Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Domaći tj. "domaći" mediji su krajnje stidljivi u izveštavanju. Izgleda nije ni približno zanimljivo kao kad npr. neko zapali dva kamiona na nekom mostu u Venecueli.

Link to comment
52 minutes ago, Anduril said:

Covek ti lepo objasnio da to vazi samo manji broj belaca ali ne, ti i dalje ne citas nego smaras.

 

"Manjina belaca" i "većina crnaca" su kategorije do kojih se stiže analitičkom metodom gledanja u šolju, ali taj deo sam učtivo odlučio da ignorišem jer nimalo ne menja stvar.

 

Stranačka lojalnost apsolutno nema veze sa idpol jer su stranke po definiciji ideološki politički akteri na način na koji rasni, seksualni, ili rodni identiteti nisu i ne mogu da budu. Ali ko misli da se ljudi prema rasi ili rodu odnose na isti način kao i prema članskoj karti stranke, na volju mu :yawn2: 

 

Link to comment
19 hours ago, Weenie Pooh said:

Nažalost, nema sposobnosti da se artikuliše nekakva široka platforma koja bi zahvatala glasače po klasnoj vertikali. Artikuliše se po identitetskoj i tamo i ovamo, obično u kontekstu nekakvog ujedinjenja svih američkih naroda & narodnosti. Sad, to što desničari vezuju svoje lojaliste u snop pruća™, to je i očekivano... ali to što nazovi levičari aktivno sprečavaju svako formiranje klasnog jedinstva, i kao alternativu nude fragmentaciju u bezbroj besmislenih identitetskih grupica, to mi je uvek bilo užasno iritantno.

 

Kad je onaj akrep od Babe™ mogao da na pitanje o donatorima i korupciji odgovori sa, "Would regulating Wall Street solve the issue of racism? No!" svakom je trebalo da bude jasno čemu služi idpol, kako brutalno iskorišćava svaku od bezbroj minijaturnih sekti, i kako nikada nijednoj od njih nikakav boljitak neće doneti.

 

Jedino što idpol efikasno radi je eliminisanje univerzalnih tema. Zato je na primer M4A lagano nestao sa dnevnog reda, da bi ga smenilo "kojim će beskorisnim gestom Biden da obradjuje afro-američku zajednicu" i slične gluposti. Dakle nije samo znak lenjosti, i nije samo iritantno. Užasno je štetno.

 

 

Ovo je uzasno tacno kao generalni koncept. Mi se ponekad ponasamo kao da su sve magistralne drustvene kontroverze vec resene pa samo ostaje da se posvetimo tim sitnim dzepovima gde zive ekstremno male marginalizovane zajednice. Istina, bojim se, izgleda malo drugacije, ali ko god da je na vrhu lanca ishrane ocigledno nije previse zainteresovan da se tom istinom bavi. Bio on levo, desno, gore ili dole. Da li shvataju da imaju premalo vremena u svojim mandatima da se time pozabave strateski, da li svi zapravo jedu sa istog kazana pa je sve sto rade samo predstava za javnost, to verovatno zavisi od slucaja do slucaja. Ono sto je izvesno ovo sto si napisao, da ovako detaljna partikularizacija identiteta o cijim pravima se raspravlja ne samo sto sprecava krupne promene nabolje vec i cesto dovodi te marginalizovane grupe direktno u sukob interesa. I to jeste veoma, veoma stetno.

Edited by harper
Link to comment
28 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

"Manjina belaca" i "većina crnaca" su kategorije do kojih se stiže analitičkom metodom gledanja u šolju, ali taj deo sam učtivo odlučio da ignorišem jer nimalo ne menja stvar.

 

Stranačka lojalnost apsolutno nema veze sa idpol jer su stranke po definiciji ideološki politički akteri na način na koji rasni, seksualni, ili rodni identiteti nisu i ne mogu da budu. Ali ko misli da se ljudi prema rasi ili rodu odnose na isti način kao i prema članskoj karti stranke, na volju mu :yawn2: 

 

Kakvo gledanje u solju? Pa oko 90% crnaca koje glasa, glasa za demokratsku partiju. Oni mogu samo u manjem ili vecem broju da izadju, nema sanse da u znacajnom broju glasaju za republikance. Kada je Bajden pre neki dan rekao "ako ne glasas za mene, pitaj se da li si crnac" on je samo nezgrapno artikulisao ovo sto ti ja pricam. 

