Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

jesi probala u tihosu u cvijicevoj? ranije su imali i drvo.na avalskom putu, negde posle belog potoka, bila je jedna manufaktura gde je moglo da se narucuje drvo. kad budem isla za vikend, pogledacu da li jos postoji, ako nije kasno.
zaboravih da dodam - al da nije u dubini otadzbine :lol:fala ti svakako :)tu cvijicevu cu vidim, to umem. Edited by thermal bug
Link to comment

U Merkuru imaju daske (već obrađene) od lepljene čamovine dužine do 1 do 2,5m (1,2/1,5/2,0m).Širina je takođe u nekim standardnim koracima: 20cm - 25 - 30 - 40 - 50cm.Debljina je 18mm.Takođe, ima dasaka koje su deblje (recimo da na šanku efektnije izgledaju), 27mm, ali je izbor dimenzija u odnosu na standardne od 18mm obično sužen.Boju i sjaj rešavaš izborom farbe, bajca, laka, itd...Lakiranje obavezno, obzirom da se radi o šanku, odnosno o površini koju treba zaštiti od vlage i mehaničkih oštećenja, a i brisanje prašine je jednostavnije.

Link to comment
e, majstori :) gde da trazim deblju dasku, od drveta bash drveta, a da nije univer? traba mi za shank, kao gornja plocha. i koje drvo uopshte da trazim? naravno, dimenzija je potpuno baksuzna, 40x202cm, tako da mi uradi sam nije reshio problem, jer misu imali dimenzije preko 2 metra.dakle, fali mi daska ^_^
baš ti je preporuka uradi sam, oni imaju radne površine 2.8m koje ti na licu mesta iseku - znači odabereš radnu površinu i kažeš recni je na 2m i oni to i urade. standardne radne površine su širine 60cm, pa ako ti to BAŠ smeta, kad ti iseče na 2m traži i da ti skrati na 40cm, premda sam ubeđen da to neće izgledati kako treba, zbog neadekvatne obrade ivice.druga stvar, imaš u tošinom bunaru na samoj raskrsnici sa trećim bulevarom sečenje po meri i oni će kantovati isečenu radnu površinu na 40cm, ali izuvaju s cenama
Link to comment

Проблем је што ми је потрошња струје у кући нагло скочила за отприлике 50% негде од маја, и не попушта. Кућа је стара 32 године, каблови нису никад мењани (осим оног од бојлера, што сам заменио срећом на време), има и алуминијумских... бојим се понекад и да помислим шта ли је унутра у зидовима.Пошто је ово америчка градња са шупљим зидовима, понешто може и да се замени без штемовања (осим где је кабл пригњештен савијеним ексером), или да се бар не сече превише гипс плоча, али треба прво да нађем који вод то вуче струју. Покушао сам да измерим отпор ту и тамо, као мислио да сам нашао вод (кад је само тај био укључен а на њему ништа није прикачено, струјомер се завртео), међутим... држали смо тај вод искључен цео месец, и није се приметило на потрошњи. У кућу је ушао само један већи потрошач ове године, али још марта, тако да би требало да је утицао и на претходни месец.Елем, како да измерим? Имам инструмент (унимер, али може и гитаром и синтисајзером, ако неко мисли да је то боље :P ). Могу да приђем табли са осигурачима све до жица, могу и да вадим жице ако треба, ал' шта и где да мерим. Како да нађем трошаџију?

Link to comment

stara srpska caka je bila da dvojica radite: jedan dreždi pored strujomera uz pivo, papir i olovku. drugi isključi sve uređaje u kući. bukvalno sve što uzrokuje potrošnju struje. uključuješ jedan po jedan potrošač dok onaj sa pivom ne povileni: "NAŠAO SAM, TAJ JE!!!" ove radnje može ozbiljno poremetiti ručak negde oko 15h :)ili možeš pozvati DOBROG električara ako nije skup. :)

