Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

13 hours ago, 3opge said:

mnogo budalite ovde. 

dakle, da cujem, sta bi bilo da u Srbiji otimas panduru tejzer, otmes mu i ionda pokusas da ga proprzis?

jel bi on pucao ili bi rekao "Gospodzo, nemojte molim vas, vi ste dama"

 

 

Vec je donekle odgovoreno, ali u Srbiji pozornici nemaju tejzeru u formacijskom kompletu, docim je ovdje militarizacije policije presla sve razumne mjere. Juce prolazim kroz Germantown, WI i mimoidjem se sa policijskim BOV-om. Ne u getu u sjevernom djelu  Milwaukee, vec u dobrostojecem "Blue lives matter, too" suburb koje ima jebeno oklopno vozilo.

 

Ovdje su suludi propisili napravili od policije bijele medjede na jednoj strani, i naoruzali narod na drugoj, tako da je sad defualt stance pandura da se ponasaju kao da su na okupiranoj teritoriji, gdje se prvo puca, pa onda pita za zdravlje. To je sistemska greska drustva, koje ne moze nikako drugacije da zavrsi nego ovako kako zavrsava.

Link to comment
18 hours ago, mustang said:

lapd ima posebnu obuku da ih prepozna i kako da postupa sa niima. pre su ih trpali u zatvore ali su prebukirani sad ih salju na 72 h posmatranja gde ih bolnica posle date terapije pusti i tako u krug dok ne naprave neki prekrsaj ozbiljniji pa u corku sa kriminalcima. strasno je to sta se desava i koliko je sistem sjeban. zatvorili su bolnice za mentalno zdravlje, ima samo par u celom LA gde ili odu VIP ili najtezi slucajevi koji imaju osiguranje. ostali mogu da se jebu. 

 

 

Ovo je tacno:

 

Times have changed. In recent decades, studying the relationship between prisons and asylums has become something of a cottage industry for social scientists interested in the impact of “deinstitutionalization,” a term commonly applied to the widespread closing of state mental hospitals. It’s no secret that the number of institutionalized psychiatric patients in the United States has dropped precipitously in the past fifty years, while the nation’s prison population has exploded. At first glance, mass incarceration appears to have filled the void created by the virtual abandonment of our asylums—the Penrose Hypothesis writ large. A mentally ill American today is “far more likely to be treated in jail or prison,” a Stanford Law School study concluded, “than in any healthcare facility.”

 

https://www.nybooks.com/articles/2018/10/25/should-we-reopen-the-asylums/

Link to comment

yep. za sve kriv regan

 

a sada mogu tesko da zamislim da bi neoliberalna kalifornija otvorila novu bolnicu. vecina kljucnih ljudi razmislja da svako ima pravo na slobodnu volju i jedino (u CA) moze stejt sa oduzme to pravo ako covek odbija da jede ili nanosi bodily harm drugima (kad je vec kasno)..otprilike catch 22

Edited by mustang
Link to comment
On 17.5.2019. at 17:43, mustang said:

gde nama? u usa ili srbiji? nisi mi bas jasan sta si hteo da kazes.

srpski (nekada) sistem skolovanja je bio cesto bubanje napamet. dok ovde radi razum i logika. tera te da razmisljas. plus ima dosta prakse...sekli smo misice i zabe, radili hemijske eksperimente...meni to sve super zanimljivo bilo. 

ja sa mojom strukom nisam mogla dalje da bih kao nesto naucila jer to i jeste bila poenta mog skolovanja (prvi filmic trebalo mi dve godine da uradim jer nisam imala skills i to je razlog zasto sam otisla na columbia college chicago...posle centrifuge sa kolumbije, da sam imala te skills mogla sam taj isti film da snimim i zavrsim za pet dana. sve solo osim glumaca

А Америци. Неке ствари као бих ти рекао не можеш да решиш другачије него проводећи време и решавајући проблеме. А то што је теби било занимљиво да сецираш мишеве и жабе...а то је то. Све де се на спрдњу.

Link to comment
On 17.5.2019. at 20:59, Host said:

Zavisi od kraja. Drzavne gimnazije u dobrim krajevima su vrhunske. 

Прво, ово не постоји. Друго, није уопште тачно. Видео сам како се ради у средњој у Пристону, или овде код мене у Ајови (имамо један од најећих пројева доктора наука по глави у САД), и то је знатно испод нивоа оног што смо ми у правој гиманзији математичког усмерења радили.

