Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Da ne mrzim Njujork, rekla bih ti:

“When its 100 degrees in New York, it's 72 in Los Angeles. When its 30 degrees in New York, in Los Angeles it's still 72. However, there are 6 million interesting people in New York, and only 72 in Los Angeles.”


 Neil Simon

 

Ali pošto mrzim, neću ti to reći. ;)

Link to comment
1 hour ago, trustno1 said:

 

Merilend i Virdžinija mi deluju vrlo privlačno. Valjda su to ipak kolko-tolko normalne države. Pri posetama mi se dopadala atmosfera DCja i pridruženih naselja. Računam da ima nekog internacionalnog duha sa svim tim diplomatama, ima puno prostora, prirode, mira... Bethesda je isto bogataška ali opet ima finih kuća sa dobrom školom za iste pare kao stančić u Njujorku.

U disiju samo Georgetown. Prekoputa reke samo Arlington i Aleksandrija.

Link to comment
7 minutes ago, ObiW said:

U disiju samo Georgetown. Prekoputa reke samo Arlington i Aleksandrija.

 

Meni se dopada Bethesda i Chevy Chase, šta fali?

U Virdžiniji sam bila samo u Aleksandriji, ali mi nekoliko mesta deluje vrlo slično Bedezdi i Čevi Čejsu, kao, na primer, Falls Church. S tim što su porezi mnogo manji u Virdžiniji pa ako bi čovek imao isti remote posao, imao bi više para. 

 

Link to comment
7 minutes ago, trustno1 said:

 

Meni se dopada Bethesda i Chevy Chase, šta fali? 

 

Fali što tamo nisam živeo pa ne znam. Kroz Falls Church sam samo prolazio.

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Fali što tamo nisam živeo pa ne znam. Kroz Falls Church sam samo prolazio.

 

Razumela sam da preporučuješ samo ta mesta a ne da kažeš da si tamo živeo.

 

Nego, zanimljivo mi je u Americi da postoje čitavi gradići u kojima ogroman procenat stanovništva, ili skoro čitav grad, ima teške probleme sa teškim drogama.

 

Na primer, Peekskill u državi Njujork. Pre nekog vremena neznajući odemo na izlet u neki park kod Peekskill-a. Dok smo prolazili kroz grad, primetila sam oronule kuće i nekako budjavu atmosferu. I posle saznam da je to džanki grad. Sad skoro smo prošli kolima kroz Peekskill i na ulazu u grad je stajao veliki bilbord sa reklamom za skupljanje para za proterivanje dilera iz grada. A i taj bilbord je bio prilično oronuo. Baš je nekako bilo čudno, strašno i tužno. Videću kad se budemo vraćali da slikam i okačim.

Link to comment
5 minutes ago, trustno1 said:

 

Razumela sam da preporučuješ samo ta mesta 

Jednu četvrt u DCju, dva grada u Virdziniji (rekao sam “preko reke”, Potomak je granica Distrikta i Virdzinije). Pošto Potomak nije granica Distrikta sa Merilendom, Merilend se u odgovoru implicitno ne spominje. Sad se setih, i Foggy Bottom u DCju je dobar.

 

Ono što ti je najbitnije tamo je da živiš blizu linije metroa ako nećeš odmah uz granicu sa DC-jem, a hoćeš da ideš često i u bilo koje vreme u DC. Gužve na autoputu u tom širem prostoru oko Distrikta su neverovatne. 

Link to comment
3 minutes ago, ObiW said:

Jednu četvrt u DCju, dva grada u Virdziniji (rekao sam “preko reke”, Potomak je granica Distrikta i Virdzinije). Pošto Potomak nije granica Distrikta sa Merilendom, Merilend se u odgovoru implicitno ne spominje. Sad se setih, i Foggy Bottom u DCju je dobar.

 

Ono što ti je najbitnije tamo je da živiš blizu linije metroa ako nećeš odmah uz granicu sa DC-jem, a hoćeš da ideš često i u bilo koje vreme u DC. Gužve na autoputu u tom širem prostoru oko Distrikta su neverovatne. 

 

Poznajem Bethesdu pa preko nje i DC. :)

Potomak je i granica izmedju Merlineda i Virdžinije. Nemam želju da živim u samom DC-ju. Baš mi je Bethesda i slična mesta idealna. Čak je i blizu metroa, mada ne znam koliko mi je to bitno jer gledam gde da provedem vreme do kraja korone pa ne bih ulazila u metro osim u nekom slučaju u kom apsolutno moram.

 

Link to comment
4 hours ago, trustno1 said:

Da ne mrzim Njujork, rekla bih ti:

“When its 100 degrees in New York, it's 72 in Los Angeles. When its 30 degrees in New York, in Los Angeles it's still 72. However, there are 6 million interesting people in New York, and only 72 in Los Angeles.”


 Neil Simon

 

Ali pošto mrzim, neću ti to reći. ;)

 

ha, interesting my ass

 

ovde pot talenta i kreacije dominira. 

 

ljudi daleko iskreniji, bez kompleksa i lejera pretencioznosti. 

svaki njujorcanin sve najbolje zna ko da je tek i srbije uvezen. ne znam samo zasto masovno dolaze u kaliforniju zadnje 3-4godine. 

