Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

Samo proveri sa koje je slavine, ako je sa slavine uopste. U mom je slucaju bila nasa slavina, gde smo mi sprat iznad i cvilenje je bilo iz cevi u zidovima. Znam da je bilo i nekog zezanja sa ventilima, al se brzo resilo.

iskren da budem nisam imao ni pojma dal se desava ljudima da ne zvucim cudno kad im kazem da mi cvili nesto : )
haha, al zato intenet anonimnost rula za te situacije Edited by Hustler
Link to comment
Opet ja in distress. Zna li neko od dobrih forumasa gde ima da se kupi... ona pneumatska rucica sto se postavlja na ulazna vrata zgrada, ili na vrata od lifta, da bi se ista nezno i tiho zatvarala umesto sto lupaju, kao da NATO gadja u sred noci po ponoci i budi neduzne stanarke koje posle psuju i ne mogu da nastave da sanjaju gde su stale, a taman su u snu bile stigle na plazu... Zna li neko kako se "to" uopste zove? Gde se kupuje? Kako se montira? Unapred zahvalna
Na tom andraku u mojoj firmi ima nalepnica ove firme. Ako ne ugrađuju, sigurno znaju ko to radi. lnače to se kod nas pokvarilo, oslabilo pa vrata nisu htela da se zatvore. Dolazili su majstori i namestili ali mi nije izgledalo jednostavno, ima tu podešavanja, a i različitih veličina tog tega. Treba znati i gde tačno na vrata ga postaviti...Ja bi prepustio majstoru...
Link to comment
Opušteno, to je jako čest problem. Loše montirana baterija ili olabavljena gumica koja pri prolasku vode stvara užasan zvuk. Ništa što solidan vodoinst. ne može da sredi.
Samo proveri sa koje je slavine, ako je sa slavine uopste. U mom je slucaju bila nasa slavina, gde smo mi sprat iznad i cvilenje je bilo iz cevi u zidovima. Znam da je bilo i nekog zezanja sa ventilima, al se brzo resilo.haha, al zato intenet anonimnost rula za te situacije
fora je i sto ne mogu da uhvatim zakonitost pojave zvuka cini mi se ili da je bojler ili slavina od komsije iznad. U svakom slucaju hvala, zovem majstora ovih dana
Link to comment

...Da se zahvalim svima koji su mi pritekli u pomoc savetima i iskustvom ili samo iskazali brigu: Idioteque, Matilda, Hella, Dig, Hartman, hvala vam za moj buduci miran san, za bolje sutra. :)(Jos mi samo recite kako da postavim video nadzor, da stoka ne bi moj hidraulicni zatvarac vrata ukrala u roku od pola dana, kao sto su skinuli rucice sa unutrasnjih vrata, sijalicu i ogledalo iz lifta... )Salim se. Jednostavnije mi je da sprovedem struju.

Link to comment

Gledam ovu Dranatinu fotku na Pesrs.Picu... i osim što gledam u Dranatu, gledam i u luster...Isti takav luster samo sa 8 sijalica ima moja tašta...Nekada davno dok sam puno pio i živeo kod tašte (vi`š kako se te dve činjenice slažu zajedno ;) ), tašta me zamoli da joj sredim luster, jer joj više od pola sijalica ne radi... A ne radi, jer prilikom zavrtanja sijalice, dotična gospođa zavrne i grlo... :unsure: šta ćeš, ima žena "laku ruku"... Imajući na umu tu opasnu činjenicu, latih se ja posla... Siđoh da pazarim nekoliko sijaličnih grla i znajući da je to pipav posao, shvatih da nemam dovoljno piva za tu intervenciju i prvo siđoh da dopunim zalihe... Ko velim potrajaće... :rolleyes: I tako i bi...Rasprostrh jedan stari čaršav na pod, skinuh luster, otvorih pivo i latih se posla... Puno delova, prljavih i zapeklih. žice stare, kratke, sve se nešto lepi i raspada... šta ću podvezah rupe na delovima konopčićima da mogu ponovo da protnem žice i krenuh da perem delove, zapekle od duvana i prašine...Trajalo sve to bogami nekoliko piva... I tu ja krenuh da sastavljam... Jedva nekako ubodoh, pravi raspored tih metal keramičkih delića i upakovah ih u dobitnu kombinaciju... Sklopih, postavih i uključih prekidač...Radi! :rolleyes: Ali, sa jednim prekidačem se pali samo jedna sijalica, a sa drugim svih 7 ostalih... Pokušah ja da ubedim taštu da je to prava stvar... Ono, štednja struje, diskretno svetlo, uveče dok gleda TV, ali ne vredi... Kaže zete, bilo je 4+4, pa molim te tako i napravi... I ja šta ću... Skidaj opet i rasturaj... Razmišljam da li da uzmem instrument i crtam šemu, ali ko velim, dare... to je bre jedan običan smrdljivi luster, uboš`ću ga iz sledećeg puta...Srećom bilo još piva... :) Sklopim ja to drugi put i uključim... Trt milojka 2+6! <_< Skidaj opet. Tašta vrti glavom i smešta se u našu sobu da gleda TV. :( Ja strčah po još jednu turu piva da malo izluftiram glavu... Odužila se operacija, brate slatki... A tašta kremen kamen, kaže 4+4 mora da bude...šta ću, upalih ja lampu, jer se u međuvremenu smrklo i ponovo, prespojih i sklopih. Ovaj put, mora da bude kako treba... More practice, more perfect... Ukljućih, kad ono opet ćorak. 3+5Tašta upade u sobu, kaže vreme joj je za spavanje, ostavi tako kako jeste... Ja kažem, gospođo sledeći put ću sigurno da ubodem, jeste li videli samo napredak iz pokušaja u pokušaj... A ima i još piva u frižideru... :D Međutim ona ledenim glasom reče: -Zete u redu je... Idem da spavam! I tu se ja povukoh...Sutradan se vratih sa posla i gle čuda radi 4+4 u taštinoj sobi. Pitam šta bi, ko je namestio, a tašta će:Zete, bio je Majstor i uzeo 50 maraka. Ali je zato mnogo fin čovek...I tako sam ja naučio jednu od svojih mnogobrojnih životnih lekcija... :Hail:

