Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

ma da, nego je l' znaju ti priuceni forumasi kako da ispitaju ima li struje u zici bez instrumenta?
Postoje tri nivoa provere:- unimer.- glinerica.- prst.Prst ti ne bih preporucio, ali ako si za tu varijantu, gledaj da dodirujes zicu noktom, tako da ti se saka u slucaju grcenja zatvara na kontra stranu od zice. Ipak ovo nemoj raditi. Bolje da nemas struje nego da rizikujes.Glinerica je srafciger koji ima lampicu u sebi. dodirnes zicu njenim vrhom (ne spajas dve zice) i prstom dodirnes obrnutu stranu srafcigera. Ako svetli - ima struje.E, ako hoces instrument, lepo pozovi druga twistera kad se tako lepo ponudio ;)
Link to comment

znaci, sa spoljne strane prsta pipnem, dok se plavusa u meni pita je l' smeta lak?? e, ako me sad ne budete imali na dushi...moz'te epitaf da stavite: mozda nije bila logicna, al' samo zato sto nije bila obicna :s_w:

Link to comment
Kudravi, odakle ti ideja da deliš ovakve savete?
PA sta da kazem. Pitala je kako bez alata na nacin da sam ja skontao da ce ona to uraditi bez alata. Bolje bar da pazi, kad vec to radi, nego da se uhvati sakom za zicu. U dva reda sam tri puta rekao da to ne radi i ne znam sta jos da kazem i kako da uputim na cinjenicu da je kucna elektrika jedina stvar za koju treba zvati majstora pod obavezno.
Link to comment

ama, mustanzice, cekaj bre da predjem u trecu smjenu. vesheraji ovkorrrz.inace, pitala sam svog bivseg profu, dao mi je isti savjet kao kudrogudrasti. slobodno prsticem spolja.sta vise reci, osim, decki sve moje simpatije su na vasoj strani...

Link to comment
inace, pitala sam svog bivseg profu, dao mi je isti savjet kao kudrogudrasti. slobodno prsticem spolja.
Nisam ja rekao "slobodno prsticem". Ja se grozim ideje da neko ko ne zna puno o struju uzima i glinericu u ruke, jer cak i njom moze da se napravi glupost. Prst je jako, jako, jako nepreporucljiv pristup cak i za matore majstore koji se s tim srecu svaki dan. Postoji neki konsenzus medju ljudima da to nije pametno i taj konsenzus postoji s razlogom.Licno sam doziveo jako opasne strujne udare i jednom me od smrti delila prisebnost drugog coveka, mada situacija nije bila moja greska ni po kom osnovu. Iz tog ugla ti najozbiljnije kazem da se od struje jako lako gine i da ono sto se dobija ustedom za majstora jednostavno nije dovoljno.A ako vec nikako ne zelis majstora, bar se iscimaj, pa pozajmi od komsije glinericu.
Link to comment

pod pretpostavkom da ću ti oprostiti za "twister", ne znam odakle ti ideja da uopšte spominješ prst?! kad sam imao 16 izvodio sam struju za prostoriju koju smo doziđivali, uhvatio sam se za fazu i odskočio u stranu toliko da od tada svaki put imam izolirana klešta ili glinericu kad radim sa strujom, a osigurač je obavezno odvrnut

Link to comment
pod pretpostavkom da ću ti oprostiti za "twister", ne znam odakle ti ideja da uopšte spominješ prst?! kad sam imao 16 izvodio sam struju za prostoriju koju smo doziđivali, uhvatio sam se za fazu i odskočio u stranu toliko da od tada svaki put imam izolirana klešta ili glinericu kad radim sa strujom, a osigurač je obavezno odvrnut
Eto vidis da bi bilo bolje da ti je neko rekao da tu zicu diras drugom stranom ruke, kad si vec navalio na nju.
Link to comment

Evo i jos jedna iskustvena preporuka: glinericu ne hvatati kao špric jer postoje one koje nisu izolovane oko tog metalnog dela, pa kad vas probude da pogledate da nije iskocio osigurač možete se šokirati tim otkrićem.

Link to comment
  • 2 months later...

Na mikrotalasnoj je crkao motor koji vrti "tanjir". Medjutim, sve ostalo funkcioniše normalno, ono što se stavi unutra je ravnomerno zagrejano.Pitanje: da li ima ikakvih razloga da se mikrotalasna ne koristi i dalje normalno (pošto je situacija sa zamenom motora problematična, nemaju ih majstori)? Koja je svrha okretanja sadržaja ako radi normalno i bez okretanja?

Link to comment
Na mikrotalasnoj je crkao motor koji vrti "tanjir". Medjutim, sve ostalo funkcioniše normalno, ono što se stavi unutra je ravnomerno zagrejano.Pitanje: da li ima ikakvih razloga da se mikrotalasna ne koristi i dalje normalno (pošto je situacija sa zamenom motora problematična, nemaju ih majstori)? Koja je svrha okretanja sadržaja ako radi normalno i bez okretanja?
Svrha je upravo ravnomerno zagrevanje. Nećeš primetiti razliku sa i bez okretanja kod tečnosti tipa supa ili voda za kafu ali ako probaš sa nekim mesom, parčetom pizze i sl. onda hoćeš.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...