 

jes da je spoljasnost zapadne obale isplasticizirana, dusa je ipak daleko cistija i jednostavnija nego kod istocnoobalasa :D

 

 

 

dodji na zapadnu obalu. kvalitetniji ces zivot imati svakako ili kod obiw ako stipsa ne prima. mada ni ne pitam mogu li :laugh:

 

 

ladno bih mogla kucu sa bazenom da kupim u ovom trenutku u hjustonu 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
26 minutes ago, mustang said:

 

ha, interesting my ass

Ne znam, brate sestro, šta si se uzjogunila, Njujork je Njujork. ;) 

 

Nalazim da je ovo baš tačno:

1180224526_Screenshot2020-08-15at20_05_28.png.be5dcff062f950de52e0e6ed3bd4b6b2.png

U kom drugom gradu ćeš naći vrhunski talentovane ljude sviraju u metrou ili na branču on a regular basis, ili vrhunskog modnog dizajnera da radi u Old Navy? Poznanica je jedva dospela do internshipa u Gapu u Njujorku a posle su je primili kao senior dizajnera u Hugo Boss u Nemačkoj. Jer ko je u Njujorku ribao podove može drugde da bude neki baja menadžer. Kako narod kaže, if you can make it here, you can make it anywhere.

 

(I svi ostali stripići su genijalni, btw: https://thecooperreview.com/difference-between-living-in-new-york-and-san-francisco/)

 

26 minutes ago, mustang said:

ladno bih mogla kucu sa bazenom da kupim u ovom trenutku u hjustonu 

Ali je l zonirana za dobru školu? ;)

Link to comment
4 minutes ago, ObiW said:

Njujorčani dolaze? Idem da očistim shotgun.

 

Ne u Teksas, ne brini, slabo ko smatra da je Teksas uopšte prava Amerika. Ne ja, ali tako se priča po gradui.

Link to comment
17 minutes ago, ObiW said:

Njujorčani dolaze? Idem da očistim shotgun.

 

pazi da se ne sapletes i upucas samog sebe :laugh:

 

@trustno1 nemam decu, niti planiram pa me skole ni ne interesuju. mogu samo sina na cetiri noge da upisem na lov :D

 

34C danas

 

njujork je za mene overrated, betonska dzungla puna snobova. no, thank you. petkom smrdi ceo greenwich village kad izbace kese za djubre na ulicu za djubretare. 

 

i mi na ulicama imamo svirace i u metrou i na krovovima kuca. dva dzezera redovno sviraju u parku, sinoc koncert nekog benda mommy na krovu jednospratnog restorana...

 

Edited by mustang
Link to comment
16 minutes ago, trustno1 said:

 

Ne u Teksas, ne brini, slabo ko smatra da je Teksas uopšte prava Amerika. Ne ja, ali tako se priča po gradui.

To i Teksašani kažu.

 

Ovde često na kući pored američke zastave stave Lone Star zastavu. Stavili bi samo ovu drugu da zakon dozvoljava. 

Link to comment
4 minutes ago, mustang said:

njujork je za mene overrated, betonska dzungla puna snobova. no, thank you

 

Trip mi je za oblačenje, na primer. U Montrealu su se ljudi obično oblačili. Gucci, YSL, Prada su bili rezervisani za najbogatije slojeve. Potpuno je bilo prihvatljivo i normalno da se na intervjuu za posao pojaviš u odeći čak i iz H&Ma ili Zare. Ljudi koji su radili u McKinsey-u, primera radi, su se oblačili regularno u Gap i Banana Republic.

 

U Njujorku je to do te mere neprihvatljivo da rizikuješ da te odmah diskredituju kao ludaka na intervjuu. Naravno, ima firmi i poslova gde to ne važi ali to su izuzeci. Recimo, u suprugovoj firmi klinci dolaze na intervju u japankama i raspadnutim šortsevima i čak je jedan tražio da test radi ispod stola da bi se koncentrisao, posle su ga zaposlili. Ali i oni kad idu kod klijenata moraju da se obuku profesionalno. A to u Njujorku znači barem Donna Karan odelo a normalno bi bilo Hugo Boss.

 

Nebrendirane naočare za sunce nisu znak da si klošar, zato što i klošari nose brendirane naočare, nego da si pao s Marsa i da si lud. Istina je da ima da se kupi dizajnerska roba na ludačkim popustima, evo, moje omiljene Versace cat eye naočare su bile 35$ u Centiry21, ali na kraju dana ipak imam utisak da se mnogo para troši na garderobu. Ali i da se ne troši, trip je. Sve što nije dizajnirano je društveno neprihvatljivo. To je još jedna igra koju možeš da pljuješ i ne želiš da igraš ali ako želiš da opstaneš, moraš. :)

 

509261467_Screenshot2020-08-15at20_27_36.png.71ae81f205c1716145c59770c63af1c8.png

 

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

 

ladno bih mogla kucu sa bazenom da kupim u ovom trenutku u hjustonu 

 

 

Gledaj bazene koji imaju pool chiller. Nema kupanja u julu i avgustu bez toga.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...