Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

10 hours ago, Gojko & Stojko said:

Ja sam ubeđen da se u zemljama u kojima policija ima monopol na slobodno nošenje oružja za rad u policiji javlja manji procenat ljudi lakih na obaraču nego u US.

 

Sorry ako sam zvučao nadobudno, samo mi je carry permit banalan razlog pored očiglednog. Sistema koji decenijama militarizuje policijsku službu i dopušta im da sa zločinima prolaze uz standardni: "fear for life". Još je tu i negativna selekcija, nedostatak treninga i očigledno ohrabrivanje takvog ponašanja. Kako drugačije da objasniš događaj od juče, prekjuče (mrzi me sada da tražim link), kada su policajci ispratili mirne proteste niz obezbeđen put, niže koga ih je drugo krilo kolega sačekalo, te protestante uhvatili u rogove i zalili sprejem i suzavcem? Oni na proteste zbog brutalnosti doslovce odgovaraju brutalnošću, strah od naoružanog Joe-a koga je zaustavio zbog crvenog svetla lažni je izgovor. Da ne pričam o tome da će krimosi bilo gde na svetu potegnuti pištolj, jer njima zakon o nošenju ne znači mnogo - ovo je jednostavno realnost svakog policajca, svuda.

Link to comment
30 minutes ago, ObiW said:

Pa to ti je ista prica kao i glasac nekadasnjeg SRSa koji se okrenuo SNSu, iako je celokupna antizapadna i velikosrpska prica SRSa zamenjena pro-EU pricom od koje bi realno trebao da dobije fras. Ali nije, on je uredno nastavio da glasa za presvucene SRSovce. Nikakvo materijalno stanje nije igralo ulogu u tom procesu: on prosto glasa za "naseg coveka" i za "nasu stranku" i to je to.  

 

Poređenje ti nema smisla ni po kom nivou.

 

Prvo, nije SRS održao primary sa desetak šešeljolikih kandidata čija je platforma bila zarđala kašika, i jednim Tomom koji je bio u pro-EU fazonu. Kod republikanaca je upravo to bio slučaj, i izabrali su fejk populistu ne zato što je bio najviše GOP nego zato što je bio najmanje GOP.

 

Drugo, nije se SRS ugasio posle Tome nego je nastavio da duva Šešelju u prkno sa hard-kor lojalistima. Samo to su ti identitetski-orijentisani o kojima pričaš, Vjerica Radeta i društvo, dakle debela manjina. Ekvivalent toga bi u Americi bilo da je Tramp otcepio krilo GOP, a onda ogromna većina republikanaca otišla da glasa za tu novu partiju... i posle mi ti tvrdio da su to uradili iz lojalnosti staroj.

 

Treće, materijalne okolnosti su se u Srbiji itekako promenile od Šešeljevog prajma. On sam je završio u mrskom Hagu; old school četnici su ili poumirali ili shvatili gde leže pare pa se upristojili i obrijali (eventualno emigrirali u Ameriku, shoutout poručničeee!); kontriranje mrskim komunjarama više nije bilo trendy pošto su prošle devedesete i Slobini naslednici svedeni na partiju penzionera. U to vreme, lojalnost nekakvoj ideologiji staaarog SRS-a bila je besmislenija nego ikada.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
11 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Poređenje ti nema smisla ni po kom nivou.

 

Prvo, nije SRS održao primary sa desetak šešeljolikih kandidata čija je platforma bila zarđala kašika, i jednim Tomom koji je bio u pro-EU fazonu. Kod republikanaca je upravo to bio slučaj, i izabrali su fejk populistu ne zato što je bio najviše GOP nego zato što je bio najmanje GOP.

 

 

Ah ah ah, you are so wrong. Možda je izabran zato što je jedini bio dovoljno politički nekorektan da svojim biračima direktno kaže ono što su se drugi Republikanci ustručavali, a što je (vremenom) postalo predominantno mišljenje republikanskih birača? 

 

Drugo, igranje na kartu straha uvek donosi glasove, a njega prosto nije bilo briga da se drži nekih nepisanih političkih pravila i konvencija.

 

Suma sumarum - ako govorimo o republikanskim prajmarima, on je, sa aspekta establišmenta, možda bio najmanje GOP, ali sa aspekta birača i ono što oni žele da čuju (a o tome ovde pričamo), on je bio najviše GOP.

 

Link to comment

BREAKING: Derek Chauvin, the ex-officer who killed George Floyd, is now facing an upgraded charge of second-degree murder.