 

Pogledaj samo sta je do pre par godina bio stub GOP politike: intervecionizam, slobodna trgovina, porodicne vrednosti, religioznost. GOP establishment i glasaci danas bez ikakvog problema stoje iza predsednika koji je za ekonomski protekcionizam, izolacionizam, jebe mu se za porodicne vrednosti na svim nivoima, i ne ide nikad  nedeljom u crkvu (dobro, otisao je prekjuce, sam, na foto op). Sta jos treba da se dogodi da shvatis da je GOP belci (u manjem procentu nego sto vazi za crnce i dem) dozivljavaju kao svoju stranku na osnovu indetiteta, a ne programa?

 

 

 

]

Link to comment
3 minutes ago, ObiW said:

Kakvo gledanje u solju? Pa oko 90% crnaca koje glasa, glasa za demokratsku partiju. Oni mogu samo u manjem ili vecem broju da izadju, nema sanse da u znacajnom broju glasaju za republikance. Kada je Bajden pre neki dan rekao "ako ne glasas za mene, pitaj se da li si crnac" on je samo nezgrapno artikulisao ovo sto ti ja pricam. 

 

Pogledaj samo sta je do pre par godina bio stub GOP politike: intervecionizam, slobodna trgovina, porodicne vrednosti, religioznost. GOP establishment i glasaci danas bez ikakvog problema stoje iza predsednika koji je za ekonomski protekcionizam, izolacionizam, jebe mu se za porodicne vrednosti na svim nivoima, i ne ide nikad  nedeljom u crkvu (dobro, otisao je prekjuce, sam, na foto op). Sta jos treba da se dogodi da shvatis da je GOP belci (u manjem procentu nego sto vazi za crnce i dem) dozivljavaju kao svoju stranku na osnovu indetiteta, a ne programa?

 

 

 

]

kome da verujem tebi ili mustanzu koja kaze da sve vise crnih glasaca gravitira ka GOP 

:D

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Ovo je uzasno tacno kao generalni koncept. Mi se ponekad ponasamo kao da su sve magistralne drustvene kontroverze vec resene pa samo ostaje da se posvetimo tim sitnim dzepovima gde zive ekstremno male marginalizovane zajednice. Istina, bojim se, izgleda malo drugacije, ali ko god da je na vrhu lanca ishrane ocigledno nije previse zainteresovan da se tom istinom bavi. Bio on levo, desno, gore ili dole. Da li shvataju da imaju premalo vremena u svojim mandatima da se time pozabave strateski, da li svi zapravo jedu sa istog kazana pa je sve sto rade samo predstava za javnost, to verovatno zavisi od slucaja do slucaja. Ono sto je izvesno ovo sto si napisao, da ovako detaljna partikularizacija identiteta o cijim pravima se raspravlja ne samo sto sprecava krupne promene nabolje vec i cesto dovodi te marginalizovane grupe direktno u sukob interesa. I to jeste veoma, veoma stetno.


Ovo o cemu Vini razglaba je vec uveliko zastarelo. Macevanje sa vetrenjacama po obicaju pa zabaguje ceo topik.

Glavna diskusija je vec odavno otisla prema nejednakosti gde se klasni i identitestki elementi sjedinjuju. Nisu to zasebne kategorije nego klasa i identitet direktno uticu jedna na drugu u oba smera i to kompleksno u zavisnosti od konteksta. AOC i ekipa to vec odavno tvituju masi, a ljudi instinktivno kapiraju.

Link to comment
1 hour ago, precog said:

kome da verujem tebi ili mustanzu koja kaze da sve vise crnih glasaca gravitira ka GOP 

:D

Brt, stavi potok™, pa da glasamo. :D

 

Pobednik ide direktno u finale da se macuje sa Vinijem. 

Link to comment
2 hours ago, harper said:

 Mi se ponekad ponasamo kao da su sve magistralne drustvene kontroverze vec resene pa samo ostaje da se posvetimo tim sitnim dzepovima gde zive ekstremno male marginalizovane zajednice. Istina, bojim se, izgleda malo drugacije, ali ko god da je na vrhu lanca ishrane ocigledno nije previse zainteresovan da se tom istinom bavi. Bio on levo, desno, gore ili dole.

