Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

30 minutes ago, Peter Fan said:

@ObiW

 

Kakva je situacija dole glede struje? Ironicna stvar da je Meka energestke industrije ostao bez energije. Bas me zanima kako ce se ovo odraziti na buduce izbore.

da citiram cedu: Teшкото

 

Ako nekome ne ode glava zbog ovoga (figurativno), nista nismo uradili. 

 

Da ostavimo licni primer na stranu (ja sam Titov pionir, ja se spremam kao da ce sutra biti rat, a zivim kao da ce sto godina biti mir), pola grada je ostalo bez struje u noc izmedju nedelje i ponedeljka, a pocelo da dobija struju od utorka navece. Sada se rotiramo, malo ima malo nema. I poruka je da ne ocekujemo da ce biti bolje dok ljucki ne otopli, a to je subota.

 

E ali od loseg ima i gore, a to je da je pao pritisak vode u celom gradu pa sada uglavnom nema vode nigde, a tamo gde ima je mali pritisak. Ni to nece da se opravi dok struja sasvim ne dodje. Tu je kraj, zar ne? Nije... tek kad otopli ce se videti ko je bio pametan pa prekinuo dovod vode u kucu pre mrazeva (ili zastitio cevi od mraza), a ko ce da zove vodoinstalatera jer su pukle cevi. Ovi amateri sto su racunali da puste vodu da pomalo curi iz cesme ("da se ne zaledi") su ga izduvali jer je pao pritisak u celom gradu pa je prestalo da kaplje. 

 

Najjaci je bio sada vec bivsi gradonacelnik Colorady City koji je svom pucanstvu porucio da su slabici koji ne mogu da izdrze dan dva pod mrazom bez struje i vode, ko da je ratni veteran balkanskih ratova devedesetih a ne gradonacelnik drzave koja proizvodi najvise elektricne energije. "Drzava vam ne duguje nista, u se i u svoje kljuse, zastitite porodicu kako znate i umete". Dao ostavku pa poceo da kuka sto su mu zenu otpustili zbog njegovog ranta (ovo ne znam da li je tacno a ni da li je posao njegove zene bio vezan za njega to jest upravne organe u tom gradu):

 

https://www.newswest9.com/article/news/local/former-colorado-city-mayor-under-fire-for-facebook-post/513-fe6dbca3-7c8e-4a43-8205-e971e5b93a2e

 

tldr: Наебасмо.

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Crnjak je što Tucker (ne znam koji moj pogledah Fox) kaže da je to zbog ekologa i što su se vetrenjače za proizvodnju energije zaledile. Ali, kako to objasniti neupucenom puku koji samo gleda ta govna?

Link to comment

@ObiW

 

Citah nesto, izgledan da nisu ove da mreza nije odrzavana kako treba (prestedelo se). A Teksas ima svoju mrezu autonomnu od drugih SAD interkonekcija, zar ne?

Kako se ljudi uopste greju tu, obzirom da ovo nisu uobicajeni vremenski uslovi? Gas?

 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Cudno je sto se gorivo kupuje na spot marketu. Makar deo bi trebalo da se skladisti, pogotovo za base load.


Ovo izadje za vrstu izvora, preko polovine prirodni gas, sto je i logicno.

 

Quote

The corresponding electrical energy generation mix was 53.5% natural gas, 19.0% coal, 17.3% wind, 8.6% nuclear, 0.9% solar, 0.3% hydroelectric, 0.3% biomass, and 0.1% other sources.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...