Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

28 minutes ago, Zverilla said:

Dodatne teme za razmišljanje:

 

Korona VS biciklisticke nesreće

Korona VS zadavljivanje hranom

 

Zajebanciju na stranu, potpuno je legitimno podvuci crtu i sravnati negativne i pozitivne efekte mjera, ukljucujuci i povecan rast depresije, samoubistava, itd. 

 

Ako je ijedno pravilio isplivalo tokom pandemije, onda je to da nema konkretnog pravila i da isti pristup nema svuda iste efekte. Pogledaj samo FL, tamo bukvalno od maja nema nikakvih mjera, docim recimo IL koji je pod razlicitim mjerama od pocetka marta, ima i veci broj zarazenih i umrlih po glavi stanovnika,i vecu stopu rasta,  sa veoma slicnom stopom smrtnosti. A ekonomska i svaka druga stata je nemjerivo na kontu IL. To su brojevi, a licni utisak (posto provodim vrijeme u obje drzave) su nebo i zemlja.  Naravno, na stetu IL.

 

Pritom ja licno podravam vecinu mjera u IL.

Link to comment

Džabe trošis reči... Ovima nema pomoci. Projektovali su moj post kao da ne verujem da korona postoji. 

 

Jedine mere koje se slazem su distanca, maske unutra i milion puta dezinfekcija ruku. I da se koriguje ventilacija u zatvorenim objektima, da imaju usisivače za vazduh i antikorona filtere instalirane. 

 

Sve ostalo.. Kome je suđeno jer ovako očito ne ide. 

Link to comment
22 minutes ago, Peter Fan said:

ukljucujuci i povecan rast depresije, samoubistava, itd. 

To će biti interesantno premeriti.

Kao nekom blagom depresivcu meni je korona baš prijala

Link to comment
4 minutes ago, Fakundo Sava said:

To će biti interesantno premeriti.

Kao nekom blagom depresivcu meni je korona baš prijala

Slazem se i mislim da ce rezultati biti shokantni. 

 

U mojoj blizoj okolici je bas suprotno od tvog iskustva, iako je meni licno OK. Em radim od kuce sto je za mene u cjelini pozitivna stvar, em sam se rijesio trivijalnih odnosa (da ne kazem dosadnih ljudi) koje bih inace morao odrzavati u licnom i poslovnom zivotu. 

Link to comment
15 minutes ago, Fakundo Sava said:

To će biti interesantno premeriti.

Kao nekom blagom depresivcu meni je korona baš prijala

 

 

Pojasni kako ti prijala ako možeš. Jedino pozitivno što lično nalazim je da mi ljudi koji imaju običaj da te pipaju i blizu stoje dok pričaju sad

su napokon pristojno udaljeni. A i ne moram vise razne mirise da osetim

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Depresija i suicid su češći u zemljama blagostanja(skandinavija,japan),iz toga sledi da depru osećeš više kada su ljudi oko tebe srećni.

Proleće,praznici,rođendani slavlja,žurke...kada je svima bolje tebi je još gore...a u koroni smo oslobođeni tih stvari 

To što ima manje kontakta i bez obaveznog cmocmok još više olakšava stvar 

Ovako niko od tebe ništa ne očekuje,za svaku glupost imaš opravdanje(korona je),istovremeno ta "opasnost" ti okupira misli jer je realna

Kada si čula da je neki seljak izvršio samoubistvo,nije jer nema vreme da se time bavi 

Link to comment

Verovatno da korona (odnosno ovo celo koronarno okruženje) pogoduje više ljudima koji nisu mingleri, natprosečno socijalna bića, skloni networkingu i to. Odnosno, ove nove postavke radnih i svekolikih drugih odnosa pogoduju ljudima koji isporučuju i prema tome što isporuče se vrednuje njihov rad ili definiše njihov socijalni kapital. 

 

Meni ovaj socijalni aspekt korone najmanje smeta. Mogu da živim bez direktnih kontakata, kad se već mora. Nije mi drago zbog toga, ali kapiram da neko ko je singl ovo podnosi mnogo teže, baš kao i neko ko intenzivno razmišlja o promeni posla, itd.

Link to comment
1 hour ago, Fakundo Sava said:

Kada si čula da je neki seljak izvršio samoubistvo,nije jer nema vreme da se time bavi 

 

Ovaj, to ti je baš, ali baš loša informacija.

  • +1 5
Link to comment

Kad lipšavate negde prikačeni na cevke, znajte da je to sasvim OK, pošto je neki libertarijanac sa MBA diplomom podvukao crtu u spredšitu i stavio vas u rubriku prihvatljivog gubitka.

 

To olako bacanje ljudi pod točkove industrije od početka cele pandemije je 1 potcenjeni klasni rat.

 

download.jpg

Edited by Indy
  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, Indy said:

Kad lipšavate negde prikačeni na cevke, znajte da je to sasvim OK, pošto je neki libertarijanac sa MBA diplomom podvukao crtu u spredšitu i stavio vas u rubriku prihvatljivog gubitka.

 

To olako bacanje ljudi pod točkove industrije od početka cele pandemije je 1 potcenjeni klasni rat.

 

download.jpg

Jos samo kad bi o tome bila rijec.  Korporacije su uglavnom OK, nesrazmjerno su zapravo pogodjeni najvise mali obiteljski biznisi.

Link to comment
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...