Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Isti slucaj bio u Italiji pa su se "aktivirali" neki fudbaleri, pevaci statijaznam da uplate tom detetu imigranata uzinu. Kao sad heroji... Nije direktno problem samo skole (neki red treba da se zna), nego je raspodela sredstava problem, ne samo na poreskom nivou, ili preduzeca nego i na nivou zajednice i u na kraju porodice. Pogubili se prioriteti.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

U kom smislu?

 

Tamo gde mora da se zna neki red u smislu organizacije prihoda/rashoda/hrane nema mnogo vremena za ljudskost... Ako je sve precizno rasporedjeno onda bi moglo da se desi da neko ko je platio ostane bez rucka i to bio bi skandal druge sorte. Da ne kazem veci.

 

 

A uostalom ako pustis jedno dete, dodje drugo i postanes javna kuhinja ili kako se to vec zove... koliki procenat dece ne koristi usluge skolske menze?

Link to comment

ne prucamo o istom. da to sto pricas jeste problem ali jos veci je dopustiti da

nevino dete bude pred svima ismejano

to nema cenu. 

Link to comment

Cekaj deci od 6 godina daju novac da kupuju rucak? Malo mi cudno... privikavaju decu odmalena da trose...

dobro i mi (ja bar) sam nosio u Osnovnoj nesto sitno za uzinu i silazio na velikom odmoru u skolsku radnju po mekiku ili kiflu i Eurokrem ili stapice. U prvom razredu sam samo bio upisan za menzu (topla voda i riblja pasteta na parcetu leba uglavnom). Posle sam shvatio da mogu da ustedim za zvake, klikere, slicice, petarde...

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

kako gde. negde im roditelji uplate menzu

 

jesi li ti procitao vest uopste? :D

 

ne mogu se porediti nase vreme i ovo danas

 

i nekadasnji slani stapici u pekari

 

sama pomisao da neko dete gladuje i jos mu se sada svi ismejavaju, danas, u sred ovog obilja i amerike kao vodje demokratije....zemlja koja treba da je primer drugima ali ne za ovakve stvari, ne za epidemiju beskucnika,  gradica koji nemaju cesmovacu ili imaju ali otrovnu, zemlja u kojoj poprilican procenat stanovnistva nema najoosnovnije potrebe. pa jebem mu mater! odvratno, beskrupulozno i onda neki tamo bibliotekar bezos ili lopov zuckerberg ne placaju takse jer, jebiga, sistem ih podrzava. 

kapitalizam je dobro osmisljen sistem ali ovaj usa kapitalizam je totalitarni harac i samo lopovi, spekulanti, prevaranti i lucky adrenalin money junkies dobijaju. 

 

Link to comment

Koliko price o 1 i slovima jednom sendvicu.

Na topiku o jednoj Americi.

 

On ‎19‎.‎5‎.‎2019‎. at 20:21, hazard said:

Dakle hajde da gledamo širu sliku, ali stvarno:

...

No jasno je šta je bilo uspešnije i šta je proizvelo bolji efekat, i šta je izvuklo više ljudi iz strašnog siromaštva. I kakve veze imaju "polar opposite intentions"? In a complex system, intentions do not matter; only results do. ,,Zli kapitalizam" napravi za svoje građane, uključujući i radničku klasu, bogatije pa i humanije društvo, veće materijalno blagostanje prosečnog čoveka i daleko veći standard života nego socijalizam pod vođstvom komunističkih partija sa sve svojim lepim i dobrim namerama i pokušajima pravljenja utopije.

 

Link to comment
Koliko price o 1 i slovima jednom sendvicu.
Na topiku o jednoj Americi.
 
 
E to, troluje se 1 Merika zbog mali mekika...

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Epic fail

 

Quote

Then the Army asked, “How has serving impacted you?” Several thousand answered. And virtually none sounded anything like that of the private first class...

Thousands shared and commented on tragic stories of suicide, addiction, depression, violence, homelessness, domestic violence, job loss, incarceration and lasting and debilitating PTSD all with little to no help from the government.

 

Link to comment

Malo duzi clanak, ali vrijedi procitati. Nije nova ideja (malo "vuce" na Marxa), ali prilicno dobro obrazlozeno, iako se ne bih sa svime slozio:

 

The 9.9 Percent Is the New American Aristocracy

The class divide is already toxic, and is fast becoming unbridgeable. You’re probably part of the problem

https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2018/06/the-birth-of-a-new-american-aristocracy/559130/

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...