Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

imate i ovaj i ovaj sajt.cenim da nekima može biti od koristi. forum pristojnog obima i još ponešto.
Tu bas i nije bilo ono sto me zanima, zato sam ovde i pitala. A sad sve znam iz prve ruke, tj. iz svoje ruke. :blush: A bio i ljubazan cika u farbari, vid'o dosla 'nejaka i neuka' zena, pa rek'o da pomogne... :rolleyes:
Link to comment

Meni je potrebna potpuna adaptacija stana...neke stvari mogu sam da uradim a za neke cu morati majstore da zovem...s obzirom da su mi potrebne i nove vodovodne i elektricne instalacije razmisljao sam da pozovem nekog od izvodjaca koji to radi sve komplet i po sistemu "kljuc u ruke" :)E sad meni je mrsko da zovem neke neproverene ljude iz oglasa pa da se cimam sa njima non-stop...pa bih bio vrlo zahvalan ako neko ima preporuku...cena jeste bitna ali ne i presudna :)

Link to comment
  • 2 weeks later...
Jesi li probao sa fenom za skidanje farbe? Kupi najjeftiniji, taman ce ti biti dovoljan za 1kratnu upotrebu.
Ima, možda se nešto slično zove, zaboravio sam! Ima u farbarama na autokomandi i u donjem delu vojvode stepe
Nađoh lika. Čovek je negde u zemunu ako nekome treba telefon ili adresa mogu da ga iskopam. Odneseš mu vrata i kroz par dana dođeš po njih ona su potpuno očišćena jer ih potapa u neku kiselinu i onda ljušti. Nije ni skupo. Ja sam troja vrata očistio za oko 50 EUR.
Link to comment
  • 2 weeks later...

uvijek sam mislila da majstori postoje samo radi lijenih zena. onih, sto bi sto lakse da dodju do muskaraca, a da pri tom guzom ne mrdnu. znate onaj tip kucanica, koje imaju gadnu naviku da drze u jednoj ruci suvu, u drugoj vlaznu krpu, kao da brisanje prasine vec nema odredjenu tezinu, pa je obavezno dodatno rucno opterecenje. kako ne spadam u iste, odlucih svojim primjerom dokazati neke stvari i popraviti peglu. sama, naoruzana samo cekicem, klijestima, srafcigerom, kuchinom i jos kojekakvim tricama. fino sam je rastavila, snjuru nategla i uglavila one zice iznutra pa ustimala u oba kraja. kad sam je ustekala, uticnica je istopila utikac...i sta sad? samo bez zlocestih savjeta tipa, gurni prst u rupicu i sl.

Link to comment
uvijek sam mislila da majstori postoje samo radi lijenih zena. onih, sto bi sto lakse da dodju do muskaraca, a da pri tom guzom ne mrdnu. znate onaj tip kucanica, koje imaju gadnu naviku da drze u jednoj ruci suvu, u drugoj vlaznu krpu, kao da brisanje prasine vec nema odredjenu tezinu, pa je obavezno dodatno rucno opterecenje. kako ne spadam u iste, odlucih svojim primjerom dokazati neke stvari i popraviti peglu. sama, naoruzana samo cekicem, klijestima, srafcigerom, kuchinom i jos kojekakvim tricama. fino sam je rastavila, snjuru nategla i uglavila one zice iznutra pa ustimala u oba kraja. kad sam je ustekala, uticnica je istopila utikac...i sta sad? samo bez zlocestih savjeta tipa, gurni prst u rupicu i sl.
Gadno u koju god rupicu se ustekas nesto se istopi :wub:
Link to comment

Pre 15 godina kupila šivaću mašinu. Triput je otvorila i svaki puta morala iznova da čitam uputstvo - kako udenuti konac. Na kraju je poklonila bez naknade, da je ne gledam, zlotvora. Inače, nema nikakve frke da uredno ofarbam stolariju, gvozdenu ogradu, okrečim, kosim ručnom kosilicom, radim na mešalici za beton, dizalici.. To mi išlo od ruke iz taka.

Link to comment
uvijek sam mislila da majstori postoje ...
Skoro tacno, osim kad je u pitanju struja... Struja je jedina stvarno opasna i kad te ubije ne mozes se predomisliti i naknadno pozvati nekog.Nema drugih saveta, nego da lepo pozoves majstora da ti sedi uticnicu, jer ja zaista nemam muda da ti ovde delim savete koji se ticu vadjenja osiguraca, proveravanja da li ima napona i zamene same uticnice... Ako je samo utikac otisao, peglu u servis ili kontejner.Nije da se radi o nesto teskim stvarima, ali si vec pokazala da si sklona spaljivanju :)E, da, sve se desilo zbog nekog kratkog spoja (dve zice se dodiruju negde gde nije predvidjeno) koji se moze pronaci po crnilu od paljenja.
Link to comment
Nije da se radi o nesto teskim stvarima, ali si vec pokazala da si sklona spaljivanju :)E, da, sve se desilo zbog nekog kratkog spoja (dve zice se dodiruju negde gde nije predvidjeno) koji se moze pronaci po crnilu od paljenja.
sklona nego sta, da mi tek vidis kosu ;) pa ti kao da u solju gledas :o
Link to comment

+ sad si umesto samo pegle došla do konca utičnice+osigurača, pa moraš i to da popravljaš. bilo koji od iole priučenijih forumaša to završava za >10 min. greota da ti električar uzima iljadarku

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...