The remaining 3 ex-officers involved in the killing of Floyd are being charged with aiding and abetting his death.

Link to comment
27 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Ah ah ah, you are so wrong. Možda je izabran zato što je jedini bio dovoljno politički nekorektan da svojim biračima direktno kaže ono što su se drugi Republikanci ustručavali, a što je (vremenom) postalo predominantno mišljenje republikanskih birača? 

 

Drugo, igranje na kartu straha uvek donosi glasove, a njega prosto nije bilo briga da se drži nekih nepisanih političkih pravila i konvencija.

 

Suma sumarum - ako govorimo o republikanskim prajmarima, on je, sa aspekta establišmenta, možda bio najmanje GOP, ali sa aspekta birača i ono što oni žele da čuju (a o tome ovde pričamo), on je bio najviše GOP.

 

da on je svašta nešto obećavao ali ništa nije uradio

- obećao je da će banovati ulazak u zemlju ljudi iz terorističkih muslimanskih zemalja :happy: ali avaj sud ga je tu sabotirao

- obećao je da će izgraditi zid na granici sa mexikom kako bi zaštitio poslove i visinu plata amera od ilegalnih imigranata, kongres ga je tu sabotirao uskrativši mu finansiranje projekta :D

- obećao je povratak dobro plaćenih poslova iz kine u ameriku ali avaj apple i društvo nisu imali sluha za to

- obećao je na posletku da će isušiti močvaru u prestonici, što će reći istragu i zatvor za korumpirane političare, što se nije desilo jer je svo vreme bio u defanzivi i morao da se brani od optužbi da ga je putin pogurao na izborima...

- njegova jedina šansa na izborima je izlapeli protivkandidat koji neće izvesti dovoljan broj dem. birača na dan izbora, jer ni on sam ne može da računa da će dobiti isti ili veći broj glasova (u odnosi na 2016) iz gore navedenih razloga :happy:

Edited by gone fishing
Link to comment
17 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Ah ah ah, you are so wrong. Možda je izabran zato što je jedini bio dovoljno politički nekorektan da svojim biračima direktno kaže ono što su se drugi Republikanci ustručavali, a što je (vremenom) postalo predominantno mišljenje republikanskih birača? 

 

Drugo, igranje na kartu straha uvek donosi glasove, a njega prosto nije bilo briga da se drži nekih nepisanih političkih pravila i konvencija.

 

Suma sumarum - ako govorimo o republikanskim prajmarima, on je, sa aspekta establišmenta, možda bio najmanje GOP, ali sa aspekta birača i ono što oni žele da čuju (a o tome ovde pričamo), on je bio najviše GOP.

 

 

Tek onda poredjenje sa SNS nema smisla.

SNS su oni koji namiguju Evropi, ali nasi smo, znamo se...

U tom kontekstu bi, valjda, Seselj bio Tramp a ne pickousti hocu-necu Vucic i Toma koji namiguju.

 

Pri tome, takva logika vodi, je l da, da se izrazim cirjakovicevski autosovinizmu i determinizmu. To su deplorables koji su samo tako otkrili, to je taj identitet, i nema tu sta da se gubi vreme, tako je kako je. Identitet rasista i mrzilaca nauke i cao.

 

Docim, sa druge strane, imamo, kako kaze Anduril, sintezu klasa-identitet jer, naravno, da Afroamerikanci nisu urodjeni kriminalci koji biraju da budu nezaposleni i da valjaju gudru. Kako bi bilo da isti kriterijum anaize primenim i za belog blue collar church going worker-a koji je stereotipizirani rasista?

 

 

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Inače, AOC je besramni grifter koji će vam prodavati muda za bubrege još dvadesetak godina. Nimalo me ne čudi da ti se sviđa.

 

A ko ovde voli AOC, meni je užasno iritantna npr. Zapravo, ne mogu da kažem da postoji neka inspirativna figura u američkoj politici, naročito nakon kolapsa brata Bernija (mada je i on bled u poređenju sa nekim standardom koji je tamo vladao nekada davno). Warren ima svoje momente, ali se pokazala vrlo ljigavom u ovim prajmarijima.

 

btw, sasvim slučajno, pametni Argentinac iz Bostona je danas imao klip na temu rase.

 

 

Link to comment
17 minutes ago, Budja said:

 

Tek onda poredjenje sa SNS nema smisla.

