Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

Nekako sam uspela da operem veš, ali nemam pojma da li je sve urađeno pravilno. Meni je bilo bitno da oprani veš izgleda i miriše normalno :D. To što je u mašini ostalo gnjecavog praška je druga priča :lolol:. Videću kako će se ponašati kada je uključim sledeći put.Inače, ne znam gde da pitam - važi li još pravilo da je nedeljom struja jeftina? I od koliko uveče - meni se nešto vrti ponoć po glavi?

Link to comment
Inače, ne znam gde da pitam - važi li još pravilo da je nedeljom struja jeftina? I od koliko uveče - meni se nešto vrti ponoć po glavi?
Niza tarifa je od 00:00 do 08:00 svaki dan. Ne postoji niza tarifa za vikend koliko ja znam. To valjda ima za telefon.
Link to comment
Inače, ne znam gde da pitam - važi li još pravilo da je nedeljom struja jeftina? I od koliko uveče - meni se nešto vrti ponoć po glavi?
A što pogađaš, umesto da proveriš na satu? Ako je strelica okrenuta nadole, onda je jeftina.Btw, obrati pažnju kad se budu pomerali časovnici, jer se pomera i vreme jeftine struje.
Link to comment
Niza tarifa je od 00:00 do 08:00 svaki dan. Ne postoji niza tarifa za vikend koliko ja znam. To valjda ima za telefon.
Znam da nema za telefon ka inostranstvu, mozda samo u Srbiji. Srecom, pa izmislise Skype :Hail: . A za struju, tek iza ponoci nekad je bilo posle podne i uvece iza 22, ali davno. Tako da ljudima, koji ne zive ovde, moram da objasnjavam sta je to cekanje masine.
Link to comment
  • 1 month later...

ovako. ja kreten jednom nakon sto sam przila nesto u teskom tucanom tiganju, onom sto se dize sa dve ruke, i ne treba da se pere deterdzentom, ostavim tiganj na prozoru da se ohladi (sims je sirok metar). kako sam ga ostavila, prvo sam se pravila da ga ne vidim, da ne bih morala da ga cistim, a onda sam ga i zaboravila. sad kad ga ugledam vidim da je prljav. na tu masnocu je napadala prasina, smog, cestice dima, i sve ostalo sto u gradu pada i talozi se nekoliko jesenjih i sva tri letnja meseca.ja bih opet da koristim taj tiganj. odakle da pocnem, kako da se resim tih zapeklih slojeva, a da ne koristim abrazivna hemijska sredstva, jer kapiram da bi mi se cestice vima uplele, i onda ne bih vise mogla da jedem iz toga.da l da pocnem tako sto cu u tiganju da prokuvam vodu i sirce, na primer?! pomagajte.

