Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

Kaplje mi bojler na mestu gde je sraf. Otprilike na trideset i pet sekundi jedna kap.Otvorio poklopac, gledao - nigde ne tece iz kazana ili cevi, prosto, voda se nalazi u donjem poklopcu i tjao.E, sad - mozda neko zna - da li je moguce da bojler moze da kondenzuje toliko vode da prokaplje iznutra? A?Ili da zovem Maistora

Link to comment

Maistora.Ostavi poklopac otvoren, pa ćeš da vidiš oklen stižu kapljice.Može da kondenzuje ako ti je propala izolacije (staklena vunica) a u kupatilu ti u pm hladno, ali sumnjam da je to...Najčešće krene da kaplje na flanšni ( :lol: naučio me Maistor kad mi je menjao), kad propadne neki dihtung...

Link to comment
Maistora.Ostavi poklopac otvoren, pa ćeš da vidiš oklen stižu kapljice.Može da kondenzuje ako ti je propala izolacije (staklena vunica) a u kupatilu ti u pm hladno, ali sumnjam da je to...Najčešće krene da kaplje na flanšni ( :lol: naučio me Maistor kad mi je menjao), kad propadne neki dihtung...
100% je ovo
Link to comment
Hm.Nije kondenz, evo jos se skuplja odnekud.Hvala u svakom slucaju, sutra zovem Maistora
Pogledaj malo levo uvis, iza luka dna kazana.Tamo bi trebalo da se nalazi još jedna cev koja prolazi kroz kazan. Verovatno tu curi. Može da se zavrne.
Link to comment
Pogledaj malo levo uvis, iza luka dna kazana.Tamo bi trebalo da se nalazi još jedna cev koja prolazi kroz kazan. Verovatno tu curi. Može da se zavrne.
Pa ima neki shraf sto viri, nije cev. Tu kaplje. Sraf mi izgleda korodirano, ne snam da li da ga zavrcem jbg (da ne pukne?) ili da zovemMaistora
Link to comment

E, taj šraf.Vidi, imaš samo 2 rešenja:1. Da probaš da dotegneš malo, pa ako ne uspe - zovi Maistora2. Da zoveš MaistoraU svakom slučaju ti je potreban neko ko zna malo više od tebe. Ako je taj "šraf" dosta korodirao, moguće da je oštećenje malko ozbiljnije usled čega bi se možda moralo zameniti sve (ili bar kazan). Onda bi to neko morao da proceni i da se kupi šta treba pa da Maistor namesti sve.I

Edited by cika tale
Link to comment
U svakom slučaju ti je potreban neko ko zna malo više od tebe.
ja znam mnogo!sve po kuci pravim&popravljam, neverovatan sam. Ali bojleri su mi zbog kombinacije vode i struje nepoznanica. Sad idem da ga stegnem.E samo mi reci - cemu jebeno sluzi taj shraf? ne vidim mu namenu.
Link to comment

Verovatno na toj ploci koja drzi grejac e sad mozes da zategnes sam da zoves majstora da ti zameni.Ja sam imao slicnu situaciju, samo sto sam poucen iskustvom odma tipovao na to.Imao sam problem sto je bojler bio marke Deligrad i nigde ziv da nadjem grejac koji pasovao...U medjuvremenu je kapanje prestalo cool.gif Verovatno se natalozio kamenac i zacepio put kuda je curilo...

Link to comment

Imao sam prilike da čujem savete kako je kamenac sa emajliranih elemenata u kupatilu najlakše odstraniti sirćetom.E, sad, na hidromasažeru imam gumene usmerivače na rupicama unutar kojih mi se tokom vremena verovatno nataložio kamenac, pa jedan deo njih ima "neispravan" mlaz. Pitanje je da li smem i ove gumice da brišem sirćetom, ne znam kako će da deluje na gumu/plastiku, šta je već... ?

Link to comment
Pa ima neki shraf sto viri, nije cev. Tu kaplje. Sraf mi izgleda korodirano, ne snam da li da ga zavrcem jbg (da ne pukne?) ili da zovemMaistora
bojlerr.jpgOvako izgleda dno prosečnog bojlera. Gde kaplje?
Link to comment
Imao sam prilike da čujem savete kako je kamenac sa emajliranih elemenata u kupatilu najlakše odstraniti sirćetom.E, sad, na hidromasažeru imam gumene usmerivače na rupicama unutar kojih mi se tokom vremena verovatno nataložio kamenac, pa jedan deo njih ima "neispravan" mlaz. Pitanje je da li smem i ove gumice da brišem sirćetom, ne znam kako će da deluje na gumu/plastiku, šta je već... ?
Meni u uputstvu za ketler isto preporucuju sirce za kamenac, e sad ne znam da li je to zbog toga sto je taj grejac u kontaktu sa vodom koju pijem, pa bolje da nije neka teska hemija...Mislim da je za ostale stvari onaj AXE efikasniji...
Link to comment
Imao sam prilike da čujem savete kako je kamenac sa emajliranih elemenata u kupatilu najlakše odstraniti sirćetom.E, sad, na hidromasažeru imam gumene usmerivače na rupicama unutar kojih mi se tokom vremena verovatno nataložio kamenac, pa jedan deo njih ima "neispravan" mlaz. Pitanje je da li smem i ove gumice da brišem sirćetom, ne znam kako će da deluje na gumu/plastiku, šta je već... ?
Slobodno upotrebi sirće. Ja koristim sirće za skidanje / brisanje svih zahvaćenih delova akvarijuma i opreme.Od industrijskih proizvoda mogu da preporučim samo Axel kal.
Link to comment
Imao sam prilike da čujem savete kako je kamenac sa emajliranih elemenata u kupatilu najlakše odstraniti sirćetom.E, sad, na hidromasažeru imam gumene usmerivače na rupicama unutar kojih mi se tokom vremena verovatno nataložio kamenac, pa jedan deo njih ima "neispravan" mlaz. Pitanje je da li smem i ove gumice da brišem sirćetom, ne znam kako će da deluje na gumu/plastiku, šta je već... ?
Postoji posebna tekućina koja se sipa u hidromasažne kade i onda se pusti da vrti vodu neko vreme, pitati u radnjama koje ih prodaju. Moguće da sirće pomaže, al moguće i da nagriza gumu. Pogledaj i uputstvo na onom Brefu protiv kamenca, on jebe kevu na staklenim i metalnim površinama, ne znam za gumu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...