Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, Radoye said:

 

Pa to ja i govorim ovde mojim Kanadjanima - mislili ste 90-tih da smo mi Balkanci divljaci, a mi smo samo bili petao koji rano kukurice.

Nije da je neka uteha za nas, ali jbg barem imamo iskustva kako se snalaziti u nestasicama i restrikcijama...


Bas posmatram ovde od kad je covid poceo, i sad svo talasanje po USA i svetu, vidis kako ne znaju sta, kako… jos uvek nemaju ni reakciju, samo neko tupo mrmljanje.

Link to comment
4 hours ago, beta kentauri said:

kontrola rađanja - kontrola tela žena je zlo kome već jednom mora da se stane na put.

odvratni su.

 

 

samo sto tih devet meseci nije samo njihovo telo nego dele telo sa drugim zivim bicem

  • +1 2
  • -1 8
Link to comment
7 hours ago, Radoye said:

 

90-te, ustvari period od pada Berlinskog Zida do 9/11, realno i objektivno su bile zlatno doba covecanstva.

A mi smo ih ovde proveli medjusobno se ubijajuci u bedi i siromastvu. Idioti.

 

Pasha je  u svom karakteristicnom cinicnom dosadnom stilu vec odgovorio.

 

Ja bih rekao da je, recimo, u Latinskoj Americi "zlatno doba" bilo doba skupe nafte i potrosnje socijalista XXI veka, 2003-2013, okvirno.

 

Devedesete to svakako nisu bile u Ekvadoru, Kolumbiji, krajem decenije u Argentini, Peru pod Fudzimorijem u gradjanskom ratu sa Sendero Luminoso...

  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, Radoye said:

 

90-te, ustvari period od pada Berlinskog Zida do 9/11, realno i objektivno su bile zlatno doba covecanstva.

A mi smo ih ovde proveli medjusobno se ubijajuci u bedi i siromastvu. Idioti.

- Bolan Haso, bio sam sad u Švedskoj, oni su bar 30 godina iza nas.

- Kako bolan?

- Njima je tek sad dobro...

Edited by jezovuk
Link to comment
18 hours ago, Mos said:

Ako sada ne dignu revoluciju ne znam kad će. Proći će sve borbom prsa u prsa na Tviteru, naravno. 

FWFzD-TXEAAu3Fj?format=jpg&name=medium
 

( mada me nalazim bas ovaj tekst na njihovom sajtu, tako da je mozda fejk)

Edited by Lezilebovich
Link to comment
21 hours ago, Mos said:

Ako sada ne dignu revoluciju ne znam kad će. Proći će sve borbom prsa u prsa na Tviteru, naravno. 

Amerika je vec toliko podijeljena da je vecina "pro" i "kontra" grupa i geografski podijeljena i to se vec  uveliko oslikava u zakonima drzava gdje vecina tih grupa zive.  To je ujedno i blessing and the curse federalizma.

 

A GOP sada "owns this issue", odnosno jedno je biti protiv necega na nekakvom nacelnom nivou, a drugo je imati nepopularan zakon i provoditi ga. Ako stvarno ima otpor vecine ili dovoljno glasne manjine, oni nece moci zaustaviti modernizaciju i progres, i bice kao i sa prohobicijom, i sa marihuanom i istospolnim brakovima. A ako sam u krivu, vidjece se vec u novembru.  

 

Inace, bas juce citam na lokalnom nivou, nekoliko velikih poslodavaca koji imaju mnostvo radnika u obliznjoj Indijani (a koja ce sad sigurno postriti regulaciju abortusa) nude svojim radnicma do $4k za naknadu troskova putovanja u obliznje drzave gdje je abortus legalan. Salesforce.com je primjerice jedna od tih firmi.

 

21 hours ago, Spooky said:

Ovo je strašno. Posebno mi strašna mogućnost da obrnu Lawrence vs Texas - koji bi omogućio državama da ponovo kriminalizuju homoseksualizam preko anti-sodomskih zakona.... Jebote, koje crnilo.... To ni kod nas ne postoji od 80ih...

Spominjuci Texas, bas neki dan je GOP drzave TX usvojila platformu gdje se homoseksualizam proglasava nemoralnim zivotnim izborom. Oni bas nista drugo nemaju da ponude i sto bi rekli HIllary i Obama, oni bas postaju basket of deplorabels clining to their guns ( and the gay issue). Ja mislim da je to kratkog daha, ne moze se protiv prirode i  progresa.

 

On 23.6.2022. at 20:06, Venom said:

 

U Nemackoj ne mozes da odes da pecas, a da ne odes na kurs od 30 sati i na kraju polozis ispit. "Poluautomatska puska je legalna u Nemackoj" je svetlosnim godinama daleko od "otisao sam u Wallmart, kupio pusku i krenuo kuci, a na putu do tamo uzeo Happy Meal klincima i sve je bilo legalno dok nisam pokokao ceo McDonalds".

 

Nemacka je imala ovakvu situaciju pre 20 godina u jednoj gimnaziji i ta jedna situacija je bila dovoljna da se kriterijumi poostre.

Sve 5, samo ako si meni direktno odgovarao, onda nisi trebao jer ja nisam ni tvrdio da su navedne zemlje kao SAD, niti sam protiv stroge kontrole prodaje. Naprotiv cak, sto sam i barem nekoliko puta napisao na ovom topiku, ukljucujci stranicu-dvije prije tvog komentara. I to govorim kao neko ko je vlasnik vatrenog oruzja jos od osnovne skole.

Link to comment
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...