Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

Svrha je upravo ravnomerno zagrevanje. Nećeš primetiti razliku sa i bez okretanja kod tečnosti tipa supa ili voda za kafu ali ako probaš sa nekim mesom, parčetom pizze i sl. onda hoćeš.
Pa ono jeste da je uglavnom koristim za grejanje vode za kafu... Al' naš'o i majstora raspoloženog za vinklovanje, sutra gotovo. :)
Link to comment
Pa ono jeste da je uglavnom koristim za grejanje vode za kafu... Al' naš'o i majstora raspoloženog za vinklovanje, sutra gotovo. :)
Srećno! :) Baš me zanima da li će ti se to isplatiti, mislim cena popravke, koliko će da drži ili je jefitnije kupiti novu.Meni se čini da sva ta "bela tehnika" i "mail kućni aparati" jesu konfekcija gde je popravka opravdana samo dok je pod garancijom.
Link to comment
Srećno! :) Baš me zanima da li će ti se to isplatiti, mislim cena popravke, koliko će da drži ili je jefitnije kupiti novu.Meni se čini da sva ta "bela tehnika" i "mail kućni aparati" jesu konfekcija gde je popravka opravdana samo dok je pod garancijom.
Pa, koštaće oko 800-1000 dinara, pa nek traje koliko traje. Ako opet rikne - pravac kontejner. :)
Link to comment
Pa, koštaće oko 800-1000 dinara, pa nek traje koliko traje. Ako opet rikne - pravac kontejner. :)
Samo nemoj da te vide dok bacaš (kada dođe vreme)... Elektronski otpad i tako to... ;)
Link to comment
  • 6 months later...

Gospođa dare... rešila da štrajkuje i obustavila je pranje sudova do daljnjeg... A i kuvanje...Kaže, dok ne središ vodu u kujni, koja piški kao penzioner u godinama, ja obustavljam sve radove... Kakav si ti kobajagi majstor, kad normalan mlaz vode za pranje sudova, ne znaš da središ...Šta ću ja tako priteran uza zid, prvo zvrcnem kod komšije iznad, da proverim da li je do mene ili do vertikale.... Jerbo često pale-gase vodu u kraju i zgradi takođe zbog kojekakvih radova... Pa ko velim možda ga ne odvrnuše kako treba... Međutim komšijski mlaz dobar, moj nikakav... Video lično... ;) Šta ću... Zemih najveće papagajke i skinuh česmu i onaj dodatak za česmu, kad ono samo žabe što ne krekeću unutra Čudo jedno rđe kudelje i kamenca zapušilo slavinu sa unutrašnje strane... Očistim ti ja sve to... Sastavim nazad, probam i pobedim... :) Moj je mlaz sada jači od komšijinog... Žena zadovoljna... Ručak miriše... Sudopera čista... rolleyes.gif

Link to comment
Moj je mlaz sada jači od komšijinog... Žena zadovoljna... Ručak miriše... Sudopera čista...
:Hail: - onomad agitovao da se ustanovi institucija forumskog shrinka koji ce da tumaci postove forumasa, al cesto pomislim da to mozda i nije najbolja ideja.
Link to comment

jebote, nisam ni znala da postoji ova tema pa da se pohvalim da sam i ja majstorica vodoinstalaterske provenijencije.pre tri meseca mi ovde u francuskoj pocela sporo da otice voda u lavabou i ja sam to ignorisala sve dok nije prestala da otice u potpunosti. zvati ovde hauzmajstora i objasniti mu o cemu se radi oko ponoci na mom prostackom francuskom je jalov posao.zato sam lepo pogledala sta se krije ispod lavaboa i onda sam zavrnula ventil i odvrnula sifon (a poturila ispod lavor za svaki slucaj). unutra sam nasla sadrzaj za spontani pobacaj, ali posle toga sve ide ko podmazano.eto, muka natera coveka da sve nauci. :heart:

Link to comment
pre tri meseca mi ovde u francuskoj pocela sporo da otice voda u lavabou i ja sam to ignorisala sve dok nije prestala da otice u potpunosti. zvati ovde hauzmajstora i objasniti mu o cemu se radi oko ponoci na mom prostackom francuskom je jalov posao.zato sam lepo pogledala sta se krije ispod lavaboa i onda sam zavrnula ventil i odvrnula sifon (a poturila ispod lavor za svaki slucaj). unutra sam nasla sadrzaj za spontani pobacaj, ali posle toga sve ide ko podmazano.
:heart: Bakizacija foruma.
Link to comment
:heart: Bakizacija foruma.
strashno :lol:imam i ja 1 pitanje o kadi i dihtovanju, al sad ne smem da ga postavim, s obzirom na ozbiljnost situacije ovde :Ppa cu neki drugi put.
Link to comment

živim na 11tom i po spratu u zgradi u kojoj svi zidovi i plafoni pucaju od 11tog sprata naviše <_< pošto sam uzeo novu kuhinju (isporuka danas - montažu i ugradnju ću prenositi live stream-om, da imate čemu da se smejete) reko ajde nema smisla da stavljam elemente u kuhinju sa ispucalim zidovima, pa sam rešio da problem sa ispucalim zidovima rešim tako što ću taj zid obložiti rigips pločama...sad će krenuti vaskolika populacija da pita a što nisi stavio bandaž traku, pa knauf lepak, pa ovo-ono... JESAM i to više desetina puta u periodu 2003-2008 i bezuspešno (posle 14 dana puca zid tačno na tom mestu). jedna od solucija je bila i da se iselim, ali suviše mi se sviša pogled iz stana ;)elem, odem na stovarište preko puta FON-a u Bulevaru JNA i kupim 7 kvadrata rigips ploče, ne znam ni ja koliko metara alu profila CW, šrafove, tiplove, rigips materijal za ispunjavanje spojnica, bandaž traku, glet masu i sve to koštalo 3000 din. u farbari uzeo polikolor, valjke, papirnatu traku, najlon za 1500 din.potrpam sve to u kombi - drugačije ne bi stalo, jedva na ruke iznesem na 11. sprat i krenem...prvo je potrebno bilo napraviti rešetku od CW profila, znači skroz po ivici zida, i na svakih 60cm po poprečni profil da se ploča ne bi ugibala. međutim, onako samouveren kod prodavca nisam ni pitao čime da krojim gipsanu ploču... dok nisam shvatio da se to radi najbolje skalpelom i posle samo prelomi po liniji, napravio sam opšti rusvaj u kuhinji koja bila potpuno bela od gipsa, a ivice ploča postavljene na zid su bile KRIMINALNE! sramota me bilo što sam opšte počinjao da radim. negde oko 23h (a počeo sam oko 14h) shvatih kako se u stvari oblikuje gipsana ploča. bušilicom na najmanjem broju obrtaja učvrstih ploču za profile i nanesoh rigipsovu masu za spojnice i bandaž traku, brže bolje dok miss twisted nije došla na mesto zločina i počela da koluta očima... e tu sam ispravio grešku - malo više rigips mase i sve neravnine i nedostaci u oblikovanju gipsanih ploča su nestali kao rukom odnešeni, tako da je zid zaista ličio na zid po završetku. na kraju je ostalo nanošenje glet mase (naravno ljiški) kako bi sve bilo kao staklo i sad je spremno za krečenje. zid je ki upisan!

Link to comment

ima da se kupi posebna testerica za tu namenu. list testere dug oko 20 cm, sa zubcima od 2mm se preko nekog obruča montira na bušilicu. pomoću toga se za čas iseče krug na gipsanoj ploči. može i ručno skalpelom, ali dugo traje i mora da se pazi da otvor liči na krug, da bi mogla da stane lampa, a okvir lampe pokrije krzavu rupu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...