Edited by dare...
Link to comment

Kakva romantika... :DNego, ima li neko telefon od vodoinstalatera koji nece da me odere za jedno obicno otpusavanje dvodelne sudopere? (ne znam zasto, ali imam averziju prema onima iz postanskog sanduceta)

Link to comment
Kakva romantika... :DNego, ima li neko telefon od vodoinstalatera koji nece da me odere za jedno obicno otpusavanje dvodelne sudopere? (ne znam zasto, ali imam averziju prema onima iz postanskog sanduceta)
Plastične cevke, ispod sudopere do sifona lako možeš da rasturiš i sataviš sam, ako je problem tu negde...Doduše plastični navoj zna da se pokarabasi, ako vrtiš na pogrešnu stranu, ili ukrivo... <_< Ali samo polako i opušteno i neće biti problema... :rolleyes: Ili se ko moja tašta, otvoriš za novce i zivneš nekog "finog" čoveka... ;)
Link to comment
Prevedeš na srpski i bačiš na google. Voila!
da se nadovezem na temu radnji sa slicnim sadrzajima - u Cvijicevoj, ne znam koji broj, par minuta peske od nadvoznjaka kad se krene prema 29.11. se nalazi radnja koja se zove "Radnja za majstorisanje po kuci" .
Link to comment
Plastične cevke, ispod sudopere do sifona lako možeš da rasturiš i sataviš sam, ako je problem tu negde...Doduše plastični navoj zna da se pokarabasi, ako vrtiš na pogrešnu stranu, ili ukrivo... <_< Ali samo polako i opušteno i neće biti problema... :rolleyes: Ili se ko moja tašta, otvoriš za novce i zivneš nekog "finog" čoveka... ;)
Ma ne znam da li je bas tu problem, drugo nesto su cudno isprepletane (dupla, nenormalna sudopera), trece imaju 200 godina, cetvrto (i najvaznije) platice gazdarica :D.I dalje mi treba broj :rolleyes: .
Link to comment
Ma ne znam da li je bas tu problem, drugo nesto su cudno isprepletane (dupla, nenormalna sudopera), trece imaju 200 godina, cetvrto (i najvaznije) platice gazdarica :D.I dalje mi treba broj :rolleyes: .
Nov gibljivi sifon za dvodelnu sudoperu ne košta više od 300 din. Zamena traje 10 min i greota je zvati majstora, taj će samo za izlazak da uzme soma dindži. Bolje razmisli o nekom prijatelju/komšiji koji se iole razume.
Link to comment

e, to, ti novi savitljivi sifoni su dzaba, i deset puta je lakse stari zameniti nego ga popravljati. jedino je ok ostaviti stari ako je metalni, jer je sirina cevi drugacija, a i iz estetskih razloga.

Link to comment

Ovako: mrzi me da bušim zidove (jerbo je armirani beton) da bih okačio neke uramljene fotografije. Čuo sam da postoje neki nosači za ramove koji se lepe na zid. Iskreno, to mi ne zvuči bog zna kako pouzdano, pa me zanima jel neko zna nešto više o tim nosačima i vredi li ih uzimati?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...