Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 minute ago, NevenMan said:

mozda ne na Breitbart i OneAmericagde se ti verovatno informises.

Jadno.

 

WTMIL.

Edited by vememah
Link to comment
19 minutes ago, Tsai said:

Pa Kuomo je oborio krivu, i samim tim povratio donekle poverenje ljudi posle svinjarije u martu, a ovi ostali su daleko od obaranja ko od meseca.. 

 

Dobra ideja.

Daj tri derbija, pet izbora i sest protesta!

Pusti sve.

Nek umre u mesec dana 10.000 ljudi.

 

 

Nakon toga ce i nEstor i Vucic da kazu kako su oborili krivu.

 

:isuse:

Link to comment

Nije bas tako, u NYC je sve zakljucano vec mesecima, dok se u Kaliforniji, Floridi i Teksasu igraju toplo hladno, i to je jedan od razloga sto rastu, a Nyc pada

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

Nije bas tako, u NYC je sve zakljucano vec mesecima, dok se u Kaliforniji, Floridi i Teksasu igraju toplo hladno, i to je jedan od razloga sto rastu, a Nyc pada

 

Stvar je prosta, Kalifornija je mogla da cinculira jer je ranije atvorila od Njjorka pa je pik bio manji, zaravnala je krivu. U Njujorku eksplozija, i onda smanjenje. Secamo se onih grafova?

 

NY kriva je slicna UK krivoj, samo sto, eto, nikome ne pada na pamet da brani Dzonsona.

Link to comment

Mislim da je fokus bio na tome zasto sada, u julu, nakon sto mnogo vise znamo o virusu i kako se siri i kako se suzbija, neki krive idu u majcinu, a neki ipak uce na sopstvenim svinjarijama

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, trustno1 said:

Ne bate. To sam zaključila po možebiti vrsti logičkog zaključivanja abdukcija (barem mi se tako čini a umirem da se pozovem na abdukciju još otkad sam o njoj pročitala pre neki dan dve rečenice na Vikipediji) a svakako na osnovu analogije na osnovu članka u kome su analizirali zašto je Kalifornija posrljala u sranje. Nisam navela koji članak, istina, smatrala sam da se podrazumeva da ljudi na ovom forumu navode samo proverene članke. ;) Ali, evo: https://www.wsj.com/articles/how-success-against-the-coronavirus-turned-to-crisis-in-california-11593606600

 

Dakle, objasni mi sada kako to nije argument neko spekulacija.

 

FML :isuse: 

 

Abductive reasoning, ako na to misliš, uopšte nije logičko zaključivanje nego intuitivno. To je onaj osećaj za feeling™ kad kažeš, "jeste da nemam sve informacije, ali baš mi nekako miriše da je u pitanju XYZ, ne znam zašto". Minimalne veze to ima sa bilo kakvom logikom.

 

WSJ tekst iza paywalla ću da čitam za jedno tri meseca, kad budem postao bahati HTML programer™ plaćen bar $2,000 mesečno. Do tada, mogu samo ovako abdukciono da zaključim da je u pitanju čisto sranje jer deluje da hoće da kažu da je problem Kalifornije bila predobra reakcija na zarazu zbog koje su sad ljudi počeli da se opuštaju. Kao, bolje bi bilo da su po NY modelu pustili da dođe do nivoa kopanja masovnih grobnica, jer bi se tako ljudi opasuljili pa opuštanja ne bi ni bilo? Ako nije taj debilni zaključak u pitanju, oprosti.

 

BTW, svako poređenje širenja zaraze pre i posle BLM protesta je potpuno deplasirano ako se nekako ne uzme u razmatranje uticaj koji je imalo šetkanje desetina hiljada ljudi na malom prostoru.

Link to comment
4 minutes ago, Tsai said:

Mislim da je fokus bio na tome zasto sada, u julu, nakon sto mnogo vise znamo o virusu i kako se siri i kako se suzbija, neki krive idu u majcinu, a neki ipak uce na sopstvenim svinjarijama

 

Just now, Weenie Pooh said:

Svako poređenje širenja zaraze pre i posle BLM protesta je potpuno deplasirano ako se nekako ne uzme u razmatranje uticaj koji je imalo šetkanje desetina hiljada ljudi na malom prostoru.

 

Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

FML :isuse: 

 

Abductive reasoning, ako na to misliš, uopšte nije logičko zaključivanje nego intuitivno. To je onaj osećaj za feeling™ kad kažeš, "jeste da nemam sve informacije, ali baš mi nekako miriše da je u pitanju XYZ, ne znam zašto". Minimalne veze to ima sa bilo kakvom logikom.

 

WSJ tekst iza paywalla ću da čitam za jedno tri meseca, kad budem postao bahati HTML programer™ plaćen bar $2,000 mesečno. Do tada, mogu samo ovako abdukciono da zaključim da je u pitanju čisto sranje jer deluje da hoće da kažu da je problem Kalifornije bila predobra reakcija na zarazu zbog koje su sad ljudi počeli da se opuštaju. Kao, bolje bi bilo da su po NY modelu pustili da dođe do nivoa kopanja masovnih grobnica, jer bi se tako ljudi opasuljili pa opuštanja ne bi ni bilo? Ako nije taj debilni zaključak u pitanju, oprosti.

 

BTW, svako poređenje širenja zaraze pre i posle BLM protesta je potpuno deplasirano ako se nekako ne uzme u razmatranje uticaj koji je imalo šetkanje desetina hiljada ljudi na malom prostoru.

 

Nije, to je vrsta logičkog zaključivanja, idi pa proveri.

