Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

3 hours ago, Ivo Petović said:

 

Weenie, ne znam da li shvataš koliko preteruješ u svom pravedničkom antiidentity politics gnevu?

 

Da, identity politika je sranje - zato je brat Berni i u pravu i pokreće daleko najbitniju temu u društvu, ali zaista....jbt. Zamisli, korona je disproporcionalno više ubila crnaca i zamisli, to je vredno vesti..i zamisli postavili su ta pitanja, kako i zašto i, zamisli, došli su do zaključka da su nesrazmerno slabo plaćeni poslovi (samim tim i izloženost kontaktima, loša ishrana, slabo zdravstveno  i socijalno, osnovni razlog za to. Nikakve identity politike tu nema, to jeste vest samo po sebi, a zaključci su, zamisli, tema koja je bliska upravo Sandersu. Gledao sam barem 15 takvih vesti na mainstream medijima sa istim zaključkom, tako da te molim da uštediš i sebi i meni vreme tako što ćeš naći neki članak na internetu koji će me šatro pokopati i dokazati suprotno.

 

Jeste, inteletualno je lenjo i retardirano je samo mahati identitetima u svakoj raspravi i jeste, postoji dobar deo levičara koji ne zna ništa drugo, ali to je stvarno drvo-šuma priča,

 

Ne znam da li ste svesni činjenice da, kad bi Tramp sutra navukao KKK unifromu i u živom prenosu ubio 10 crnaca metkom u čelo na travnjaku Bele Kuće, opet bi imao bi nekih 40% glasova (minimum 35%). Mogu leftisti, progresivci i ini liberali da identitišu, neidentitišu, dube na glavi, da im daju šta god hoće - i zdravstveno i socijalno i čekove svaki mesec, Hil Bili će opet glasati za Trampa. To jeste posledica manipulacije identitetom, ali one mnogo opasnije od ove koju ti napadaš i gde dominira levičarska klinčadija i univerzitetski profesori.

 

Sta znam, to nam tako izgleda iz danasnje perspektive.

Ali, mi zapravo pojma nemamo koliko je taj "rasizam" urodjen a koliko posledica odbojnog okruzenja.

 

Bill Gates nije crnac, a opet 25% Trampista veruje da im isti radi o glavi preko mkrocipovanja, i verovatno mrzi Bezosa i Zukerberga (sve beli sredovecni bogatuni). Tu nema ni crnaca, ni Bernija, ni socijalista.

 

Kad bi CNN promovisao Sandersa mozda bi tas i intelektualna kolotecina prevagnuo na drugu stranu. Sam si, cini mi se, pisao o intelektualcima i politici 60ih.

 

Ja juce pokusao da gledam CNN, apsolutno negledljivo, preaching, patetika, loaded questions, ponavljanje za glupane jednog te istog, svega ima, samo informacija nema (bejahu brat Cuomo i onaj tupavi Lemon)... Odem na Fox News, kad ono isto tako.

 

 

Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

 

Ovo k'o da gledam epizodu Oza. 

 

Latin Kings...

Imamo mi  program prekvalifikacije za njih na Univerzitetu kao ugostitelji.

Grupa rasprostranjena po celoj Latinskoj Americi.

 

 

Link to comment

E, jebi ga.

 

Samo je protestantima ovo falilo.

 

"Studenti su u pravu."

 

Quote

George W Bush: 'There is a better way — the way of empathy'

Former president George W Bush released a statement in response to the killing of George Floyd and the protests that it has sparked.

“It remains a shocking failure that many African Americans, especially young African American men, are harassed and threatened in their own country. It is a strength when protesters, protected by responsible law enforcement, march for a better future,” the former Republican president said.

“America’s greatest challenge has long been to unite people of very different backgrounds into a single nation of justice and opportunity. ... Many doubt the justice of our country, and with good reason.”

Bush concluded the statement with a call for “peace rooted in justice.” “There is a better way — the way of empathy, and shared commitment, and bold action, and a peace rooted in justice. I am confident that together, Americans will choose the better way,” Bush said.

