Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

18 hours ago, Tsai said:

 

 

 

 

Ma šta kažeš, Deda? Šta ćemo onda sa ovim?

 

Oct 2019: As president, I will codify Roe vs. Wade into law.

 

Jun 2022: Can't do it, Jack. Keep voting blue, though!

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, nera said:


To drugo zivo bice zavisi od zive, odrasle osobe da se hrani i raste dok ne dostigne zrelost da moze da prezivi van tela domacice.

Uvek, ali uvek, se radi o zivotu i telu osobe koja je trudna i jedino ta osoba moze da odluci za sta ce i kako svoje telo da koristi.

Kome nije do abortusa neka ne abortira, i tu se zavrsava svako “pravo” na misljenje i mesanje u tudju matericu.

 

A onako ukratko i od zenskog srca: odjebi u skokovima :vikleri: i ako te nesto zaboli usput klikni na report dugme.

 

Unapred zahvalna

 

 

pa sta, to ne daje pravo odrasloj osobi da eleminise drugo zivo bice. neko treba da brani prava nerodjenog a to neko ne moze nikako da bude domacica jer to bi bila definicija konflikta interesa. zato treba da postoje zakoni o abortusu i da sudovi odluce o tome a ne domacica

  • +1 1
Link to comment
On 24.6.2022. at 18:51, vememah said:

FWBzY3-WAAMYDge?format=png&name=large

 

Izuzetno tendenciozan grafik. Po tom kriterijumu bi gotovo cela EU bila crvena.

 

Samo par od te gomile država označenih kao "restricted/banned" zaista zabranjuju abortus. Većina ga vremenski ograničava na period do 12, 15, ili više nedelja - baš kao što rade i evropske države. 

 

Evo nešto preciznijeg pregleda:

 

Image

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
21 hours ago, Lezilebovich said:

 

 

 

Stvarno jbt, umal Treci svetski rat i nuklearni armagedon se ne desise zbog globalnog ideoloskog sukoba sa jednopartijskim, komunistickim sistemom CCCPa, a ovamo im je bajpartizanship™ toliko jebeno vazan da su se skoro i formalno pretvorili u jednopartijsku drzavu, vise ni ova madjionicarska iluzija o dve partije nikog sa dva grama mozga ne moze da prevari. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Izuzetno tendenciozan grafik. Po tom kriterijumu bi gotovo cela EU bila crvena.

 

Samo par od te gomile država označenih kao "restricted/banned" zaista zabranjuju abortus. Većina ga vremenski ograničava na period do 12, 15, ili više nedelja - baš kao što rade i evropske države. 

 

Evo nešto preciznijeg pregleda:

 

Image


A i socijalni sistem im je evropski, ali kad bi se zajebavali, pa da se docekaju na noge.
 

Ne znam ko je rekao, kada bi muskarci ostajali trudni abortus bi se obavljao na trafikama.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment

"I don't care what your religious beliefs are, anything, if you have a dick you need to shut the fuck up about this one, seriously"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DC

Link to comment
Just now, Moonwalker said:

A i socijalni sistem im je evropski, ali kad bi se zajebavali.

 

Pa ono, imaju socijalnu pomoć za najugroženije, imaju zdravstveno za najstarije... penziono im je užas, po principu koliko para toliko muzike, ali slično imamo i mi u zemljama u razvoju™.

 

Što se abortusa tiče, vremenska ograničenja su im blaža nego evropska. Ali mi smo internalizovali njihove libertarijanske stavove pa ih gledamo sa sažaljenjem iako je kod nas abortus legalan tek do trećeg meseca, a u većini njihovih država do šestog.

 

Izuzeci su sad Teksas, Oklahoma, Luizijana, itd, ali generalno su njihovi state laws cirkus. (Zabranjeno da kupiš ovo ili ono oružje, ali pola sata vožnje i to više ne važi.)  

Link to comment
23 minutes ago, Weenie Pooh said:

Što se abortusa tiče, vremenska ograničenja su im blaža nego evropska. Ali mi smo internalizovali njihove libertarijanske stavove pa ih gledamo sa sažaljenjem iako je kod nas abortus legalan tek do trećeg meseca, a u većini njihovih država do šestog.


Pa blaza su jer bi im odbacena deca bila po ulicama i ne bi imao ko da nahrani. Kakav im je safety net, takva su i ogranicenja. Nece neki svoju da gledaju, boli ih dupe za tudju. To je realan svet odvajkada.


Sada im je udarilo u mozak da ih neko ne daj boze ne zameni. 

Sta da radi siromasna zena ili tinejdzerka u ovoj situaciji? Pa to je zakucana sudbina.
 

Ovi koji su ignorantni ce da sednu u pikap ili avion i da odvedu zenu, ljubavnicu i cerku ako se nadje u neprilici.

 

Da li imas svest sta znaci prolazenje kroz sukcesivne trudnoce za organizam zene?

 

Uostalom onaj “Posteni Crnac” je najavio i udar na kontracepciju. Sta ide posle? Nema zaposljavanja, jer mogu da ostanu trudne?

