Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

3 hours ago, Lezilebovich said:

Ovo Treskovo jako liči na to da burek ne može biti sa sirom

Nije samo to. Najgoru picu sam jeo u Veneciji, u vreme kada nisam ni znao kakve su američke pice. Što ne znači da su im pice loše, nego samo da sam naleteo na nekog ko ih loše pravi.

Edited by ObiW
Link to comment
5 hours ago, Tresko said:

...

Najbolja pizza na svetu sa nečim što oni zovu mozzarella, a što se proizvodi u Illinois-u:D ili Kanadi, posuta origanom i sa komadima neke viršle na pizzi.

Najbolja pizza je ona koja se jede u Napoli-ju. Ili na drugim mestima u Italiji, gde je prave pizzaioli napoletani.

 

3 hours ago, Lezilebovich said:

Ovo Treskovo jako liči na to da burek ne može biti sa sirom

 

U Rokdejlu (NSW, Australija) na jedno 50 metara jedna od druge stoje 2 pekare/burekdzinice

U jednoj od njih stavljaju i mozarelu u burek pitu sa sirom... Majstoru/vlasniku zena italijanka... 

Link to comment
1 minute ago, mlatko said:

y Veneciju se ne ide zbog pice...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

To ko da kažeš u Zavidoviće se ne ide zbog bureka. Jeste, ne ide se, ali ako ne umeš nacionalni specijalitet da napraviš treba  da ti uzmu državljanstvo i deportuju te.

Link to comment
To ko da kažeš u Zavidoviće se ne ide zbog bureka. Jeste, ne ide se, ali ako ne umeš nacionalni specijalitet da napraviš treba  da ti uzmu državljanstvo i deportuju te.
Umeti i moći... shvaćaš razliku?

Nacionalni specijalitet ne postoji u Italiji, postoje regionalni.

Venecija i nije deo Italije, rado bi oni da se autodeportuju ako ćemo pravo i nema tamo baš dovoljno mesta i svežeg (vaz)duha za (više od) jednog pravog pizzaiola. Druga je to tradicija

Priznajem da za sve treba dobar majstor ali i ti moraš priznati da majstor mora imati uslove za rad, pravi forno a legna verujem da možeš naći ali kako će goreti...
namirnice... pravilno stalažirane npr. ulje, brašno a ostalo su detalji...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...