Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

Што је ваздух топлији, то је засићенији воденом паром. Мора повремено да се луфтира.Ако будеш грејао само једну собу, ризикујеш да у негрејаној почне да се хвата плесан. Повремено отвараш врата топле собе, пара улази у хладну и кондензује на хладном зиду. Док кондензује на прозорима, то је још и некако...
hvala puno..u proslom stanu nisam imao ovih problema iako je isto grijanje i slicna situacija. Vjerovatno jer je stolarija bila stara pa je luftalo samo od sebe. Fakticki, jedno centralno grijanje bi trebalo rijesiti veci dio problema...
Link to comment

Imao sam sličan problem, svojevremeno. Vetrenje jestre rešenje, donekle, ali mora ipak postojati grejno telo ispod prozora, i neravnomerno grejanje jeste ubistvo. Dalje, iznad prozora stvaraju se tzv. toplinski mostovi™, obzirom da se tu susreću dva materijala -blok/opeka i betonska greda pa na njihovim susretima može doći do plesni, to je obično u uglovima. Ima neko sredstvo i za to, čini mi se da se zove Jubocid i njime se mažu uglovi

Link to comment
hvala puno..u proslom stanu nisam imao ovih problema iako je isto grijanje i slicna situacija. Vjerovatno jer je stolarija bila stara pa je luftalo samo od sebe. Fakticki, jedno centralno grijanje bi trebalo rijesiti veci dio problema...
Тако је било и мени у старом стану. Пријатно порозна стара дупла дрвенарија. Има и боље 'недрвене' столарије на којој имаш могућност да оставиш мали проток ваздуха, да не заптива баш дибидус.
Link to comment
  • 6 months later...

Jel skidao neko španski zid? Ja sam počeo ali je problem što se odvaja više nego što bi trebalo a radije bih da mora da se malo izgletuje nego da se malteriše. Umesto da se odvoji samo gips, on odlomi i parče podloge na kojoj je pravljen.

Link to comment

nama majstor skinuo nesrecni spanski zid,malterisao gde je trebalo mislim da nije bas svuda,gletovao,krecio...dakle po procesu i potrebnim radnjama 1 potpuno novi zidinace spanski zid je 1 najgora zidna obloga ikada..ali moja draga tetka je pre mnogo,mnogo godina insistirala da nam ucini uslugu i ,,renovira,, dve sobe i opici taj uzas takodje na insistiranje i sve borbe u kojima smo mi bili duboko protiv govneta na zidu..hvala ti tetka,nemoj nam vise pomagati :mellow:

Link to comment

samo malo da skrenem...ja ziveo u stanu koji je imao Spansi zid na plafonu!!elem plafon se drzao dobrih 25+ godinaonda kada sam se uselio u isti odlucio da padne iz cista mira....nije bilo zrtavaGeneralno volim Spanski zid, nekako mi bas "kul";+ odlican je za cesanje ledja :)

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Moj prijatelj sredjivao neki stan u blokovima i u dve sobe spanac se skidao ko pokvašene tapete, a u trećoj ni da makne.E u toj trećoj su odlučili , kad se već tako drži da ga "izravnjaju" glet masom.Poenta je, što kaže on, što ako to radiš na špancu koji je lako skidati da ti kasnije on otpadne sa svom tom novom masom....

Link to comment
  • 3 months later...
Dajte predlog za kupovinu usisivaca, do 100 E ili tu negde, a da se pokazao pouzdan, da ne rikne motor cim istekne garancija itd.
nema toga vise. kupi bilo sta i posle kvara po isteku garancije bacaj i kupuj drugi, tako svi rade.
Link to comment

Kupujem usisivace do 2000 dinara (gore dole 500 rsd.)Koristim ih maksimum godinu dana (pore dole par meseci)Uredno poklanjam nekom kome trebaKazem im samo, treba da promene kesu....Moji kupili Samsung usisivac, neko ludilo... lagan, jak, tiši od ostalih, a koštao oko 8000 rsd (cenim da je bio na nekoj akcji)

Link to comment
  • 2 weeks later...
Cuo sam da su oni sa onom budzom (valjda se zove ciklon ili tvister tako nesto) dobri
Koristio jedan takav i bio dobar dok je motor potrajao (cca 5 godina).Krupni otpad se skupi u taj predfilter na crevu/cevi i taj kanister možeš odmah da isprazniš. U kanister u usisivaču stigne samo fina prašina. Edited by cika tale
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...