Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

imam jedan banalan problem. <_< brava na ulaznim vratima mi se zaglavljuje sve vise i vise, tako da cu jednom da ostanem zaglavljen u stanu. vise i ne zakljucavam vrata.imam nameru da je zamenim, uradio bih to sam, al ne znam neke stvari.prvo, cini mi se da ne bi trebalo da imam previse problema, ali ne znam je l treba da se samo razsrafi kod jezicka, i tako izvuce ili nesto drugo?drugo, jel ima razlicitih velicina i jel bi trebalo da izvucem staru i ponesem je sa sobom za svaki slucaj?molim majstore za savet.

Link to comment
imam jedan banalan problem. <_< brava na ulaznim vratima mi se zaglavljuje sve vise i vise, tako da cu jednom da ostanem zaglavljen u stanu. vise i ne zakljucavam vrata.imam nameru da je zamenim, uradio bih to sam, al ne znam neke stvari.prvo, cini mi se da ne bi trebalo da imam previse problema, ali ne znam je l treba da se samo razsrafi kod jezicka, i tako izvuce ili nesto drugo?drugo, jel ima razlicitih velicina i jel bi trebalo da izvucem staru i ponesem je sa sobom za svaki slucaj?molim majstore za savet.
Jel cilindar brava ili "obična"?Ima više veličina i najbolje da je poneseš i kupiš baš istu inače može da se desi da su potrebna prilagođenja na vratima.
Link to comment
molim majstore za savet.
Откад је сомборски "Бане" отишао у стечај, овде се у двери углавном уграђује кинеско смеће, поготово ако си у новоградњи. Две исте кинеске браве не постоје тако да би било најпаметније да зовнеш мајстора, питаш га где да пазариш квалитетну браву и зовнеш га да је угради, не може то да изађе незнамкако скупо. Edited by Hella
Link to comment
imam jedan banalan problem. <_< brava na ulaznim vratima mi se zaglavljuje sve vise i vise, tako da cu jednom da ostanem zaglavljen u stanu. vise i ne zakljucavam vrata.imam nameru da je zamenim, uradio bih to sam, al ne znam neke stvari.prvo, cini mi se da ne bi trebalo da imam previse problema, ali ne znam je l treba da se samo razsrafi kod jezicka, i tako izvuce ili nesto drugo?drugo, jel ima razlicitih velicina i jel bi trebalo da izvucem staru i ponesem je sa sobom za svaki slucaj?molim majstore za savet.
Pretpostavljam da je u pitanju manje vise standardna brava...Sto rece prethodnik, ako je samo u pitanju cilindar (jezicak brave za zakljucavanje) on se skida samo sa 1 centralnim srafom i kljucem zaokrenutim u neku poziciju (npr na 8 sati). Cilindri su standardni i tu neces pogresiti, tj visak ce biti dza sa jedne, dza sa druge strane...E sad, ako je u pitanju jezicak same brave za zatvaranje, onda moras zameniti samu bravu, koje ima u standardno u dve tri velicine u zavisnosti od debljine vrata (zaboravih numeraciju recimo npr 14, 16 i 18 mm - to je sirina one unutrasnjosti\rupe u koju sredisnica brave ulazi). Tu postoje jos dva srafa vise za skidanje i to je to... Ostalo je malo vestina anpasovanja, cile-mile, gore-dole i takoto i brava je zamenjena... :) Cene i jednog i drugog su od recimo 400 kinti pa navise u zavisnosti od lepote, efikasnosti i kvaliteta, a namenske radnje za nabavku su gvozdjare...EDIT: Vecina zaglavljivanja kojekakvih brava moze se bez opravke privremeno resiti sa WD40, prskanjem pomocu cevcice, u unutrasnjost brave, cilindra i na jezicke ili vec kojekake rupice na bravi uz naravno drndanje, prilikom podmazivanja... Edited by dare...
Link to comment

ma problem je sto studiram a sam sam.pa trebam da idem kuci za vikend da uzmem kintu. a vikend ne mogu da cekam sa otkljucanim vratima.mislim da bi mi jeftinije bilo da sam sredim.ajd pogledacu.hvala na savetima

Link to comment

e samo da pitam. ako izvadim cilindar (posto on zeza) necu morati da izvucem i jezicak za zakljucavanje ili i on ide sa njim?edit: glup sam, al wtf sta je wd40? neko ulje?

