Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

cirkus ce uskoro poceti.moja licna ocekivanja:jelena uzima prvi gsnovak bar u jednom momentu dolazi na br. 1janko uzima prvi atp turnir.za anu jedan ?nemam predstavu sta ce od ane biti.bojana ce uci u top 50, a mozda i jace

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

Moja lična očekivanja a i želje:Novak, samo da se drži top 2, ako izbije na prvo, to bi bio neopisiv uspeh i divio bi mu se do imbecilnosti /uprkos svim dropkama sa kojima će da nas izludi u toku sledeće sezone/.Janko, uz mentalni sklop - svaka pobeda je uspeh. Samo da nastavi da tweetuje ko pubertetlija, na terenu da da sve od sebe, da se ne smori, da osakati još koji put Mareja i njemu slične. Viktor - da napreduje koje mesto na listi - sasvim korektno. Top 20 bi bilo idealno, boriće se za to neko mesto.Ana - sveti Petar ne zna šta ta /ne/može. Prognoziram mesto negde od 5 do 100 pozicije wta liste. Bilo bi dobro da uđe u top 10, da ostane tamo malo, i da zabeleži bilo kakav kontinuitet, da skupi samopouzdanja za nešto više.Jelena - očekujem da u pauzi zaleči sve bolesti pa da ne kuka cele sezone kako se raspada.

Link to comment

Elem, kugla mi je malo zamaglila :fantom: , al onako odokativno:Novak, uspeva da stigne opet do broja 2 i da ga zadrži duže od par nedelja, uz 1 GS (AO ili US), verovatnije US. Plus, uspeva da uzme 2 Mastersa.Jelena, standardno, ništa GS, par polufinala na istim i koja Premier titula, top 10Janko, ništa spec, poneki krupan skalp, sve u svemu bez poboljšanjaAna, ulazak u top 10, polufinale ili 2 na GS, možda čak i finale, bar 2 Premier tituleViktor, ulazak u 25, još neka ATP titula, barem na jednom GS do četvrtfinalaBojana, ulazak u 50, uz malo sreće u žrebu i neko treće kolo na GS, samim tim i više nastupa na Premier turnirima, definitivno otkačinje čelendžer/fjučers smaranjaRafa rula i brani barem 2 GSa. Karolina uzima prvi GS, mada bih voleo da se to ne desi, već da ako već naše ne uzimaju, vaze pokupe Kim, Serena, eventualno Maša i Žastin.

Link to comment

Mislim nešto slično kao Garnirung.Novak će teško do #1 ove godine. Rafa i Fed su i dalje jaki, i jedan drugod čine samo jačim. Novak protiv obojice mora da odigra vrhunski veliki broj puta da bi ih skinuo sa #1.Viktor bi mogao do top 25, mislim da mu je to neki limit.Janko će da nastavi po starom - pobediće u 2 nekog iz top10 pa će u sledećem izgubiti od kvalifikanta iz Gvineje Bisao. I tako u krug.Jelena, ako se odmori, mogla bi do dobre sezone, u smislu još nekog GS finala. Što se Ane tiče, to niko ne zna, što je svima jasno. Meni deluje da je u usponu forme, mogla bi ponovo u top10, ali je njoj potreban samo jedan loš trenutak (na terenu ili van njega) da ponovo krene da pada.Jovanovski u top 50, to jedino mogu da potpišem. Devojka je mlađa, zdravija verzija JJ. Jedino mi se ne sviđa izbor turnira a la Bozoljac, ali opet, ona nema ni 20 godina, možda nije loše da se pre WTA toura očeliči igranjem cele sezone (u smislu da igra turnire skoro do kraja), pa da sledeće godine krene u ozbiljniju priču.Ima li vesti o Krajinoviću ?

Link to comment
Ima li vesti o Krajinoviću ?
Koliko sam video, ima ga na ulaznoj listi u kvalifikacijama za glavni žreb na AO. On, Ćirić, koji u 27. godini, prvi put ušao u 200 i Bozoljac.Inače, zanimljivih par razmišljanja, zašto u današnjem tenisu nema tinejdžera u samom vrhu. Tekst je doduše od pre par meseci, ali nije previše bitno. Da li igra postaje fizički zahtevnija ili je u pitanju slaba generacija?
Link to comment

Tenis je postao fizicki zahtevniji.Meni kugla kaze sledece: muski tenis postaje dosta izjednaceniji (u prvih 10). Mislim da ce Pederer doziveti pocetak kraja vrhunske igre. Bice i dalje u vrhu, eventualno jos 1 GS i par mastersa - plafon. Rafu ce zezati kolena, Novak ce biti Novak i to ce ostatak u prvih 10 iskoristiti da se izjednace sa njima. Nesto se nadam da ce Janko uci u 20. Mozda i blizu 10. Za Viktora nemam pojma. Mozda ga poslednja pobeda stimulise da pocne mnogo bolje, a mozda se ispotavi da mu je to bio vrhunac karijere (verovatnija opcija).Kod zena nesto slicno kao i poslednjih par godina. 15tak njih ce konkurisati maltene za svaku titulu. Mislim da ce Jelena ispasti iz 10, a Ana upasti. Mozda udje i u neko finale GS. Od Bojane ne znam sta se moze ocekivati, valjda moze u 50. Sestre ce uzeti koji veci turnir i polako krenuti ka penziji. Sarapova najveca nepoznanica (iako sam ranije voleo da gledam njene meceve, poslednje vreme su mi skroz negledljivi - ne mogu da slusam ono stenjanje, mnogo iritira :isuse: )Nadam se i pojavljivanju nekih novih imena u vrhu u obe konkurencije.

