Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

Kao I - nemoj ništa da radiš ako ne znaš šta radiš.Kao II - ovo što si postovao radi na 220 V i povezuje se na mrežu kablom koji se može izvesti od ove dve "papučice" koje ti se vide na fotografiji (na jednoj od njih ti je sada neka žica). Negde ćeš još primetiti i kontakt za uzemljenje.Kao III - teško da će ova pumpa (iz mašine za veš) moći da "povuče" vodu sa neke dubine. Ako ipak odlučiš da probaš vodi računa da moraš prvo da napuniš sistem vodom.Kao IV - nemoj ništa da radiš ako ne znaš šta radiš.

Link to comment
Imam dva zapušena slivnika (ispred garaže i na terasi) i svaki odvod prima više od 100 litara i vrlo je zamorno izbacivati vodu (a i sve je močvarna voda, ne bih da šljapkam u tome). Trenutno ne mogu da se otpuše jer je jedan uhvatilo korenje a drugi je fizički nedostupan.Pošto mi se ne kupuje pumpa hoću da iskoristim motor od veš mašine ali je problem - kako da ga pokrenem. Piše samo "PLASER spa ITALY" i to je to. Na koliko volti rade takve pumpe i kako da izvedem spajanje sa adapterom, moram da ogolim žice na obe, spojim, izolir traka ili nekako drugačije?Deo gde su roze peraja ima svoj nastavak pa bih na njih dodao po 10 m creva.Druga opcija je da pravim vakuum pumpu od one ručne za bicikl, preko t-valve.
HAHAHAHAHAHAjde bre ne budali,idi na pijacu/buvljak od seljaka kupi/pozajmi krštenu pumpu.
Link to comment
Ustvari zašto ja mračim. Samo napred, ako napraviš da radi hoću tutorijal sa slikama u koracima! Jbt 6000 za pumpu... da nije malo mnogo?
Pa ima i onih malih pumpi što se vrte bušilicom. Ne znam cenu ali verovatno nije iznad 1000 din.
Link to comment
Pa ima i onih malih pumpi što se vrte bušilicom. Ne znam cenu ali verovatno nije iznad 1000 din.
baš sam juče video, ali to mi pre deluje kao da je za pretakanje, bušilica okreće dok povuče cug ne bi izdržalo dugo
Link to comment
a koliko su one male pumpe za fontanicu? videla sam tutorial na netu pa bih da napravim onu sobnu :krejzi:
Od 600,00 RSD pa naviše. Možeš da iskoristiš i one koje su obično u ponudi radnji sa akvarijumskom opremom.
Link to comment

Razume li se neko u Beko veš mašine? Onako, malo stručnije.Kako da isključim ova dva svetleća majmuna ispod dugmića? 20jpug3.jpgKada pritisnem ovo dugme "plus koje se tušira" i držim malo duže, oni prestanu da svetle, ali počne da trepće to gornje dugme kod plus. Posle 10-ak sekundi prestane da trepće, ali se vrate ova dva dole. Kada pritisnem i držim gornje dugme koje liči na posudu sa vodom sa rimskim 1, ništa se ne dešava.

Edited by kiki
Link to comment

@kikicekajuci dareta...nije da se razumem ali s obzirom na povezanost ta dva dugmeta crtezom ispod, ja bih probao sa drzanjem levog i pritiskanjem na desno.

Edited by aram
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...