Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

Замало да ме примакне религији кад сам видео... ал' то ти је кад је материјал јефтинији од радне снаге - овако иде више жице, али је зато једноставније за рад и има на мање места да се везује, и нигде се не спаја жица на жицу, него свака утичница има два пара притезних завртања, па с једне стране доведеш и одведеш нулу, с друге фазу и вози. Нема других кутија осим оних које се виде на зиду - утикачи, прекидачи, директно везани крајњи потрошачи, готово.
Slično je, koliko znam i u Nemačkoj. Samo smo mi ostali na nekom JUSu iz pedeset i neke.
Са око 900-1100 (типично за летње месеце, кад је струја за нијансу скупља и клима пичи) на 1500-1800. Ако је клима почела много да троши, онда би сад у октобру и новембру требало да драстично падне потрошња, јер клима више не ради него што ради. Тренутно дрнда око четири сата дневно, у врху сезоне око 11. Мада, клима је некако најмање сумњива, нова је, има само четири године.
Ako uzmemo da je povećanje potrošnje samo 400KWh mesečno to je oko 13 dnevno što znači da bi na pretpostavljenom "spoju" trebalo da se 540W pretvara u toplotu svih 24 sata. Moje mišljenje je da bi to izgorelo u roku od odmah.
Све је могуће, ал' не видим ништа што би тако баш вукло а да не осетимо. Пре бих посумњао у струјомер... што можда и није лоше да им кажем да провере.
Provera strujomera bi trebalo da bude prvi korak.
Да ли би кљакави мали унимер, онај џепни, то издржао? Симпатичан ми је, не бих да га спржим...
Trebalo bi da ima strujni opseg od bar 20A naizmenično da bi merio struju potrošača od 2KW na 110V. Ali bolje rešenje su mala strujna klešta kojima se obuhvati provodnik i mogu da mere i mnogo veće struje. Ja sam kupio jedna za manje od 30 ojra pre dve godine.
Link to comment

trazim pomoc, opet. ispostavilo se da mi je ves masina ispravna, a da je problem zapuseni odvod. ko zna pouzdanog postenog vodoinstalatera, neka javi na pm.ogromno hvala!

Link to comment
  • 2 weeks later...
trazim pomoc, opet. ispostavilo se da mi je ves masina ispravna, a da je problem zapuseni odvod. ko zna pouzdanog postenog vodoinstalatera, neka javi na pm.ogromno hvala!
A što bacaš pare džabe?! Zar nemaš nekog ortaka koji radi u kafani? Većina takvih objekata raspolažu čeličnom sajlom za takve slučajeve. Zajmiš tu stvarčicu na sat-dva i rešiš stvar svojim ručicama-vrednicama. :)
Link to comment

Kod koga da popravim kancelarijsku fotelju? Nije više pod garancijom a sedište i rukohvat su se rasklimali. Prednost imaju majstori sa Zvezdare.

Edited by halloween
Link to comment

problem sa ariston bojlerom, neki platinum mislim da ima 5-6 godina. vec mu je ciscen kamenac i menjan grejac.od jutros mogu da vidim da mu je zakucana kazaljka za temperaturu daleko iza crveno, voda je jako vrela, nenormalno. lampica koja se pali i gasi kod ukljucivanja i iskljucivanja ne gori. ne znam sta regulise ovo, verovatno nekakav termostat. bojim se da negde ne pusti ovako vrelu vodu, moze da unakazi onog ko se zateknezovem ovlasceni servis, rade do 3 niko mi se ne javlja.da li neko ima preporuku za neko pristojno stvorenje koje moze ovo da mi popravi. hvala

Link to comment

e! kasmo kod bojlera. chuje mi se krckanje u zidu (valjda kroz cevi, koje vec bije glas da su izuzetnog kvaiteta!) celim putem kuda ide vruca voda od bojlera do kade. jel da panichim ili ne josh :unsure:

Link to comment

Ima li ovde neko da se razume u tv kutije? Meni malopre crko tv. Nisam bila u sobi, pa nemam pojma da li je bilo kakvih karakteristicnih uvodnih simptoma.Elem, ne moze da se aktivira, a ako se ono dugme za ukljucivanje pritisne, onda se iz njega samo čuje nekootkucavanje, k'o da mi je, božemeprosti, neko ubacio tempiranu bombu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...