 

Ne znam za poređenje sa SNS, reagovao sam na Weenijevu tvrdnju, danas imam pik na njega :P

 

Link to comment
4 minutes ago, Budja said:

 

.

 

Pri tome, takva logika vodi, je l da, da se izrazim cirjakovicevski autosovinizmu i determinizmu. To su deplorables koji su samo tako otkrili, to je taj identitet, i nema tu sta da se gubi vreme, tako je kako je. Identitet rasista i mrzilaca nauke i cao.

 

 

A, ne, ovde silno gresis. Prosecan GOPer nije rasista i mrzilac nauke, on samo voli da nadje valjan razlog da krene na pravu stranu™, al' da ne bude da je bas bas rasista i neobrazovani tupson. Malo je to dotakao moj zema Gary Clark Jr koga sam juce kacio kada kaze da na lokalnoj zurci u Teksasu neki good ol' boy lupi nesto pa kaze "molim vas, pa zar je to rasisticko?", a Gary kaze "pa jeste, i recite mu da jeste". Otvoreni rasisti su samo KKK, a njih ima jako malo. 

 

Prvi primer je vezan za nauku i za onog veselnika sto ga je Ivo Petovic kacio kad je davao intervju BBCju. On recimo kaze "nije abortus povratak u srednji vek, nego smo od nauke saznali da se zivot stvara odmah kada se jajna celija oplodi". Ovde je sve sto ti treba da znas o njihovom odnosu prema nauci: dovoljno je da negde procitaju da je to tako i ne pada im napamet da proveravaju dal ih neko troluje jer im ta istina odgovora, i  sad kad su to procitali imaju sjajan izgovor da teraju u srednji vek jer ih je nauka pokrila. 

 

Drugi primer je Obama 2008. Belci su shvatili da sa republikancima vise ne ide jer su ih doveli do Velike Depresije v2.0, ali im je bilo malo eeew da glasaju za crnca. Pa je krenulo trazenje izgovora zasto da ne glasaju za njega, al da razlog ne bude "mnogo je brate crn". Onda smo imali temeljno pretresanje Obame: da nije mozda bio u crnim panterima? Da se nije mozda slizavao sa nation of islam (Husein je to, nikad ne znas). A sa komunistima? A gde je on rodjen, u Keniji ili na Havajima? Daj da vidimo krstenicu. Ne tu, onu drugu, long version. A da li vara zenu (ti crnci nikad ne mogu kurac da zadrze u gacama, znamo mi to)? A kakva mu je narav, da li zna da iz cista mira krene da vice (na belce, naravno)? A da li je pusio marihuanu? A da li je hriscanin? A u koju crkvu ide? A ko mu je svestenik? A sa kim se druzi? I sve tako u tom smislu.

 

I na kraju, kad je mukica prosao sve testove, belci nisu vise imali nijedan razlog da kazu "e do juce sam bas hteo da glasam za njega, al' sad kad sam cuo ovo, silno sam se razocarao i necu", pa su izasli i glasali za njega. Compare and contrast with Trump 2016. Trump kaze "ja kad vidim zenu, odmah je hvatam za picku", a belkinje iz predgradja kazu "hihihi, bas je on 1 sasav plejboj, glasacu ga!". To ti je americki rasizam. Prikriven, i ne mora da se iskaze uvek, ali postoji i narocito se zapatio kod GOPera.

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Au jebote, pa što ne reče da ste rešili problem, izvinjavam se što remetim klasno-rasnu harmoniju svojim zastarelim primedbama :sad: 

 

Znači, dvosmerno sjedinjenje klasnih i identitetskih elemenata, kompleksno, u zavisnosti od konteksta? Sounds legit. Verujem da je ona masa ljudi na ulicama to instinktivno skapirala brže od neukog mene, pa izašla u šetnju da proslavi.

 

 

 

Inače, AOC je besramni grifter koji će vam prodavati muda za bubrege još dvadesetak godina. Nimalo me ne čudi da ti se sviđa.


Zabole me za AOC - ja ti samo kazem da si malo zakasnio sa pricom. Glavna tema danas medju mejnstrimon jeste nejednakost po vise osnova a ne borba za prava nekih malih identitetskih grupica. 

 

Link to comment
52 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Ah ah ah, you are so wrong. Možda je izabran zato što je jedini bio dovoljno politički nekorektan da svojim biračima direktno kaže ono što su se drugi Republikanci ustručavali, a što je (vremenom) postalo predominantno mišljenje republikanskih birača? 