 

Imaš da se pretplatiš na WSJ za 1$ za mesec dana ili tako nešto. Poenta je da postoji psihološki deo. A to je da ljudi zatvoreni pre bilo kakvog sranja počinju da misle na sledeći način: "ništa strašno se ne dešava. Ne znam nikoga ko je bolestan. Zašto ja sedim u kući?" I to je dosta interesantno. Imaš i druge psihološke "momente". Recimo, moj utisak je da lockdown u Njujorku 1. marta ne bi tako lako prošao. I to je jedan razlog zašto ne krivim tako strastveno Kuoma za propuštanje ranijeg lockdowna, iako uopšte ne isključujem da je kriv za razne stvari pa možda i za to. Ne kažem da nije bilo grešaka, ali situacija u Njujorku se dramatično popravila i prilično je stavljena pod kontrolu. Kako se to može nazvati katastrofalno hendlovanje?

 

Ja se na BLM proteste nisam ni osvrtala.

Link to comment
Spoiler

Neverovato je sta se pise ovde... Jbt

Ja ne znam koji su tvoji parametri za "uspesnost." Vecina ljudi ce verovatno pomisliti da je broj umrlih posten kriterijum. Posebno kad su neki guverneri (Cuomo je medju njima) slali pozitivne slucaje nazad u staracke domove. 

Edited by mandingo
Link to comment

za la county mogu definitivno da kazem da je uzrok ovog porasta zarazenih od korone:

 

- blm demonstracije i riots. hiljade i hiljade ljudi je tutnjalo nedeljama, jos protestuju po downtown....

 

- da je ogromna razlika ponasanja ljudi u skupljim krajevima u odnosu na siromasnije, ukljucujuci i glendale, jermenska populacija, ne jebu zivu silu u vezi korone a zarazenih im koliko hoces. ovde ne mozes uci u radnju bez maske, samo odredjeni broj ljudi moze biti unutra, ide se na udaljenoscu...tamo...ko prvi udje, maske nose ali ispod nosa ako i to. 

 

- siromasniji krajevi - osim lanaca radnji koji su bili zatvoreni na stejt nivou nista drugo nije (bilo) zatvoreno. 

 

npr, zatvoreni su nam pedikir i manikir, al da odem u south gate, boyle heights, south central, cak i torrence...bez problema mogu da sredim nokte, frizuru, sta god

 

- konstantna slavlja, kulturoloska tradicija, medju latino populacijom, 

 

- ilegalne zurke po inglewood, compton i hollywood hills...bukvalno panduri imaju task force da ih love

 

 

i da se razumemo...prosla sam pored keiser i cedar-sinai complex bolnica (mogu da vam slikam), sve mirno, nigde zive duse. i vecina ovde ima osigururanje, prilicno je state tu darezljiv za one ispod $41K godisnje (sve im besplatno)

 

 

potpuno sam protiv zatvaranja biznisa, ovo je direktan napad na nasu slobodu, svako treba i ima pravo da radi a na nama je da budemo pazljivi.  

 

 

Edited by mustang
Link to comment
41 minutes ago, trustno1 said:

Nije, to je vrsta logičkog zaključivanja, idi pa proveri.

In the philosophical literature, the term “abduction” is used in two related but different senses. In both senses, the term refers to some form of explanatory reasoning. However, in the historically first sense, it refers to the place of explanatory reasoning in generating hypotheses, while in the sense in which it is used most frequently in the modern literature it refers to the place of explanatory reasoning in justifying hypotheses. In the latter sense, abduction is also often called “Inference to the Best Explanation".Because abduction is ampliative, it will not be a sound rule of inference in the strict logical sense.

 

Kad kažeš da ti nešto "zvuči logično", to nije logičko razmišljanje. 

 

41 minutes ago, trustno1 said:

Poenta je da postoji psihološki deo. A to je da ljudi zatvoreni pre bilo kakvog sranja počinju da misle na sledeći način: "ništa strašno se ne dešava. Ne znam nikoga ko je bolestan. Zašto ja sedim u kući?" I to je dosta interesantno. Imaš i druge psihološke "momente". Recimo, moj utisak je da lockdown u Njujorku 1. marta ne bi tako lako prošao. I to je jedan razlog zašto ne krivim tako strastveno Kuoma za propuštanje ranijeg lockdowna, iako uopšte ne isključujem da je kriv za razne stvari pa možda i za to. Ne kažem da nije bilo grešaka, ali situacija u Njujorku se dramatično popravila i prilično je stavljena pod kontrolu. Kako se to može nazvati katastrofalno hendlovanje?

Ti izgleda stvarno ne kapiraš šta tvrdiš. Po tebi pola miliona zaraženih i trideset hiljada mrtvih predstavlja pristojno hendlovanje krize jer vodi zastrašivanju građana, pa kad se ljudi budu pozatvarali po kućama onda će se brojevi u velikoj meri popraviti.

 

Ulažem veliki napor da ostanem u granicama pristojnosti, pa ću samo reći da je u pitanju bezočno tehnokratsko peglanje realnosti. 

 

41 minutes ago, trustno1 said:

Ja se na BLM proteste nisam ni osvrtala.

Ali se zato osvrćeš na porast broja zaraženih u npr. Kaliforniji, ne pada ti na pamet da se zapitaš ima li tu kakvih externalities? Boli te uvo, što ne bi poredila crisis response u CA i NY u korist ovog drugog :isuse: 

 

Link to comment
16 minutes ago, rezwalker said:

BU!

 

 

ajd ne peglaj ovde

 

 

imas savrsenog sagovornika dole na transakcionalnoj analizi. samo tebe ceka :wicked:

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...