 

Pa to. Danas se svi igraci na politickom mejnstrimu slazu da zivimo u najboljem mogucem od svih svetova, da su sva bitna pitanja vec resena i da je samo ostalo da se pozabavimo periferijom (stvarima koja su zaista i resena vec svuda na demokratskom zapadu - zdravstvo, skolstvo, abortus, kontrola naoruzanja itd). Kad su obe partije cvrsto na istim market liberal - social conservative pozicijama prostor za politicku igru je jako suzen, tu vise nema mesta za klasicnu levo-desno podelu, pa se onda oko tih preostalih marginalnih pitanja zauzimaju ekstremni i nerazumni stavovi e da bi se samo po necemu razlikovalo od "protivnika". Pri cemu obe partije uzimaju masne donacije od istih sponzora sa Vol Strita. Kompromis je tu nemoguc jer svako popustanje se percepira kao pokazivanje slabosti, sto dovodi do blokada institucija i nemogucnosti da se bilo sta od preostalih problema konacno i resi ovako ili onako.

 

Sto samo po sebi i ne bi bilo problem da zaista i zivimo u najboljem od svih svetova, ali posto to nije slucaj onda imamo ovo sto imamo prilike da vidimo. A bice sve to jos i mnogo, mnogo gore.

Link to comment
25 minutes ago, Anduril said:

i gde se klasni i identitestki elementi sjedinjuju. Nisu to zasebne kategorije nego klasa i identitet direktno uticu jedna na drugu u oba smera i to kompleksno u zavisnosti od konteksta. AOC i ekipa to vec odavno tvituju masi, a ljudi instinktivno kapiraju.

Hajde objasni ovo na primjeru SAD, gdje je u apsolutnom smislu bijela sirotinja brojnija od crnacke?

Link to comment
14 minutes ago, Radoye said:

Sto samo po sebi i ne bi bilo problem da zaista i zivimo u najboljem od svih svetova, ali posto to nije slucaj onda imamo ovo sto imamo prilike da vidimo. A bice sve to jos i mnogo, mnogo gore.

 

Mislim da mi u neku ruku zaista zivimo u najboljem od svih svetova ali u najboljem od svih bivsih svetova, ne najboljem od svih mogucih. Stoga ja to nikad i nisam dozivljavao kao relevantan argument ni za sta, bilo tacno ili ne. Ako postoje problemi za koja znam resenja ili sam bar svestan da moram da ih resim a ne resavam ih, ne opravdava me to sto sam ih juce resavao jos gluplje ili ih nisam resavao uopste. Zajednica koja ima toliko mozga da zna da je iPhone 8 bolji od iPhone-a 7 i da sutra moze imati iPhone 9 nema potrebe da nam nabija na nos iPhone 6. Takva zajednica bi morala znati da je problem u neispunjenim potencijalima moguceg umesto sto se zavarava premeravanjem nedovoljne realizacije danasnjeg u odnosu na nedovoljnu realizaciju jucerasnjeg.

Link to comment
50 minutes ago, Anduril said:

Ovo o cemu Vini razglaba je vec uveliko zastarelo. Macevanje sa vetrenjacama po obicaju pa zabaguje ceo topik.

 

Glavna diskusija je vec odavno otisla prema nejednakosti gde se klasni i identitestki elementi sjedinjuju. Nisu to zasebne kategorije nego klasa i identitet direktno uticu jedna na drugu u oba smera i to kompleksno u zavisnosti od konteksta. AOC i ekipa to vec odavno tvituju masi, a ljudi instinktivno kapiraju.

 

Au jebote, pa što ne reče da ste rešili problem, izvinjavam se što remetim klasno-rasnu harmoniju svojim zastarelim primedbama :sad: 

 

Znači, dvosmerno sjedinjenje klasnih i identitetskih elemenata, kompleksno, u zavisnosti od konteksta? Sounds legit. Verujem da je ona masa ljudi na ulicama to instinktivno skapirala brže od neukog mene, pa izašla u šetnju da proslavi.

 

 

 

Inače, AOC je besramni grifter koji će vam prodavati muda za bubrege još dvadesetak godina. Nimalo me ne čudi da ti se sviđa.

Link to comment
9 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

Inače, AOC je besramni grifter koji će vam prodavati muda za bubrege još dvadesetak godina. Nimalo me ne čudi da ti se sviđa.