Link to comment
Проблем је што ми је потрошња струје у кући нагло скочила за отприлике 50% негде од маја, и не попушта. Кућа је стара 32 године, каблови нису никад мењани (осим оног од бојлера, што сам заменио срећом на време), има и алуминијумских... бојим се понекад и да помислим шта ли је унутра у зидовима.Пошто је ово америчка градња са шупљим зидовима, понешто може и да се замени без штемовања (осим где је кабл пригњештен савијеним ексером), или да се бар не сече превише гипс плоча, али треба прво да нађем који вод то вуче струју. Покушао сам да измерим отпор ту и тамо, као мислио да сам нашао вод (кад је само тај био укључен а на њему ништа није прикачено, струјомер се завртео), међутим... држали смо тај вод искључен цео месец, и није се приметило на потрошњи. У кућу је ушао само један већи потрошач ове године, али још марта, тако да би требало да је утицао и на претходни месец.Елем, како да измерим? Имам инструмент (унимер, али може и гитаром и синтисајзером, ако неко мисли да је то боље :P ). Могу да приђем табли са осигурачима све до жица, могу и да вадим жице ако треба, ал' шта и где да мерим. Како да нађем трошаџију?
Kako misliš vod ništa prikačeno a strujomer se vrti? Otkud znaš da nije prikačeno? Jel ta instalacija po principu "jedan strujni krug-jedan osigurač" ili ima razvodne kutije pa na jedan osigurač ide više potrošača (konektora)? Ako je ovo drugo možda samo nisi našao neki potrošač koji je priključen preko neke kutije.Ovako na prvu loptu čini mi se nemoguće da neki stari vod izazove povećanje potrošnje struje. Izgorelo bi to odavno ako postoji proboj između nule i faze . A ako ima neki spoj faze na zemlju trebalo bi da izbaci FID. Kolika mu je diferencijalna struja?
Link to comment
Kako misliš vod ništa prikačeno a strujomer se vrti? Otkud znaš da nije prikačeno? Jel ta instalacija po principu "jedan strujni krug-jedan osigurač" ili ima razvodne kutije pa na jedan osigurač ide više potrošača (konektora)? Ako je ovo drugo možda samo nisi našao neki potrošač koji je priključen preko neke kutije.
Могуће је да нисам још комплетирао географију. На том воду има пет утичница и ђуброждер (оно чудо што се качи испод сифона и меље љуске), који има свој прекидач и налази се на самом крају.Елем, ово је америчка инсталација, са две фазе померене за 180о, 110 фаза до нуле, 220 фаза на фазу. Нема разводних кутија, него се утичнице везују на један кабл који иде од осигурача (срећом електромагнетни па избаци, не истопи се) до прве утичнице, па до друге, па до треће... те ако покрива две на супротним зидовима, онда се спушта до прве, па се диже у плафон, па кроз плафон до оне друге и тако редом. Можеш да откачиш где хоћеш, ако нађеш који је долазни а који одлазни вод.
Ovako na prvu loptu čini mi se nemoguće da neki stari vod izazove povećanje potrošnje struje. Izgorelo bi to odavno ako postoji proboj između nule i faze . A ako ima neki spoj faze na zemlju trebalo bi da izbaci FID. Kolika mu je diferencijalna struja?
Фид склопку имају поједини уређаји - фен, и можда негде још нешто, ал' фидовка за целу кућу, јок бре, ово је Америка, неће нама нико уводити којекакве европске измишљотине.Диференцијална струја? Како се то мери? Напон између фазе и уземљења је исти као и између фазе и нуле (112V или колико већ показује тог дана), а између нуле и земље је испод 1V.Сумњам на глодаре. Ако су негде изгризли изолацију и направили полуспој (телом?), или да се негде кондензује влага - мада не би требало, еркондишн је управо у овом периоду радио, ваздух у кући је био сув, углавном око 30% (чак и кад је напољу добацивао 90% :).Но, одох да погледам - пошто смо пре неки дан поново укључили тај осигурач, установили смо да једна утичница, најближа осигурачу, нема струје - а све остале имају (!?). Дође ми да поскидам сав тај гипс и да видим како су водили те каблове... има ту ствари које ми баш не иду под капу.
Link to comment

