Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Nesto mnogo opasnije - klero-fasisti koji se masovno naoruzavaju.

Evangesticka verzija Fanko-fasizma, cekaju samo svog vodju poput Cottona:

https://www.nytimes.com/2020/06/03/opinion/tom-cotton-protests-military.html

 

Ovo sto se desava u Americi jeste mnogo ekstremnije od ostatka Zapada:

https://morningconsult.com/2021/06/28/global-right-wing-authoritarian-test/

Po meni, neka forma gradjanskog rata ce biti neizbezna jer sa fasistima ne moze lepo.

Oni guraju dok im se ne potcinis ili dok ih nasiljem ne sabijes u rupu odakle su izmileli. Nema tu diskusije.

Da su ostavili reguliciju medija i ostalog, kao sto radjeno posle rata zbog iskustva sa tim istim fasistima, ovo se moglo izbeci.

Sad vise ne - Fox i kompanija su tokom 30 godina slobodnog propagandisanja (koje je pre toga bilo ilegalno) ostvarili cilj - grupa 35-65 je zato i najvise kontaminirana fasizmom u tom smislu.

Sada imaju dovoljnu podrsku unutar glasackog tela, medija, GOP-a i sudova, i zato ce ici ce na osnovna prava (abortus, glasanje, radnicka prava, itd.) i to vecine i nece se zaustaviti do rata.

Edited by Anduril
  • +1 1
Link to comment

 

sada cujem da je ova zena, profesor, odustala od mesta Bajdenovog kontrolora za currency, optuzili su je da je previse radikalna i naravno, da je komunista, jer je iz Kazahstana.  pitao je neki republikanski idiot da li da joj se obraca sa 'professor' ili sa 'comrade'.

 

https://www.cnn.com/2021/12/07/politics/saule-omarova-withdraws-comptroller-of-the-currency/index.html

 

 

During her confirmation hearing last month, Republicans harshly questioned Omarova, who was born in the Soviet Union. GOP Sen. John Kennedy, in a widely circulated exchange, said, "I don't know whether to call you professor or comrade."
"Senator, I'm not a communist," Omarova responded during the hearing. "I do not subscribe to that ideology. I could not choose where I was born."
Edited by 3opge
Link to comment
37 minutes ago, ObiW said:

Imamo, Moonwalker.

 

U staroj dami sam, tu kod vas nekada na studijskim putovanjima i poslom... Ali pratim ozbiljno, jer se sve  bukvalno preliva na ostatak sveta, Kad je dobro, ono dobro, kad nije dobro ono sto nije.  

 

Tako da vam ostaje drugarica iz Kalifornije :D. Ja cu da smatram ovako uz sav rizik da me popljuju :laugh:. Vazno mi je pomalo radi posla, a i nekih zivotnih vrednosti. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Imamo, Moonwalker.

 

  Reveal hidden contents

a ti lolo jedna mislio na mala vrata da uvedes mustang u raspravu, a? :D

 

A dje nam je ona rodica iz NYC sto je bila gledala da se iseli tamo dolje u TX? 

Link to comment
3 hours ago, papapavle said:

U Torinu, na Delle Alpiju.

Reče jedan čovek davno (Gojko & Stojko je to bio), “što ja moram da budem u Americi da bi smatrao, imam Gugl”. Tako da nema veze, imamo ženu, ima mišljenje, sve ok.

Link to comment

Ви што живите по световима :) , да вас питам: раде ли Американци игде ову кампању "пријатељства" или смо ми Срби једини стекли ту привилегију да желе да нас шармирају са "Ви сте свет" и "Срби су краљеви, Српкиње су краљице" спотовима. :ss1:Баш су агресивни у намери да нам покажу поштовање, закупљују ударне термине да би ово емитовали. 

 

  • +1 1
Link to comment
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...