Jump to content
IGNORED

Najbolje mesto za zivot


Indy

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    28

  • Yoyogi

    17

  • ObiW

    12

  • Viloticka

    12

Top Posters In This Topic

Mislim da bih se snasao u Ozilendu. Tamo se niko ne bi smejao mom sesiru na ulici, vino im je jeftino i lose, a nema lepse kombinacije od belozute devojke.
Oh, kako cika zna.Zna i odakle gde najbolje vino na planeti dolazi.Zna i gde su najbolje slang zenske.Zna sta je surf.
Link to comment

nema te zivotinje. nema univerzalnog idealnog mesta. mozda kombinacija mesta, ali jedno ne. ono sto meni pase u zimu ne pase mi leti. kad sam u velikom gradu, hocu selo, a posle mesec dana provdenih na selu, hocu grad. jedem pravi paradajz u srcu sumadije, a interneta ni za leka, lezim ispod smokve na peljescu, a mislim na alpe i skijanje. uz sve to hocu i leba bez motike (ili, puno leba sa malo motike).ziveo sam na dva kontinenta i u cetri zemlje i jos uvek trazim dobitnu kombinaciju. u medjuvremenu, citav zivot mi je medjuvreme.

Link to comment

Budući da volim ogromne gradove sa mnogo dešavanja, ne bih mogao da imam kvalitetan život u zemlji bez istih (I nešto mi milion i milion i po nije veliko, da se razmemo). Dakle, Island otpada, a vala i Norveška. Takođe Irska. Ne mogu da živim u gradu u kome sve gde bih išao mogu da prepešačim za 1 sat. I ne radi se samo o hiru, već i o tome gde bih radio. Recimo, čak i da kažem da mogu da se pomirim sa životom u manjem gradu, postoje druge začkoljice. Ilustracija: Istra = mnogodobromestozaživot. Univerziteta na kojima bih mogao da radim u krugu od 200 km: 0. Australija. Mislim da me takvo iskustvo nikako ne bi ubilo. Jedino me malo plaši ta razdaljina od svega ostalog, s obzirom da volim da se vucaram po raznim zemljama i jezicima. Iz Kanade ipak nije teško dobaciti se u Evropu ili Srednju Ameriku, a ni USA sa svojim gradovima nije za bacanje kao destinacija. Na kraju, tu su dragulji kao Montreal, Quebec City, und Vancouver. Toronto. Hm. Onako kasno jesenje i zimski hladno je postalo tek pre sedam dana. Ostaće nešto duže od 4 meseca. Nije ništa gore nego klima u velikom delu Srbije. Jedino ima više snega. I temperatura zna da se spusti u malo veći minus nego u Beogradu, ali ništa to nije strašno. Geografska širina je slična kao geografska širina Niša. Dakle, Beograd je severnije od Toronta. Leta u Torontu su pakleno topla, kao što smo mnogo puta čuli, a sunca uopšte ne fali. U pogledu posla, koncentracija univerziteta u radijusu od dvesta-250 km je... 10ak. Najbitnije, nekoliko ih ima programe u kojima mogu da predajem i dovoljno su veliki da bi se na njima istraživalo. Sve bitne konferencije u mojoj disciplini su na ovom kontinentu. ...O kvalitetu života ovde ne treba mnogo naklapati, pa i neću. In the long run, idilu će mi ubiti činjenica da mrzim zimu (bilo gde u umerenom klimatskom pojasu) i da se uvek potpuno unezverim od sreće kad vidim rastinje tipa onog koje postoji na Mediteranu ili u Kaliforniji... suptropsko. Kako vidim palmu, limunove, oleandere, čemprese, padam u ekstazu i ništa više ne može da me oneraspoloži. Da mi ova zemlja nije prirasla za srce, sve bi bilo mnogo lakše.

Link to comment
In the long run, idilu će mi ubiti činjenica da mrzim zimu (bilo gde u umerenom klimatskom pojasu) i da se uvek potpuno unezverim od sreće kad vidim rastinje tipa onog koje postoji na Mediteranu ili u Kaliforniji... suptropsko. Kako vidim palmu, limunove, oleandere, čemprese, padam u ekstazu i ništa više ne može da me oneraspoloži.
Jednom sam video grupu Rusa u Pataji, 10-ak njih, kako razmenjuju kamere i svi se slikaju jedan po jedan drzeci se za palminu granu.
Link to comment

Lako je nama, sto smo odrasli po hercegnovskim, splicanskim ili opatijskim rivijerama da se smejemo... Palme su pojam. U National Geographicu sam video fotku sa Krima (Rusija/Ukrajina, neodredjeno) gde covek zivi od toga sto fotografise turiste ispred plasticne palme, iza koje se vidi more.

Link to comment

ima 29 palms, california, a palma je mnogo ruzno drvo. propisno potkresana podseca na feather duster. a kresanje se placa. svakih nekoliko meseci unajmish one male sto se penju na drvo s machetama. a, coconut dobar za igranje fudbala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...