 

I kontracepcija nije 100% zastita.

 

Ono slobodan si da imas empatiju prema kome god hoces, ne smatra me se. Meni je ovo crvena linija.

 

Edit: I zapravo se ne radi ni o deci. Onaj Opus Dei u SC ide na direktno sjebavanje slobode zena sve finansirano od libetarijanskog korpirativnog smeca.
Onog jednog kao iz Inkvizicije da su izvukli.

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
9 minutes ago, Moonwalker said:

Sta da radi siromasna zena ili tinejdzerka u ovoj situaciji? Pa to je zakucana sudbina. Ovi koji su ignorantni ce da sednu u pikap ili avion i da odvedu zenu, ljubavnicu i cerku ako se nadje u neprilici.

 

Isto što i do sada, jebiga. Nije Roe vs. Wade sprečavao sirotinju da se nekontrolisano razmnožava, isto važi za praktično ceo svet.

 

Pravo na abortus u Americi je primarno pitanje za pripadnike tzv. "srednje klase", za koje sada situacija postaje teža ali nipošto nerešiva. Kao što sama kažeš, u pikap ili avion i vozi; samo ne znam zašto su ignorantni, šta bi drugo trebalo da rade?

 

9 minutes ago, Moonwalker said:

Uostalom onaj “Posteni Crnac” je najavio i udar na kontracepciju. Sta ide posle? Nema zaposljavanja, jer mogu da ostanu trudne?

 

Ha, zaboravio sam kako im se zove taj član zakona ili šta je već, to što sprečava polnu diskriminaciju pri zapošljavanju i drugde... Neće te iznenaditi da čuješ da i za to postoji predlog da se ukine, ali ne sa GOP strane nego od demokrata :D Navodno je štititi žene diskriminatorno prema trans osobama, pa najbolje da se ne štiti niko, da nova formulacija bude neko wishy-washy sranje koje ko zna kako će ko tumačiti.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
14 minutes ago, Weenie Pooh said:

Isto što i do sada, jebiga. Nije Roe vs. Wade sprečavao sirotinju da se nekontrolisano razmnožava, isto važi za praktično ceo svet.


Ok tebi je jbg, meni nije. Ima nas raznih. 

 

14 minutes ago, Weenie Pooh said:

Pravo na abortus u Americi je primarno pitanje za pripadnike tzv. "srednje klase", za koje sada situacija postaje teža ali nipošto nerešiva. Kao što sama kažeš, u pikap ili avion i vozi; samo ne znam zašto su ignorantni, šta bi drugo trebalo da rade?


Dok ih ne registruju u bazi podataka kao Poljaci sto hoce da rade.

 

14 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ha, zaboravio sam kako im se zove taj član zakona ili šta je već, to što sprečava polnu diskriminaciju pri zapošljavanju i drugde... Neće te iznenaditi da čuješ da i za to postoji predlog da se ukine, ali ne sa GOP strane nego od demokrata :D Navodno je štititi žene diskriminatorno prema trans osobama, pa najbolje da se ne štiti niko, da nova formulacija bude neko wishy-washy sranje koje ko zna kako će ko tumačiti.

 
U ovo se oko tog trans pitanja ic ne razumem, pa nemam sta ni da komentarisem.

 

Ono sto mi je jasno da ce onaj ko moze da zatrudni, biti vidjen kao skup za zaposljavanje. A to je izgleda i cilj. 
 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

nalepse je sto je radikalni crni sudija jedan od pionira seksualnog prepadanja (90ih je zataskana afera sa Anitom Hill) i sto je njegova bela zenturaca jadna od organizatora 6. januara.

naravno, to nikakve veze sa trumpom nema

 

make America middleages again

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, 3opge said:

nalepse je sto je radikalni crni sudija jedan od pionira seksualnog prepadanja (90ih je zataskana afera sa Anitom Hill) i sto je njegova bela zenturaca jadna od organizatora 6. januara.

naravno, to nikakve veze sa trumpom nema

 

make America middleages again

A izgleda ni sa Bajdenom


 

Quote

1997: Hill criticizes Biden

In Anita Hill’s biography, “Speaking Truth To Power,” she criticized Biden’s role in the hearings, suggesting he inappropriately weighted Thomas’s presumed innocence and forced her to go into details that “disgusted” her.

“The senators’ tendency toward ad hoc rulemaking weighed in heavily against fairness,” she wrote.


https://thehill.com/homenews/campaign/441408-timeline-a-history-of-the-joe-biden-anita-hill-controversy/

 

Da pojasnim, naravno da ima veze sa trampom koji je iskoristio priliku da ubaci svoje sudije, ali je na toj platformi i dobio izbore, pa nije bas da je samo on problem u americi ( mada sam ja hiljade km daleko, za razliku od vas nekoliko, pa i znam samo ono sto procitam tu i tamo)

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Zanima me jel mogu nekako da se smene sudije Vrhovnog suda, da li postoji mogućnost za impičment nedoraslog sudije, ili su zacementirani na poziciji doživotno?

Link to comment
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...