Link to comment
Tenis je postao fizicki zahtevniji.
Moguće, tačnije jeste postao, ali verovatno ne toliko naglo u poslednje 3-4 godine.Ovaj trener iz teksta tvrdi da '89. i '90. godište jednostavno nisu imala kvalitetne klince, a tvrdnju podupire sa Nadalom koji je uzeo prvi RG kao tinejdžer. Ok, ajd da kažemo da je Rafa nešto što se baš ne pojavljuje svaki dan, ali recimo, pogledaš Novaka i Endija, vršnjake, obojica su 2006. sa 19 već bili u top 30.Danas nema nijednog u prvih 30, šta više, nema nijedan u prvih 100. Svega dvojica sa 20 godina u prvih 100, a u prvih 30, najmladji su Čilić i Gulbis sa 22 godine.
Link to comment

Ocekujem da Jelena (brani nekih 90% poena u prvoj polovini godine) i Janko u na desetu godisnjicu osvojenog juniorskog GS pocnu da padaju (padali su i do sada, ali se vracali, verujem da je za velike povratke sve manje snage i volje), od Ane i Viktora nadam da ce nastaviti sa dobrim igrama od jesenas, Bojana da ce nastaviti sa napretkom, a Novak da ce bez obzira na plasman na listi uzeti koju GS ili masters titulu sto mu bas i nije uspevalo u poslednje dve godine (ucinak 1/28).Nesto ne verujem da se moze desiti da se u 2-3 godine u celom svetu ne rodi niko talentovan za tenis i da se odgovor zasto nema novih imena u muskom tenisu treba traziti na drugoj strani. Uostalom Bojana je sa punih 19 najmladja u prvih 100, pre desetak godina su najuspesnije 19-godisnjakinje bile u vrhu sa nekoliko GS titula, slicno je i sa timskim sportovima gde je mizeran broj bitnih cija godina rodjenja pocinje sa 199, a u timskom sportu je i lakse jer ce neko cak i po cenu slabijeg rezultata ubaciti mladog na racun starijeg, a opet ih nema, u tenisu je jos teze jer se moras sam izboriti i pobediti.Mislim da su osnovni razlozi - 1. sport je postao fizicki zahtevniji i koliko god neko bio talentovan, dok se muskulatura ne formira tesko se moze parirati fizicki jacim. 2. medicina je napredovala, duzi je igracki vek. 2a. ogromne pare se vrte u sportu pa i ako nisi na samom vrhu teze se odlucujes na kraj karijere jer nema vise onog, bavim se sportom do 25 kad cu zavrsiti fakultet i raditi nesto drugo ili bavim se do 25 kad se udajem i radjam dete, sad se sve cesce i majke vracaju da pokupe jos dolara i u tim uslovima je tesko mrsavim decacima i devojcicama da se probiju nego pre.

