Jump to content
IGNORED

Najbolje mesto za zivot


Indy

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    28

  • Yoyogi

    17

  • ObiW

    12

  • Viloticka

    12

Top Posters In This Topic

suvise hladnosuvise hladnosuvise vrucesuvise hladnosuvise kisovitomada od navedenih 5 mogu sebe videti u australiji. ovo ostalo - hvala lepo. :)

Edited by Rosbacher
Link to comment

Ja sam veliki aficionado i Norveske i Islanda (ovo drugo jos nisam bio, doduse), pa uvek sa simpatijama propratim ove statistike. Ali, HDI je Human Development Index, to i nista drugo. Nisu to one biznis ankete o najboljem mestu za zivot, ovde je fokus malo pomeren, cak se moze reci da se meri stepen civilizovanosti drustva.Dakle, tu ulaze varijable kao duzina zivota, GDP, broj lekara po glavi stanovnika, broj fakultetski obrazovanih, nejednakost prihoda (Gini koeficijent), zastupljenost zena u javnim institucijama i jos mnogo toga. Klima, ocigledno, ne.Sad videh da po ko zna koju godinu uzastopno nema podataka za Srbiju, i nije mi jasan taj UNDP, baskare se po Krunskoj ili gde im je vec sediste, a nemaju podatke koji su im dostupni za 177 drugih zemalja...

Edited by Kampokei
Link to comment

U vreme onih velikih vrucina u julu i avgustu je meni jako lepo, ali mi strasno smetaju klimatizovane prostorije. U to doba mi pada na pamet da bi trebalo dobar deo stanovnistva deportovati na Grenland ili Antarktik, a ovde zabraniti upotrebu klima uredjaja. Zbog toga me ne cudi pobeda Islanda i Norveske, i kamo srece kad bi se jedan deo ljudi tamo raselio.

Link to comment
od prvih pet jedna tek ima sunca u izobilju.
verujem da klimatski uslovi nisu uzeti kao kriterijum pri izradi ove liste.inace slazem se, ne bih zivela negde gde je mracno i hladno ni za sve pare.
Link to comment

IMO, najkorforniji zivot u razvijenom svetu moze da se ima u - Australiji.Besklasno drustvo, 90% stanovnistva zivi na 1 sat od plaze, free for all.Ne treba stedeti pare da se negde ode. Sve je tu, a train or bus ride.

Link to comment
verujem da klimatski uslovi nisu uzeti kao kriterijum pri izradi ove liste.
life expectancy, educational levels and real per capita income
kvalitet zivota se uvijek utvrdjuje preko mjerljivih i lako uporedivih kategorija
Link to comment
Zanimljivo je da izgleda puno sunca i nije toliko neophodno za zdrav, dug i produktivan zivot. ;) (Upravo ispada obratno)
ali za nezdrav, dekadentan i kreativan zivot, kome stremim, vala jeste :Dedit. za mene idealna zemlja za zivot je espana. preseljenje u doglednom roku sasvim moguce. Edited by Leia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...