HELP PLEASEEEEEEEE :isuse: pokusavam da povezem satelitsku antenu sa risiverom i sve je to ok. postavih je na terasu tj ovu ogradicu , ubacila kabl itd i sad povezala risiver sa tv-om skart kablom i sve radi samo sto dekoder trazi signal, koji naravno ne dobija jer treba da ga povezem sa tom antenom. i tu nastaje PROBLEM. Cim ubacim kabl od antene u risiver gubi mi se info koji imam na ekranu i ekran postaje skroz crn sa par blinkujucih belih crta :S Naravno cim ga izvucem sva se opet normalizuje i povrati se ona pocetna info danema signala ...u cemu je tu jebeni problem? Vadila kabl, sekla ga jos malo i opet ubacivala opet isto angry.gifnaravno risiver radi na tudjem tv-u sa tudjim kablom i antenom....I OPET >> help please!

Link to comment
druga stvar, imaš u tošinom bunaru na samoj raskrsnici sa trećim bulevarom sečenje po meri i oni će kantovati isečenu radnu površinu na 40cm, ali izuvaju s cenama
znam za njih, kod njih sam radila univer za ormare pre 3-4 godine i sad treba da uradimo josh 1 turu. zar su poskupeli toliko??? tj jel izuvaju samo za radnu plochu ili izuvaju uopshte? tad je kvadrat univera bio oko 700 dinara...a za ovaj nesrecni shank cu da vidim utom merkuru, definitivno bi radije neku ko-fol-fensi-dasketinu, nego klasik radnu plochu.elem, hvala svima, ce da da bude neshto od ovoga :) Edited by thermal bug
Link to comment
elem, hvala svima, ce da da bude neshto od ovoga :)
У преводу, сви који су овде писали су позвани на свечано отварање, кућа части? cool.gif
Link to comment
У преводу, сви који су овде писали су позвани на свечано отварање, кућа части? cool.gif
minimum to :)elem, gore pomenuta firma izuva kad je u pitanju cena materijala, cena usluga i nije toliko strašna. meni su za gore već opisanu kuhinju isekli rupu u radnoj ploči za sudoperu za 600 dinara i završili u roku od odmah. cena materijala, recimo - 2.8x0.60m u uradi sam je koštala tipa 2400din, a samo 1x0.6m ploče kod tih drumskih razbojnika je bilo 2600 din. pa ti vidi. prošetaj, vidi, ništa te (puno) ne košta.
Link to comment
Могуће је да нисам још комплетирао географију. На том воду има пет утичница и ђуброждер (оно чудо што се качи испод сифона и меље љуске), који има свој прекидач и налази се на самом крају.Елем, ово је америчка инсталација, са две фазе померене за 180о, 110 фаза до нуле, 220 фаза на фазу. Нема разводних кутија, него се утичнице везују на један кабл који иде од осигурача (срећом електромагнетни па избаци, не истопи се) до прве утичнице, па до друге, па до треће... те ако покрива две на супротним зидовима, онда се спушта до прве, па се диже у плафон, па кроз плафон до оне друге и тако редом. Можеш да откачиш где хоћеш, ако нађеш који је долазни а који одлазни вод.Фид склопку имају поједини уређаји - фен, и можда негде још нешто, ал' фидовка за целу кућу, јок бре, ово је Америка, неће нама нико уводити којекакве европске измишљотине.Диференцијална струја? Како се то мери? Напон између фазе и уземљења је исти као и између фазе и нуле (112V или колико већ показује тог дана), а између нуле и земље је испод 1V.Сумњам на глодаре. Ако су негде изгризли изолацију и направили полуспој (телом?), или да се негде кондензује влага - мада не би требало, еркондишн је управо у овом периоду радио, ваздух у кући је био сув, углавном око 30% (чак и кад је напољу добацивао 90% :).Но, одох да погледам - пошто смо пре неки дан поново укључили тај осигурач, установили смо да једна утичница, најближа осигурачу, нема струје - а све остале имају (!?). Дође ми да поскидам сав тај гипс и да видим како су водили те каблове... има ту ствари које ми баш не иду под капу.