Edited by Rakun Ludi
Link to comment
e samo da pitam. ako izvadim cilindar (posto on zeza) necu morati da izvucem i jezicak za zakljucavanje ili i on ide sa njim?edit: glup sam, al wtf sta je wd40? neko ulje?
Prvo pitanje: nećeš.Drugo: sprej za podmazivanje a ima ih raznih, ovaj je samo najpoznatiji. Često može da pomogne ali naravno ne uvek.
Link to comment
e samo da pitam. ako izvadim cilindar (posto on zeza) necu morati da izvucem i jezicak za zakljucavanje ili i on ide sa njim?edit: glup sam, al wtf sta je wd40? neko ulje?
Water displacement #40. То је Наса испробавала разне рецепте за универзални спреј који би ем подмазивао, ем исушивао, ем мало разлабављивао зарђало, ем штитио од рђе бар на неко време. Првих 39 рецепата се није показало довољно добро за летење на Месец, овај јесте.Као што се сва електроника решава жваком и станиолом (ако има контакт а не треба, жвака; ако нема контакт а треба, станиол), тако се сви механички проблеми решавају пачијом траком и ведечетрдесетом - ако мрда а не треба, трака; ако не мрда а треба, ведечетрдесет.
Link to comment
Water displacement #40. То је Наса испробавала разне рецепте за универзални спреј који би ем подмазивао, ем исушивао, ем мало разлабављивао зарђало, ем штитио од рђе бар на неко време. Првих 39 рецепата се није показало довољно добро за летење на Месец, овај јесте.Као што се сва електроника решава жваком и станиолом (ако има контакт а не треба, жвака; ако нема контакт а треба, станиол), тако се сви механички проблеми решавају пачијом траком и ведечетрдесетом - ако мрда а не треба, трака; ако не мрда а треба, ведечетрдесет.
Tja... Sad već odaješ profesionalne tajne... ;) Što moraju svi da znaju, kako se popravljaju avioni i space shuttle-ovi... :D
Link to comment
Tja... Sad već odaješ profesionalne tajne... ;) Što moraju svi da znaju, kako se popravljaju avioni i space shuttle-ovi... :D
Премотао сам грунф дот ком 22 стране док нисам нашао ово, где се позива на ово , и на крају дођем до овог. А пачијом траком јесу поправљали авионе за време рата. Можда не лепи најбоље - обичан селотејп има јаче лепило - али кад се намота два-три круга, нема теорије да се помери. Видео сам поломљену бандеру, где су напросто учешљали иверје где је било, као преломљена кост кад се намешта само зајебаније због масе, то онда учврстили удлагама, омотали са два-три круга челичне сајле... и за сваки случај двадесетак кругова траке. Стајало тако месецима, ништа јој не фали.
Link to comment
  • 3 weeks later...

za 1 deo hodnika u novom stanu mi treba podloga koja ce, koliko god je moguce, ublaziti buku koja se stvara udarcima decijih nogu po parketu. estetska strana nije zanemarljiva. itison i sl. mi nije bas po volji <_< rasejan, ti znas nesto old school sigurno?

Link to comment
  • 3 months later...

molim preporuke za dobrog:stolara koji bi mi po meri skrojio ugradni plakar.elektricara... nista krupno, da ustemuje neke kablove, doda neke stekere, promeni ravodnu kutiju i tako to. fala unapred.

Link to comment
za 1 deo hodnika u novom stanu mi treba podloga koja ce, koliko god je moguce, ublaziti buku koja se stvara udarcima decijih nogu po parketu. estetska strana nije zanemarljiva. itison i sl. mi nije bas po volji <_< rasejan, ti znas nesto old school sigurno?
Провео укупно једну годину на паркету, и не волем.Слој плуте под паркетом? Добро тапациран намештај који ће да упије звук? Ја овде имам керамичке плочице по целој кући, због подног грејања, и док су каучеви били на поправци, опако је одјекивало. Сад... ништа, дивота.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam dva zapušena slivnika (ispred garaže i na terasi) i svaki odvod prima više od 100 litara i vrlo je zamorno izbacivati vodu (a i sve je močvarna voda, ne bih da šljapkam u tome). Trenutno ne mogu da se otpuše jer je jedan uhvatilo korenje a drugi je fizički nedostupan.Pošto mi se ne kupuje pumpa hoću da iskoristim motor od veš mašine ali je problem - kako da ga pokrenem. Piše samo "PLASER spa ITALY" i to je to. Na koliko volti rade takve pumpe i kako da izvedem spajanje sa adapterom, moram da ogolim žice na obe, spojim, izolir traka ili nekako drugačije?Deo gde su roze peraja ima svoj nastavak pa bih na njih dodao po 10 m creva.Druga opcija je da pravim vakuum pumpu od one ručne za bicikl, preko t-valve.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...