 

Drugo, igranje na kartu straha uvek donosi glasove, a njega prosto nije bilo briga da se drži nekih nepisanih političkih pravila i konvencija.

 

Suma sumarum - ako govorimo o republikanskim prajmarima, on je, sa aspekta establišmenta, možda bio najmanje GOP, ali sa aspekta birača i ono što oni žele da čuju (a o tome ovde pričamo), on je bio najviše GOP.

 

Odličan i točan odgovor nemaču pojma viniju.

 

Trumpara je doista izgubio određeni tanak sloj vrlo sofisticiranih i profinjenih GOP glasača. Ali je zato zaradio sjeverne hillbilly i floriđanske rasiste koji su konačno vidjeli pravog mamojebača i bili naenergizirani kao nikad prije

Link to comment
7 minutes ago, Roger Sanchez said:

Odličan i točan odgovor nemaču pojma viniju.

 

Trumpara je doista izgubio određeni tanak sloj vrlo sofisticiranih i profinjenih GOP glasača. Ali je zato zaradio sjeverne hillbilly i floriđanske rasiste koji su konačno vidjeli pravog mamojebača i bili naenergizirani kao nikad prije

 

Kako je velika većina tih ljudi glasala za Obamu ostaje večno pitanje na ove teze o rasistima. 

 

@Ivo Petović to je tačno uglavnom ali mislim da ni vini ne zastupa neku kontra tezu te tvoje, ili ja nisam dobro razumeo

Edited by theanswer
Link to comment
13 minutes ago, ObiW said:

Drugi primer je Obama 2008. Belci su shvatili da sa republikancima vise ne ide jer su ih doveli do Velike Depresije v2.0, ali im je bilo malo eeew da glasaju za crnca. Pa je krenulo trazenje izgovora zasto da ne glasaju za njega, al da razlog ne bude "mnogo je brate crn". Onda smo imali temeljno pretresanje Obame: da nije mozda bio u crnim panterima? Da se nije mozda slizavao sa nation of islam (Husein je to, nikad ne znas). A sa komunistima? A gde je on rodjen, u Keniji ili na Havajima? Daj da vidimo krstenicu. Ne tu, onu drugu, long version. A da li vara zenu (ti crnci nikad ne mogu kurac da zadrze u gacama, znamo mi to)? A kakva mu je narav, da li zna da iz cista mira krene da vice (na belce, naravno)? A da li je pusio marihuanu? A da li je hriscanin? A u koju crkvu ide? A ko mu je svestenik? A sa kim se druzi? I sve tako u tom smislu.

 

I na kraju, kad je mukica prosao sve testove, belci nisu vise imali nijedan razlog da kazu "e do juce sam bas hteo da glasam za njega, al' sad kad sam cuo ovo, silno sam se razocarao i necu", pa su izasli i glasali za njega. Compare and contrast with Trump 2016. Trump kaze "ja kad vidim zenu, odmah je hvatam za picku", a belkinje iz predgradja kazu "hihihi, bas je on 1 sasav plejboj, glasacu ga!". To ti je americki rasizam. Prikriven, i ne mora da se iskaze uvek, ali postoji i narocito se zapatio kod GOPera.

 

 

 

 


To je to. I ti sada imas znacajan deo populacije koji ovako razmislja, a ranije je razmisljao jos radikalnije, i to populacije koja je u proseku bogatija i obrazovanija od crnaca i kako onda da ne bude sistemskih problema svuda. I to u drzavi gde od privatne inicijative zavise vise nego drugde.

Link to comment
11 minutes ago, theanswer said:

 

Kako je velika većina tih ljudi glasala za Obamu ostaje večno pitanje na ove teze o rasistima. 

 

Quote

They also have less progressive attitudes when it comes to race and gender. For example, less than half of these voters agree that whites have advantages because of the color of their skin, and an even smaller share think that feminists are making reasonable demands of men.

 

maxresdefault.jpg

 

Osim toga ljudi u 4 godine ostare i/ili dožive *prosvijetljenje*. Ili se pretvore u mustanga

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Na ova dva primera si zaključio da su rasisti? 6 miliona ljudi prijatelju. Solidan take. Ček, imaš još u tom članku što nisi citirao, podržavaju zid i travel ban. Ali šta ćemo sa ovim:

 

At the same time, two-thirds of these voters support Deferred Action for Childhood Arrivals, which allows undocumented immigrants brought to the United States as children to receive deferred action on deportation.

Edited by theanswer
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...