Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Definitivno moram da menjam prozor pošto je pukao deo rama, a i ostatak je u lošem stanju.Kakva su forumska iskustva - pvc/aluminijum, izopan/stopsol/low-e ?

Link to comment
Definitivno moram da menjam prozor pošto je pukao deo rama, a i ostatak je u lošem stanju.Kakva su forumska iskustva - pvc/aluminijum, izopan/stopsol/low-e ?
Kada sam prošle godine hteo da menjam stolariju, tražio sam po netu informacije i naleteo na ovu raspravu. Ako isčitaš sve, možeš da diplomiraš.Nažalost, nisam imao para da menjam.
Link to comment
Definitivno moram da menjam prozor pošto je pukao deo rama, a i ostatak je u lošem stanju.Kakva su forumska iskustva - pvc/aluminijum, izopan/stopsol/low-e ?
prošle godine sam prošla kroz tu golgotu. sućut za tih par dana tokom radova, posle bude sjajno-bajno. smile.gifpokušavam da nađem gde se vodila priča o tome, izgleda da nije na ovom topiku, sećam se da su forumaši bili spremni da pomognu.uglavnom, odlučila sam se za drvo i odlično je.našla. tu počinje, pa se ukršta sa drugim radovima, pa na narednim stranama ima još.edit2: ups, sad vidim da je bilo pre dve godine. kako vreme leti. laugh.gif Edited by stormy
Link to comment

Hvala za linkove.Ne smem da stavljam drvo ponovo pošto je ovo duvalo poslednjih 30 godina, a plus nema nadstrešnica iznad pa ga biju i kiša i sunce.Uzeo bih alu sa termoprekidom i komarnikom, a mislim se šta za roletne i vredi li onaj premaz za smanjenje gubitaka. Čini mi se kao bacanje para, ali kad se setim kako je bilo hladno zimus...Pozvaću nekoliko firmi da premere i naprave predračun pa da odaberem. Ne sviđa mi se cena, ali koliko para toliko muzike.

Link to comment
Definitivno moram da menjam prozor pošto je pukao deo rama, a i ostatak je u lošem stanju.Kakva su forumska iskustva - pvc/aluminijum, izopan/stopsol/low-e ?
Imam aluminijum 15 godina-isti su kao prvog dana. Mislim da su bolji od plastikanera koji vremenom žute i idu u mat. Sad ima kvalitetnih koji su iznutra obloženi drvetom, i to funkcioniše besprekorno.Samo, tu su najvažniji okovi, a ne materijal prozora, o tome vodi računa.
Link to comment

PVC žuti ako je krš, imaju firme iz Bosne i Pazove koje za smešnu cenu (<100e) nude dvokrilne prozore, to je to govno.Drugo, dobri pvc prozori imaju kvalitetne čelične šine u sebi koje ukrućuju konstrukciju.Ukratko, dovoljno je da nađeš dobar pvc, nećeš se zeznuti. Ako ti nije frka za lovu, možeš i alu.Oko okova, pazari Winkhaus, nema greške.

Edited by buffalo bill
Link to comment
  • 4 weeks later...

Traži se razjašnjenje električara..Kuća se snabdeva vodom iz bunara, u kojem je instaliran hidrofor.Da li potrošnja el. energije ide samo preko sata A, ako je za njegavezana glavna faza i brojilo očituje potrošnju čim se uključi voda,budući da je za brojilo B vezana nulta faza i bez nje ne može da seaktivira hidrofor. Konkretno, da li nulta faza samo daje impuls za uključenjepumpe ili i ona nekim delom troši el.energiju tom prilikom?

Link to comment
Traži se razjašnjenje električara..Kuća se snabdeva vodom iz bunara, u kojem je instaliran hidrofor.Da li potrošnja el. energije ide samo preko sata A, ako je za njegavezana glavna faza i brojilo očituje potrošnju čim se uključi voda,budući da je za brojilo B vezana nulta faza i bez nje ne može da seaktivira hidrofor. Konkretno, da li nulta faza samo daje impuls za uključenjepumpe ili i ona nekim delom troši el.energiju tom prilikom?
Šta je nulta faza? Nula, kao neutralni, uzemljeni provodnik?Ovako kako si napisala ispada da imaš dva brojila i pumpa hidrofora je vezana za fazu sa jednog i nulu sa drugog brojila. Ako je tako, utrošenu energiju beleži samo brojilo od kojeg je uzeta faza.
Link to comment
Šta je nulta faza? Nula, kao neutralni, uzemljeni provodnik?Ovako kako si napisala ispada da imaš dva brojila i pumpa hidrofora je vezana za fazu sa jednog i nulu sa drugog brojila. Ako je tako, utrošenu energiju beleži samo brojilo od kojeg je uzeta faza.
OK, to sam htela da čujem. Nula ovde ima fuknciju uzemljenja i pretpostavljala sam dapreko nje ne može biti nikakvog utroška struje. Hvala ti.
Link to comment

Nula u funkciji uzemljenja, faza na jednom brojilu, nula na drugom.... Majko mila, tu nešto debelo nije kako treba, ne bi se ja tako zajebavao sa strujom.Ne postoji smislen razlog da se jedna žica od hidrofora razvuče na jedno, a druga na drugo brojilo. Takođe, "nulovanje" nije preporučljivo jer u slučaju udara groma ima da pregore svi aparati. Nađi nekoga da to preveže kako treba i napravi uzemljenje, ne bi trebalo da je puno posla, a vredi.

Link to comment
...Nađi nekoga da to preveže kako treba i napravi uzemljenje, ne bi trebalo da je puno posla, a vredi.
Pogotovo što, ako već postoji hidrofor, nema potrebe za ukopavanjem uzemljivača. Veže se ž/z žica za metalnu cev od bunara i sprovede do table. Ugraditi istovremeno FID sklopku je preporučljivo i dovoljno. Par sati posla ako je instalacija urađena kako treba.
Link to comment
  • 4 weeks later...

Evo i pitanja od mene - imam LG klimu, i kad je uključim, posle nekih 15 min do pola sata, spoljna jedinica počne tako glasno da zuji, bruji, da je nepodnošljivo stanaru čiji je prozor odmah ispod toga. Meni ne smeta, a njemu leti, kad otvori prozor da, što je razumljivo. Inače, klima funkcioniše besprekorno.Zašto zuji, pre nije?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...