Znači, tamo se vodovi nastavljaju u montažnoj kutiji utičnice? To se ovde iz nekog razloga smatra smrtnim grehom. Ok, napon je 110V, ima dve faze i frekvencija je 60Hz to u ovom slučaju nema značaja. Problem sa idejom da je neki glodar napravio spoj ili je izolacija probila zbog vlage ili starosti je što bi na tom mestu moralo da se u toplotu pretvara nekoliko stotina vait da bi došlo do značajnog povećanja potrošnje. Ako si nekad uhvatio sijalicu od 100W onda znaš koliko se stakleni balon zagreje a nit je još mnogo toplija. Takav spoj bi vrlo brzo izgoreo uz solidnu količinu dima i smrada. Ako nije tajna koliko je u KWH iznosilo povećanje potrošnje?Jel moguće da se se brojilo pokvarilo? Ili je neki potrošač počeo da vuče više (lupam, nemam pojma kakv bi to kvar mogao biti da dođe do takvog povećanja potrošnje)?Ako hoćeš da ispitaš potrošnju po osiguraču pokušaj da ubaciš ampermetar na red sa njim i meriš da li ima struje kada je sve poisključivano a zatim da li se struja povećava koliko treba kada uključuješ jedan po jedan potrošač, to je pouzdanije od ommetra u ovakvim slučajevima.
Link to comment
Znači, tamo se vodovi nastavljaju u montažnoj kutiji utičnice? To se ovde iz nekog razloga smatra smrtnim grehom.
Замало да ме примакне религији кад сам видео... ал' то ти је кад је материјал јефтинији од радне снаге - овако иде више жице, али је зато једноставније за рад и има на мање места да се везује, и нигде се не спаја жица на жицу, него свака утичница има два пара притезних завртања, па с једне стране доведеш и одведеш нулу, с друге фазу и вози. Нема других кутија осим оних које се виде на зиду - утикачи, прекидачи, директно везани крајњи потрошачи, готово.
Ok, napon je 110V, ima dve faze i frekvencija je 60Hz to u ovom slučaju nema značaja. Problem sa idejom da je neki glodar napravio spoj ili je izolacija probila zbog vlage ili starosti je što bi na tom mestu moralo da se u toplotu pretvara nekoliko stotina vait da bi došlo do značajnog povećanja potrošnje. Ako si nekad uhvatio sijalicu od 100W onda znaš koliko se stakleni balon zagreje a nit je još mnogo toplija. Takav spoj bi vrlo brzo izgoreo uz solidnu količinu dima i smrada. Ako nije tajna koliko je u KWH iznosilo povećanje potrošnje?
Са око 900-1100 (типично за летње месеце, кад је струја за нијансу скупља и клима пичи) на 1500-1800. Ако је клима почела много да троши, онда би сад у октобру и новембру требало да драстично падне потрошња, јер клима више не ради него што ради. Тренутно дрнда око четири сата дневно, у врху сезоне око 11. Мада, клима је некако најмање сумњива, нова је, има само четири године.
Jel moguće da se se brojilo pokvarilo? Ili je neki potrošač počeo da vuče više (lupam, nemam pojma kakv bi to kvar mogao biti da dođe do takvog povećanja potrošnje)?
Све је могуће, ал' не видим ништа што би тако баш вукло а да не осетимо. Пре бих посумњао у струјомер... што можда и није лоше да им кажем да провере.
Ako hoćeš da ispitaš potrošnju po osiguraču pokušaj da ubaciš ampermetar na red sa njim i meriš da li ima struje kada je sve poisključivano a zatim da li se struja povećava koliko treba kada uključuješ jedan po jedan potrošač, to je pouzdanije od ommetra u ovakvim slučajevima.
Да ли би кљакави мали унимер, онај џепни, то издржао? Симпатичан ми је, не бих да га спржим...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...