 

 

zato cemo da pripomognemo ovog gospodina

 

 

Link to comment
2 hours ago, ObiW said:

Kakvo gledanje u solju? Pa oko 90% crnaca koje glasa, glasa za demokratsku partiju. Oni mogu samo u manjem ili vecem broju da izadju, nema sanse da u znacajnom broju glasaju za republikance. Kada je Bajden pre neki dan rekao "ako ne glasas za mene, pitaj se da li si crnac" on je samo nezgrapno artikulisao ovo sto ti ja pricam. 

Lepo si napisao da glasaju iz straha, da ne bi izgubili tu šaku jada što su stekli. To ima smisla za reakcionarne desničare, ko njih jebe, ali potpuno je suludo da to rade navodno progresivni levičari.

 

Gledanje u šolju se odnosilo na tvoj nadnaravni insight kad je u pitanju motivacija većine/manjine birača, ja u to ne bih ulazio. Za mene je to da ljudi glasaju iz straha samo subjektivni utisak, ti ako hoćeš idi u detalje (90% ovi, 36% oni), ne zanima me iz koje si šolje te podatke izvukao pošto se sa konačnim zaključkom slažem.

 

A to što je Biden nezgrapno artikulisao je bio odgovor na pitanje "Are you taking the black vote for granted?" Zgrapnija™ artikulacija bilo bi jednostavno "Yes, we do." 

 

2 hours ago, ObiW said:

Pogledaj samo sta je do pre par godina bio stub GOP politike: intervecionizam, slobodna trgovina, porodicne vrednosti, religioznost. GOP establishment i glasaci danas bez ikakvog problema stoje iza predsednika koji je za ekonomski protekcionizam, izolacionizam, jebe mu se za porodicne vrednosti na svim nivoima, i ne ide nikad  nedeljom u crkvu (dobro, otisao je prekjuce, sam, na foto op). Sta jos treba da se dogodi da shvatis da je GOP belci (u manjem procentu nego sto vazi za crnce i dem) dozivljavaju kao svoju stranku na osnovu indetiteta, a ne programa?

 

Čekaj, ti zamišljaš da ideološki motivisani glasači tu ideologiju nikada ne menjaju? Da im materijalno stanje ne utiče na promenu stavova i prioriteta? :blink: Zašto misliš da su 2016 odjebali Buša, Kruza, et al. i okrenuli se Trampu? Zato što se identifikuju sa GOP?!

 

Intervencionizam im se smučio zbog traljavo vođenog War on Terror, free trade im se smučio zbog ekonomske propasti sa kojom se suočavaju, religiosity je Tramp hilariozno uspeo da simulira, a porodične vrednosti su valjda prepoznali u čoporu retardirane dečurlije.

 

Naravno da je kod Trampare svaka ideologija na nivou Malog Perice, naravno da je šupalj do bola, ali ipak im je prodao ideološki zaokret. Sigurno se nije oslanjao na fantomski GOP identitet, taj narandžasti retard koji je do juče podržavao demokrate.

 

Link to comment
18 minutes ago, Weenie Pooh said:

Lepo si napisao da glasaju iz straha, da ne bi izgubili tu šaku jada što su stekli. To ima smisla za reakcionarne desničare, ko njih jebe, ali potpuno je suludo da to rade navodno progresivni levičari.

 

 

Ne, ne, navodno progresivne levicare trazis medju onim belcima koji glasaju za D iz ubedjenja. Nema toga medju crncima. 

 

18 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Čekaj, ti zamišljaš da ideološki motivisani glasači tu ideologiju nikada ne menjaju? Da im materijalno stanje ne utiče na promenu stavova i prioriteta? :blink: Zašto misliš da su 2016 odjebali Buša, Kruza, et al. i okrenuli se Trampu? Zato što se identifikuju sa GOP?!

 

Pa to ti je ista prica kao i glasac nekadasnjeg SRSa koji se okrenuo SNSu, iako je celokupna antizapadna i velikosrpska prica SRSa zamenjena pro-EU pricom od koje bi realno trebao da dobije fras. Ali nije, on je uredno nastavio da glasa za presvucene SRSovce. Nikakvo materijalno stanje nije igralo ulogu u tom procesu: on prosto glasa za "naseg coveka" i za "nasu stranku" i to je to.  

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...