 

Link to comment

ajd sad neko pametan da izvuce statistiku koliko je cenaca ubijeno za njegovo vreme, sina, clintona, obame i trampa. svi su sada pametni a direktno krivci su za ovakvo stanje. 

 

al dobro....resice se i ovo one way or the other. 

Link to comment
1 minute ago, mustang said:

danas  je hilari svedocila u vezi njenih izbrisanih emailova.  ne mogu da docekam sta se desilo u sudnici...

da te poštedim napetosti ..... NIŠTA

Link to comment

Mnogo veci problem je sto crnci nikako ne uspevaju da se dignu sa socijalnog dna. Kriminal je onda sastavni deo zivota. Crnaca je mnogo vise uhapseno ali je je mnogo vise pocinjeno npr. ubistava od strane crnaca tokom godine nego njihova demografska zastupljenost u populaciji SAD(10-15%). I najvise stradaju sami crnci od drugih crnaca.

 

IFhFtDX.jpg

 

Do sedamdesetih postoji jasna rasna sagregacija crnaca. Od sedamdesetih to se okrece i pocinju afirmativne akcije koje ce se kod afro-amerikanaca pokazati sa mesanim uspehom jer ce zadrzati crnce na dnu ali ce ipak delimicno pomoci.

Ako pogledamo kosooke Amerikance, oni su od 1941 bili prilicno rasno diskriminisani, Prvo su americki Japanci odvodjeni u logore bez osnova za vreme Drugog svetskog rata, zatim kod ratova u Koreji i Vijetnamu je bila izrazita propaganda protiv "zutih ljudi". Medjutim oni su uspeli da se izdignu,

 

income-varies-widely-across-racial-and-e

 

Ovo po meni ima veze sa obrazovanjem koje je katastrofalno u crnackim krajevima a mislim da to ima veze i sa pogresno vodjenjom afirmativnm akcijom i jako losim uzorima u crnackim zajednicima gde se glorifikuje gangsta style.

 

image-placeholder-title.png

 

Afirmativna akcija je vise isla na formu, da ispunis neku kvotu, nego na sustinu. Sutinski nivo obraozvanja u crnackim krajevima je padao.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Kad vec pricamo o tome "a sta kazu crnci koje poznajete", evo sta kaze moj zema Gary Clark Jr:

 

Quote

I don’t have any answers, but I do think this: I grew up in Texas with a lot of good old boys. I grew up in Texas with a lot of little country girls. A lot of parties, a lot of hanging out. Met a lot of cousins, a lot of grandmothers. And there were some Bradley’s in there — some motherfuckers who wear camo and love guns way too much but don’t hunt. Real quiet, kind of strange. I met some Karens, always want to complain, call the cops on somebody, doesn’t want to be racist. “I don’t want to be racist! Is this racist?” Yup.

Memaws, papas say some foul, backwards ass shit, but got some good hearts. Think the South will rise again, I-remember-the-good-old-days type of shit. Those people. I need y’all to talk to y’all’s people. Like for real, talk to those people. What do you gotta lose? You gonna lose a relationship with someone who’s got bad energy? Whose mentality is twisted? Scared to lose that, because of a last name or some shit? What is it? You scared to get cut off? You need those bills paid? What is it? Why don’t y’all stand up to those people?

 

Quote

 I know that some of you right now are sitting around and jamming to Jimi Hendrix or Kendrick Lamar and Robert Johnson. Stevie Wonder. And to those of you too especially, musicians out here, you know who you are, man. Calling yourselves blues guys and R&B singers and shit. Playing Freddie King throughout your whole fucking set. Albert King lyrics all night long. B.B. King. Talking “Robert Johnson was the greatest!” and shit. Y’all praise them on their birthdays and the days that they passed. 

But where are you standing up when we’re lying on the ground? We got knees in our necks. We got guns pointed at us, unarmed. We got our hands up in the air and they shoot us dead. Y’all appreciate us when we’re high and mighty and superstars, but when we need help, you got nothing? 

Mislim da moj zema nece glasati Trampa u novembru...

 

 

Edited by ObiW
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...