Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

40 minutes ago, iDemo said:

 

Ne pričam o tome.skoro je izašao članak o teretani NY il NJ ne sećam se, gde je trener bio zaražen a svi ostali koji su bili sa njim u kontaktu nisu jer je jedan naučnik što ide u tu teretanu, sproveo pomoću cevi jednostavan "usisivač vazduha" i ubacili su filter isto za prociscavanje. Ček da nadjem članak ako uspem

 

 

Jbga ne mogu preko telefona mnogo vesti ima. Možda ne znam da u ubodem prave reci za pretragu

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, mustang said:

jedan naučnik što ide u tu teretanu

Slab je to naucnik ako ima vremena da odlazi u teretanu - pre ce biti da je neki shloser - ekspert za erkondishne - nego nece da se blamiraju niti njega da blamiraju... 

Da je naucnik vec bi bila neka nagrada iz fiziike, hemije ili makar 'u ime ekonomije'...

Link to comment
42 minutes ago, iDemo said:

Slab je to naucnik ako ima vremena da odlazi u teretanu - pre ce biti da je neki shloser - ekspert za erkondishne - nego nece da se blamiraju niti njega da blamiraju... 

Da je naucnik vec bi bila neka nagrada iz fiziike, hemije ili makar 'u ime ekonomije'...

 

Teretana je imala 3 velika otvora, bivši warehouse. Svuda gde su poređane mašine iznad je bio kao kišobran sa rupom koji uvlaci vazduh od onog što trenira i izbacuje putem pvc cevi van zgrade. Šta je tu nenormalno? Po meni sasvim logično. Verovatno za srbina nije pošto se boji promaje više nego korone 

Žena naučnik virusolog ili epidemiology je bila u pitanju

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, mustang said:

Džabe trošis reči... Ovima nema pomoci. Projektovali su moj post kao da ne verujem da korona postoji. 

Ništa nisam projektovao, samo sam se zainteresovao. Al pošto nisi opisala šta želiš postići i reći poređenjem baba i žaba, onda i ovo moje ispalo tako malo nepovezano, recimo kao poredjenje broja mrtvih od korone i od droge

 

I hvala za lepe reči kako mi nema pomoci. Volim i ja vas :heart:

Edited by Zverilla
Link to comment

Moj guverner Newsom, sestric od Pelosi, digao nam coronu na purple, sve se kao opet zatvara, nema putovanja kurac palac, a onda zapalio sa famelijom i još nekim liderima na Maui. A uhvaćen kako jede u restoranu sa još 12.ljudi bez maski, ništa 2m distance. Pri tom su kod nas restorani zatvoreni za dine in još od marta. Mogu samo oni koji imaju otvoreni krov i zidove

 

A ja se u međuvremenu borim sa RL stalkerkom što me juri po kraju, dok sama setam psa, da nosim masku... Jer Newsom naredio. Sajko. Zabranila sam joj da predje na moju stranu ulice dok sam sa njim. I tako ja na mojoj, ona prekoputa i ceo blok obidje sa mnom i viče na mene sto ne nosim masku. Moram da je snimim, promukne joj glas posle 10min :laugh:

Edited by mustang
Link to comment
Quote

Guidance

People in California must wear face coverings when they are outside of the home, unless one of the exemptions below applies.

Individuals are exempt from wearing face coverings in the following specific settings:

  • People who are outdoors and maintaining at least 6 feet of social distance from others not in their household. They must have a face covering with them at all times and must put it on if they are within 6 feet of others who are not in their household.

The following individuals are exempt from wearing face coverings at all times:

  • Persons with a medical condition, mental health condition, or disability that prevents wearing a face covering. This includes persons with a medical condition for whom wearing a face covering could obstruct breathing or who are unconscious, incapacitated, or otherwise unable to remove a face covering without assistance. Such conditions are rare.

 

Quote

Newsom's aunt was married to Ron Pelosi, the brother-in-law of Speaker of the United States House of Representatives Nancy Pelosi.[8]

 

Edited by precog
Link to comment

Ne znam sta si hteo sa prvim da kažeš? Ne možeš ti budali da dokažes dok sam setas i nema nikog da NE MORAS da nosiš masku. Mislim po ustavu ti je ne moraš nositi nigde ali nije moralno prihvatljivo. Ovde sada 90% ljudi na ulici sa više od 2m razdaljine nose maske, nose dok sami voze u kolima, dok trče, voze bajs, sede na klupi u parku... Sta reci... Kao ovce. Strah je čudo i još je veće koliko je lako izmanipulisati ljude. Da umesto gena "podrške da cvetas svoje samoouzdanje" imam gen malog tiranina, ja bih danas bila rokefeler

 

Sa drugim, sve je to povezano u sitna crevca. Nama su se frizerski saloni otvorili dan posle njenog slikanja u frizerskom salonu. Klasično zajebavaju narod. Misliš da se ne poznaju? :) da nisu u dobrim odnosima? 

 

 

Toliko je malih biznisa zatvoreno, svaka treća radnja prazna sa znakom za rentanje. Jos jedan lock down i bezos moze mirno da spava do kraja života. Sjebase bas Sjebase middle class i male biznise samo tako. 

Edited by mustang
Link to comment
18 hours ago, mustang said:

jer je jedan naučnik što ide u tu teretanu, sproveo pomoću cevi jednostavan "usisivač vazduha" i ubacili su filter isto za prociscavanje. Ček da nadjem članak ako uspem

 

Ima ovo, al je Nemac sa Max Planka.

 

 

Link to comment
On 18.11.2020. at 12:09, Indy said:

 

To olako bacanje ljudi pod točkove industrije od početka cele pandemije je 1 potcenjeni klasni rat.

 

 

(Koga zanima, 1000 zaposlenih, oko trećina radnika, zaradilo je kovid. 5 umrlo  "... despite the uncontrolled spread of the virus at the plant, Tyson required its employees to work long hours in cramped conditions without providing the appropriate personal protective equipment and without ensuring workplace-safety measures were followed..." "...Tyson Foods ordered employees to report for work while supervisors privately wagered money on the number of workers who would be sickened by the deadly virus...")

 

 

 

Link to comment
On 17.11.2020. at 17:16, Fakundo Sava said:

To će biti interesantno premeriti.

Kao nekom blagom depresivcu meni je korona baš prijala

 

In August, the Centers for Disease Control and Prevention (“CDC”) reported that almost 41% of US adults are struggling with their mental health or substance use.

This is double what has been historically reported pre-pandemic.

 

A new CDC survey found that almost 41% of respondents are struggling with mental health issues stemming from the pandemic -- both related to the coronavirus pandemic itself and the measures put in place to contain it, including physical distancing and stay-at-home orders.

 

https://www.cnn.com/2020/08/13/health/mental-health-coronavirus-pandemic-cdc-study-wellness/index.html

 

 

Nije neka naucna studija, ali mislim da je veoma realan pokazatelj. 

 

 

Link to comment
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...