Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

21 hours ago, precog said:

u pravu si, ne daju puno detalja (iako ima oko minumum wage, affordable health insurance da ne bude vezano za poslodavca i slicno), ali i ne mislim da novinari treba da predloze detaljan plan kako napred. clanak je dobar jer daje dijagnozu sa istorijskim osvrtom u 10 min citanja.

Ma može im se sad da deklarativno podržavaju labor kad je Sanders gotov. Dok je bio aktuelan, pljuvali su ga koliko i svi drugi. Za predsedničke izbore endorsovali su Voren i Klobučar duet, kako im tada nije bilo na pameti kritično stanje radničke klase?

 

Evo šta kaže na tu temu Ben Studebaker, koji obično nije ciničan koliko ja ali mu je Dedin kolaps teško pao.

 

Link to comment

Nikad cuo za gospodina Studebakera, niti sam nesto posebno pratio primaries, jasno je bilo ko je kandidat iza koga ce stati. Jasno mi je da je i NYT legao na rudu, ali, bez obzira na to, clanak je dobar i dobro je sto su ga objavili.

Link to comment
On 5.7.2020. at 22:35, Roger Sanchez said:

:jerry:

 

zapravo nije netačno jer ima dosta tih ancestral demokrata koji nikad nisu promenili svoju party id u državama kao što su kentaki recimo i west virginia koji redovno glasaju za republikance ali iz ko zna kog razloga ostaju registrovani ko demokrate ili NPA.. ali naravno da pola žena pola lični primer nije mislila na to, sve ostalo što piše je kompletna glupost. 

Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

Za predsedničke izbore endorsovali su Voren i Klobučar duet, kako im tada nije bilo na pameti kritično stanje radničke klase?

 

 

Just out of curiosity - koji deo politika i dosadašnjeg delovanja Voren u senatu nije bio prolabor nego procapital?

 

Dakle, ne uvređeni bernibro argumenti što ga nije podržala i sl...već konkretne politike?

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Zaobiđi me, molim te, sa tim čelendžima tipa "da čujem kako kritikuješ Voren ali da ne pominješ Sandersa kao alternativu". 

 

Elizabeth "I believe in free markets but markets without rules are theft" Warren je bila deklarativno spremna da spreči najbrutalnija sistemska iživljavanja u finansijskom sektoru. Ako ti hoćeš da taj načelni, neobavezujući stav zoveš pro labor policy - na volju ti. Za mene je to više polishing brass on the Titanic.

 

Elizabeth "can't even win my home state" Warren je danas irelevantna taman koliko i Bernie Sanders.

 

Pomenuti 2020 NYT endorsement koji je Liz "capitalist to my bones" Warren podelila sa Amy Klobs bitan je bio samo & isključivo u kontekstu sveopšte mobilizacije za sprečavanje Sandersove nominacije.

Link to comment
21 hours ago, harper said:

 

Na kraju nadjoh odakle ti one tabele o periodima kad je dizan najveci broj spomenika Konfederaciji. Mozda sam te i video na predavanjima Dzefa Robinsona ako te je kamera uhvatila.:D

Nisam ja nikakve tabele o periodima podizanja spomenika Konfederaciji postavljao, pomesao si me sa nekim. 

Link to comment

Reper Kanije Vest je "izuzetno oprezan" oko moguće vakcine protiv koronavirusa, verujući da bi ona mogla da spreči ljude da prođu kroz vrata Raja.

nema vece moroncine od Kanija, jedva cekam da postane precednik pa da stavi guzicu prve dame na zastavu.

 

 

 

 

Link to comment

https://www.theguardian.com/books/2020/jul/08/jk-rowling-rushdie-and-atwood-warn-against-intolerance-in-open-letter

 

Quote

Rowling, Rushdie and Atwood warn against ‘intolerance’ in open letter

Harper’s letter asserts way to ‘defeat bad ideas is by exposure, argument, and persuasion’, but critics accuse authors of censorious mentality

 

Quote

Published in Harper’s Magazine, the letter is signed by more than 150 writers, academics and artists, also including major names such as Martin Amis, Noam Chomsky, Steven Pinker, Malcolm Gladwell and Gloria Steinem.

 

 

https://harpers.org/a-letter-on-justice-and-open-debate/

 

 

 

Edited by Budja
Link to comment

Koga bole kurac sta Kanje Vest prica? To je mentalno bolesni introvert, on da ume da handluje 24/7 media exposure on bi bio u Keeping up with Kardashians. 

Link to comment

 

Tuzno je sto i pored svih ispostovanih procedura, potpisivanja pre svakog casa liability da ne mozes da ih tuzis za coronu ako fasujes na casu, a mere ri temperaturu na ulasku u zgradu, ti ne mozes da sparingujes sa covekom. pa pusti me vec kad sam na sve to pristala, pusti me da vezbam kako treba. da ne pricam koliko je tesko sa maskom vezbati....

 

ja se brace ne plasim. moze se reci da sam odrasla sa njima pa se “prepoznajemo”. they don’t fuck with me, I don’t fuck with them. sestre su vec nesto drugo...zivcane i agresivne. 

 

jedino koga se bojim su beskucnici na metu i sa mentalnim problemima. samo zato sto su nepredvidljivi.  

 

 

btw, svi (na KM) se osecamo shitty zbog cele situacije al opet daj sta das

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...