Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

Jel to znaci da su na udaru objekti poput onih u goce delcevoj? Izvini, ovo mi je od zivotne vaznosti :D Mislim da im je logika tupa. Bolje da su uveli kaznjavanje zbog buke. I pljeskavice nam uzese, dokle bre vise :(

Link to comment

Ako govoriš o kioscima i sličnim stvarima, ima kategorija objekata u kojima se pripremaju hrana i piće po utvrđenim standardima radi usluživanja i potrošnje na drugom mestu - ketering objekti i oni mogu da rade od nula do 24

Link to comment
ja njihovu logiku nista ne razumem. oni od centralnih gradskih lokacija prave usnulu suburbiu, a na periferiji moze da se nastavi da se kao divlja?
logika je da su idioti koji morau da falsifikuju izbore da bi izabrali jednog veceg medju sobom pa kako ocekujes da zadovolje gradjane i koje zele normalan gradski zivot i one koje bi da izadju i koje bi da ponekad spavaju. ne moze da grad bude atraktivan i miran. ima sasvim dovoljno propisa protiv buke, ali ih ne primenjuju nece ni ove ni pored komunalnih. ako bgd ima potrebu za fotokopirnicom koja radi celu noc tek ima potrebu za takvim pojilistima i hranilistima.
Link to comment

'nači, noću nema šenlučenje, nema cuganja ni alkohola ni benzina, a ni jedenja hrane.Nego šta.Ima da se spava i odmara za sledeći dan, da se ide od biroa do biroa i traži pos'o. Eventualno, ko reši da umanji efekat bele kuge, može.Gospode :isuse:

Link to comment
u skotskoj je zabranjena prodaja pica izmedju 10 uvece i 9 ujutro. takodje je zabranjeno piti alkohol napolju u mnogim centralnim gradskim lokacijama. ove odluke dovele su do smanjenja nasilnog ponasanja pod uticajem alkohola...
Mislim da su angokelti (a mozda i skandinavci) ipak specijalisti za taj ekstremni sport. Ne znam kako se pije u modernoj Srbiji, ali u onoj iz XIX veka kad sam ja tamo ziveo u najgorem slucaju se zavrsavalo groznim pevanjem novokomponovanih hitova (i to je neko nasilje, ali ipak se moze podneti, makar sa tamponima u usima). Kao drugo, u moje vreme nije bilo automobila, a mislim nesto da i danas omlatina po Beogradu slabo vozi, tako da su time i drink&drive incidenti manje problem.U Melburnu ima samo 1 prodavnica (na 4 mil. ljudi) gde se prodaje pice 24h dnevno. Drzava Viktorija je nedavno to htela da zatvori bas da bi smanjila ulicne alkoholisane incidente (kojih ovde stvarno ima), medjutim nekakav administrativni tribunal im je ponistio odluku. Ali, policija i ostali drzavni organi zaduzeni za disciplinu rekli su, "jos cemo se cerati".
Link to comment

Inace, kad smo vec na dijasporskom topiku, u odredjenim mestima u australijskom Outbacku je zabranjen unos alkohola (bez specijalne dozvole) zbog epidemije alkoholizma medj. lokalnim aboridzinskim stanovnistvom. Tako je i Deda Mraz koji se tamo uputio pretresen, za svaki slucaj...799075-santa.jpg

Link to comment
Ne ondnosi se samo na navedene opstine. Odnosi se na ceo bgd. Opštine osim SV, SG, Vračara, NBG mogu u naseljenim mestima na svojoj teritoriji ili delovima opštine koji su izdvojeni propisati drugačije radno vreme. To se odnosi na naseljena mesta koja nisu Beograd. Dakle na paliluli se na ruzveltovu primenjuje ova odluka a verovatno u padinskoj skeli ne. Sve prigradske opštine su posebna naseljaena mesta i one mogu kako hoće.Pišem ovo držeći predlog odluke pred sobom.
Ok, verujem. Ja sam ono napisao pricitavsi ovo
LDP: Skraćeno i radno vreme pumpi i kioska s brzom hranomPredlogom odluke predviđeno je i da benzinske pumpe (osim na izlazima iz grada) rade do 20 sati, a kiosci brze hrane do ponoći.- Propisuje se i da samoposluge rade od osam do 20 sati, a trafike dvokratno, od sedam do 12 i od 16 do 20 sati, a nedeljom od sedam do 12 sati- rekao je juče Dejan Ranđić, menadžer Gradskog odbora LDP Dejan Ranđić.On je naveo da je propisano radno vreme trgovinskih objekata od sedam do 12 i od 17 do 20 sati i istakao da su to samo od neka od loših rešenja koje odluka predviđa.- LDP će uložiti niz amandmana na odluku, kako bi je učinila prihvatljivijom - rekao je Ranđić. On dodaje i da se odluka odnosi samo opštine Stari grad, Savski venac, Vračar i Novi Beograd.
Pa nista, onda mi bar ostaje nada da ce Opstina Zemun propisati da se ta odluka ne sprovodi nigde u Zemunu, pa da mogu bar u rodni kraj da odem u 3 ujutru da se najedem ko covek :(
Link to comment

Cekaj bre, ovi moroni hoce nekim propisom da ogranice radno vreme samoposluga do 20h?????ZASTO???Je li oni to namerno pokusavaju da ubiju sve sto Beograd cini boljim u odnosu na, recimo, neki smor od grada kao sto je Cirih? U Z A S

Link to comment

Pauze u radu prodavnica usred bela dana od 3-4 sata :blink: Jebo vas misko da vas jebo misevi skupstinski.Hoce li se neko setiti da ovim predstavnicima gradjana ovoj djubradi objasni da su sadasnja radna vremena prodavnica nastala iz potreba njihovih gradjana?

Edited by Shan Jan
Link to comment

I da razumem (a ne razumem) potrebu za zatvaranjem kafica. Ali moze li neko da mi objasni kome jebeno smeta bakuta koja prodaje u kiosku novine za vreme rucka? Kome smeta otvorenja Visnjica celu noc i kako nekoga ugrozavaju pumpe koje rade celu noc?Kakav imbecilizam, bukvalno ne verujem.

Link to comment
nema veze sa lokacijom nego sa vrstom zgrade.recimo na trgu republike može da se napravi kafić koji radi celu noć. ili u beograđanki
opet ne razumem :Dako padinska skela moze da se svojom odlukom izuzme od tih pravila, a ruzveltova ne moze (tj. ceo savski v, vracar, n bgd) - onda to znaci da periferija moze da nastavi sa nocnim zivotom (tj. ako ga je uopste imala)?
Link to comment
Predlogom odluke predviđeno je i da benzinske pumpe (osim na izlazima iz grada) rade do 20 sati
Uvek možete otići...Zadivljen sam idejama. Imate i sijestu.No, bar će Pančevo videti malo akcije, samo da nateramo ATP da uvede noćne linije i nemate šta da brinete, švercovaćemo vam šta god treba.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...