Link to comment
Ocekujem da Jelena (brani nekih 90% poena u prvoj polovini godine) i Janko u na desetu godisnjicu osvojenog juniorskog GS pocnu da padaju (padali su i do sada, ali se vracali, verujem da je za velike povratke sve manje snage i volje), od Ane i Viktora nadam da ce nastaviti sa dobrim igrama od jesenas, Bojana da ce nastaviti sa napretkom, a Novak da ce bez obzira na plasman na listi uzeti koju GS ili masters titulu sto mu bas i nije uspevalo u poslednje dve godine (ucinak 1/28).Nesto ne verujem da se moze desiti da se u 2-3 godine u celom svetu ne rodi niko talentovan za tenis i da se odgovor zasto nema novih imena u muskom tenisu treba traziti na drugoj strani. Uostalom Bojana je sa punih 19 najmladja u prvih 100, pre desetak godina su najuspesnije 19-godisnjakinje bile u vrhu sa nekoliko GS titula, slicno je i sa timskim sportovima gde je mizeran broj bitnih cija godina rodjenja pocinje sa 199, a u timskom sportu je i lakse jer ce neko cak i po cenu slabijeg rezultata ubaciti mladog na racun starijeg, a opet ih nema, u tenisu je jos teze jer se moras sam izboriti i pobediti.Mislim da su osnovni razlozi - 1. sport je postao fizicki zahtevniji i koliko god neko bio talentovan, dok se muskulatura ne formira tesko se moze parirati fizicki jacim. 2. medicina je napredovala, duzi je igracki vek. 2a. ogromne pare se vrte u sportu pa i ako nisi na samom vrhu teze se odlucujes na kraj karijere jer nema vise onog, bavim se sportom do 25 kad cu zavrsiti fakultet i raditi nesto drugo ili bavim se do 25 kad se udajem i radjam dete, sad se sve cesce i majke vracaju da pokupe jos dolara i u tim uslovima je tesko mrsavim decacima i devojcicama da se probiju nego pre.
Mislim da je ovo najbitniji razlog, mada bih voleo da vidim neku statistiku broja tih igraca tinejdzera i ranije, narocito u muskom tenisu. Jedna Beker lasta ne cini prolece, tinejdzeri koji su vrhunski igraci su izrazito retki a tek se o nekoj katasrofi ne moze govoriti sad, par godina nakon sto je grupa tenisera koji su se "otkrili" kao tinejdzeri (Nadal, Djokovic, Marej, Del Potro, Monfils) znacajno promenila muski tenis. Ova igra je postala jako popularna i sve je veca konkurencija tako da nije jednostavno za nekog sa 18-19 godina da se probije u sam vrh ako nema bas ekstra kvalitet, narocito ako se uzme u obzir ovo o cemu govoris da je igranje tenisa postalo fizicki zahtevnije. Takodje, ne treba zaboraviti da mozda tinejdzera nema toliko ali igraca izmedju 22 i 24 godine ima koliko hoces i mnogi od njih su u samom vrhu. To je nekih 3-4 godina razlike, nije to toliko mnogo. Prosto se sporije napreduje na ATP listi i to je to, talenata ce uvek biti.Ove godine ocekujem napredak od Troickog i Bojane Jovanovski. Djokovic se formirao kao igrac i onog trenutka kad je odustao od rada sa Martinom odustao je i od pokusaja da unapredi igru toliko da moze igrom da preskoci Federera i Nadala. Sto se njegovih rezultata tice to ce i dalje zavisiti od trenutne forme njega i njegovih glavnih konkurenata, eventualnih povreda ili bolesti, zreba i slicno, a igra ce biti "ista meta, isto odstojanje". Dakle, osim u slucaju nekih neverovatnih preokreta predvidjam mu setanje od 2. do 4. mesta na ATP listi. Za devojke ne prognoziram nista jer verovatno ni one same ne znaju kako ce im sezona izgledati. Tipsarevic ostaje Tipsarevic, osim ako mu zena ne pobaca igrice kroz prozor i natera ga da radi ozbiljnije na tenisu. Sumnjam u to ali nije nemoguce, buduci da se Jankelja jos uvek ponasa kao klinac a ne kao zreo igrac, pa je stoga i nepredvidiv.
Link to comment

To i jeste nekako kombo tih par činjenica. Tačnije, ima uvek talentovanih klinaca i klinki, ali neka godišta nemaju ekstra talentovane, pa se desi u nekom trenutku da nekog godišta nema u vrhu. Jedno drugo ne potire. Zbog tih uzroka koje je taksativno naveo Mr.X, dolazi do toga.Mislim, nisam hteo ništa decidirano da tvrdim, više onako, food for thought :)

Link to comment

Dzaba, kad procitas komentare vidis koliko je sve to organizovano. Mislim, savrseno me boli stojko za njihove fotelje u TSS i sve to, ali 1 otac sve vise lici na Damira Dokica, mozda malo manji neandertalac, ali tu su negde.

Link to comment
Dzaba, kad procitas komentare vidis koliko je sve to organizovano. Mislim, savrseno me boli stojko za njihove fotelje u TSS i sve to, ali 1 otac sve vise lici na Damira Dokica, mozda malo manji neandertalac, ali tu su negde.
Dokić je čovek sa mentalnim poremećajima, Đoković je neko ko je pustio jaja kada je namlatio milione i neko ko je umislio da je nešto samo zato što je njegov sin neko i nešto. Bezobzirna, alava, bezobrazna i beskrupulozna skotina. Ja verujem da je Dokić za njega ljudina i po™.
Link to comment

Живојиновић је жртва своје опуштености и 'лако ћемо' животне филозофије барем колико и организоване канонаде.Но добро. 2011.Федерер узима 1 слем.Надал 1-3 у зависности од тога како га колена буду служила. Вероватно више од једног, изгледа да је научио како да се штеди.Ђоковић - мислим да ни ове године нема ништа од слемова. Дејвис куп је њему био круна, а не подстрек.Мари би могао јако, до самог краја. Доста је ствари поправио и једино што му фали је понекад агресивност у игри. 1 слем је одавно зрео.Дел Потро - огроман знак питања и велика штета. Чак и да се врати ове године, неће бити озбиљан претендент.Давиденко на излазу, а тако делује и Родик.ЊТА? Кога брига...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...