Link to comment
odakle da pocnem, kako da se resim tih zapeklih slojeva, a da ne koristim abrazivna hemijska sredstva, jer kapiram da bi mi se cestice vima uplele, i onda ne bih vise mogla da jedem iz toga.da l da pocnem tako sto cu u tiganju da prokuvam vodu i sirce, na primer?! pomagajte.
Не знам за тигањ, али (ваљда је и то тучано) котлићи за рибљу, перкелте, паприкаше итд се само добро замасте, и онда се то тако метне на добру ватру да се та маст растопи и да раствори све што се у њу наталожило. Онда се то испере два-три пута (и та вода да опет мало проври у њему) и то му је то. Топлота га очисти.Јео сам из бакрача скинутог са тавана и конзервираног слојем свињске масти. Након оваквог третмана... гулаш је био савршен.пјаф(рж): таман табан танан таван Edited by расејан
Link to comment
ovako. ja kreten jednom nakon sto sam przila nesto u teskom tucanom tiganju, onom sto se dize sa dve ruke, i ne treba da se pere deterdzentom, ostavim tiganj na prozoru da se ohladi (sims je sirok metar). kako sam ga ostavila, prvo sam se pravila da ga ne vidim, da ne bih morala da ga cistim, a onda sam ga i zaboravila. sad kad ga ugledam vidim da je prljav. na tu masnocu je napadala prasina, smog, cestice dima, i sve ostalo sto u gradu pada i talozi se nekoliko jesenjih i sva tri letnja meseca.ja bih opet da koristim taj tiganj. odakle da pocnem, kako da se resim tih zapeklih slojeva, a da ne koristim abrazivna hemijska sredstva, jer kapiram da bi mi se cestice vima uplele, i onda ne bih vise mogla da jedem iz toga.da l da pocnem tako sto cu u tiganju da prokuvam vodu i sirce, na primer?! pomagajte.
Uzmi sredstvo za pranje rerni, izgleda kao konzerva (spreja) laka za kosu. Ne znam tačan naziv, pravi ga par proizvođača, često je natpis na italijanskom. Iz konzerve se u provetrenoj prostoriji nafajta bela pena po zaprljanom proizvodu, koji se posle 15-20 minuta dobro istrlja sunđerom (na primer onim za teflon, koji ne grebe) i ispere se vodom, bez dodira sredstva sa kožom. Ne treba da se koristi na proizvodima od aluminijuma niti na plastičnim proizvodima.Mislim da je to sredstvo u stvari koncentrovana baza (živa soda). Koristim ga za SVE tvrdokorne fleke u kojima ima zapeklih i skorelih masti. Metalnu površinu šporeta, zagorele posude, žicu od roštilja, Čistio sam i osetljive površine koje ne bi smele da se čiste ovim (na primer unutrašnjost mikrotalasne, ili aluminijumski ekspres lonac) samo sa manjom količinom sredstva i ispiranjem odmah po nanošenju. Predmete koje su prenostivi stavim u kadu, pa tamo dejstvujem i posle isperem. Tebi predlažem da u tiganju prokuvaš vodu sa malo kuhinjskog deterdženta, prospeš i probaš da papirnim ubrusom skineš šta je odmeklo. Onda sredstvo za rerne, verovatno par puta ako je sloj skorene masnoće baš debeo.U svemu ovome što sam nabrojao nema ničeg abrazivnog. Sa tiganja će biti sprana baš sva masnoća. Ako on ne sme da se pere deterdžentom, pretpostavljam da će biti sve OK ako ponoviš postupak koji se verovatno primenjuje kad je tiganj sasvim nov (valjda mazanje uljem pa zagrevanje, kao kod novok kineskog voka).
Link to comment
  • 4 weeks later...

help60ak kvadrata, nova pvc stolarija, omalterisano podavno...od 3 sobe samo se jedna grije, i otprilike voda lije sa pvc stolarije...po zidovima, laminatu..kapiram da treba luftirati malo..ili..?

Link to comment
help60ak kvadrata, nova pvc stolarija, omalterisano podavno...od 3 sobe samo se jedna grije, i otprilike voda lije sa pvc stolarije...po zidovima, laminatu..kapiram da treba luftirati malo..ili..?
Хм.Лије у све три собе или само у оној у којој грејеш?Претпостављам да лије са стакла, а не са саме пластике?Узгред, рикнуло ми термопан стакло, магли изнутра. Има неко препоруку за 'замењивача'? Баците ПМ.
Link to comment
help60ak kvadrata, nova pvc stolarija, omalterisano podavno...od 3 sobe samo se jedna grije, i otprilike voda lije sa pvc stolarije...po zidovima, laminatu..kapiram da treba luftirati malo..ili..?
luftirati po 10 minuta 2-3 puta dnevno. nije dovoljno otvoriti prozor "na kip", mora se sirom otvoriti.
Link to comment
luftirati po 10 minuta 2-3 puta dnevno. nije dovoljno otvoriti prozor "na kip", mora se sirom otvoriti.
Probao sam ovo, za sada fercera prilicno dobro.
Лије у све три собе или само у оној у којој грејеш?Претпостављам да лије са стакла, а не са саме пластике?
u sve tri sobe, sa stakla. Vidim po googlovanju da je ovo opsti problem sa pvc stolarijom i da je luftiranje najbolji nacin.
Link to comment

Што је ваздух топлији, то је засићенији воденом паром. Мора повремено да се луфтира.Ако будеш грејао само једну собу, ризикујеш да у негрејаној почне да се хвата плесан. Повремено отвараш врата топле собе, пара улази у хладну и кондензује на хладном зиду. Док кондензује на прозорима, то је још и некако...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...