo: upravo sam podneo ostavku, unapred se radujem se tvojim duduk-postovima na ovoj temi. Sa koje ne silazim, naravno:)
niko te ni ne tera s teme, ideja je bila da malo oladiš sa miniranjem diskusija neverending pričom o tome šta je prava™ umetnost, al ti se kanda baš zainatio i naoštrio na svađu, zbacio modovske stege, spreman da nam objasniš™.mojih postova neće biti, ja sam na ovom pTfu konzument i rad sam bio čitati nešto novo o savremenoj umetnosti, a ne milion puta prežvakanu svađu da li je ona uopšte umetnost, koja je zatrovala mnogi forum. too bad ako to mora biti i ovde slučaj. Edited by Gonzo
Link to comment
niko te ni ne tera s teme, ideja je bila da malo oladiš sa miniranjem diskusija neverending pričom o tome šta je prava™ umetnost, al ti se kanda baš zainatio i naoštrio na svađu, zbacio modovske stege, spreman da nam objasniš™.mojih postova neće biti, ja sam na ovom pTfu konzument i rad sam bio čitati nešto novo o savremenoj umetnosti, a ne milion puta prežvakanu svađu da li je ona uopšte umetnost, koja je zatrovala mnogi forum. too bad ako to mora biti i ovde slučaj.
Ma kapiram, ti bi da se informises. To je ok. Sad ces da vidis kad se rasplamsa tema oko Kimovog linka o Hackeu :fantom: Nego sam ja upao u neku fazu (traje godinama) kad ne mogu da podnosim sranja pa iz frusta nad promashenim zivotom reagujem. Jbg, neizlecivo. @Indy: dzaba si se olaksavao, sta god da uradis ide na njihovu vodenicu. Perpetummobile. Edited by CowBoy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...