Link to comment

cudi to kako funkcionise usa sa tako malo "kadrova" iz sfrjot.

treba pomoci tim nesrecama i poslati im ove nase magistre i doktore nauka.

 

Link to comment
1 hour ago, porucnik vasic said:

Прво, ово не постоји. Друго, није уопште тачно. Видео сам како се ради у средњој у Пристону, или овде код мене у Ајови (имамо један од најећих пројева доктора наука по глави у САД), и то је знатно испод нивоа оног што смо ми у правој гиманзији математичког усмерења радили.

 

ma ti si neozbiljan i neobjektivan sagovornik

 

koristis gimnaziju kao default za srpsko skolovanje

pod broj jedan, 3 gimnazije u bg da valjaju, jedna u kragujevcu i jedna u “nish”

 

sta sam ja molim te u ekonomskoj srednjoj ucila iz matematike...secam se samo neke zene sto bi nesto promrmljala sebi u bradu i napisala nesto na tabli i mi bismo sve prepisali od bubalica. 

 

dobro fakin nisi racunao veljko vlahovic ili teslu kao porednik. 

 

lupas ko maksim po diviziji...nasao da poredis matematicko usmerenje u gimnaziji sa opstim znanjem iz matematike (usa)

 

Edited by mustang
Link to comment
43 minutes ago, bradilko said:

cudi to kako funkcionise usa sa tako malo "kadrova" iz sfrjot.

treba pomoci tim nesrecama i poslati im ove nase magistre i doktore nauka.

 

Земо, опет ништа као по обичају не разумеш али волиш да рекнеш коју.

Link to comment
2 hours ago, mustang said:

 

ma ti si neozbiljan i neobjektivan sagovornik

 

koristis gimnaziju kao default za srpsko skolovanje

pod broj jedan, 3 gimnazije u bg da valjaju, jedna u kragujevcu i jedna u “nish”

 

sta sam ja molim te u ekonomskoj srednjoj ucila iz matematike...secam se samo neke zene sto bi nesto promrmljala sebi u bradu i napisala nesto na tabli i mi bismo sve prepisali od bubalica. 

 

dobro fakin nisi racunao veljko vlahovic ili teslu kao porednik. 

 

lupas ko maksim po diviziji...nasao da poredis matematicko usmerenje u gimnaziji sa opstim znanjem iz matematike (usa)

 

Ћути, ти си озбиљан саговорник, завршила си филмску школу па да и ти кажеш коју о образвању, је ли? . Успут си сестро функционално неписмена, уопште ниси разумела оно што сам написао. И шта ти имаш да кажеш које су гимназије по Србији добре, или шта је опште образовање из математике у САД.

Link to comment
24 minutes ago, porucnik vasic said:

Ћути, ти си озбиљан саговорник, завршила си филмску школу па да и ти кажеш коју о образвању, је ли? . Успут си сестро функционално неписмена, уопште ниси разумела оно што сам написао. И шта ти имаш да кажеш које су гимназије по Србији добре, или шта је опште образовање из математике у САД.

 

ti izgleda pricas samo tebi znanim jezikom kada ovde prozivas ljude da te ne razumeju. ko je ovde sad funkcionalno nepismen? svu tu  matematiku mozes u dupe sebi da stavis kada si prosta ameba koja dalje od svog 3.14 ega ne moze da prdne 

nadam se da sam bila filmski eksplicitna. 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
5 hours ago, porucnik vasic said:

Земо, опет ништа као по обичају не разумеш али волиш да рекнеш коју.

 

al si se po običaju jako istripovao. mora da te pažljivo slušaju oni koji moraju.

 

još kad te ovde časte raznim ideološkim etiketama a koje ti nikako ne pripadaju e onda tek rasteš kao kvasac.

posranko iz dijaspore

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Spoiler

Iz Huaveja su već rekli kako su poslednjih nekoliko godina proveli pripremajući plan i razvijajući vlastitu tehnologiju u slučaju da im se blokira korišćenje Androida. 

 

Jesu li pričali šta konkretno prave?

 

Edit

 

Priča se odavno:

Spoiler

In 2016, The Information reported that the Chinese brand was working on its own platform too. The publication’s sources said the project was still in its early stages. However, it’s believed that the project’s team is based in Scandinavia and includes former Nokia employees.

 

Edited by desboj
Link to comment

sad tek videh da je porucnik vasic isti onaj lik sto smatra da covek treba da ide da moli za insulin....da sam pivezala da je isti lik, ne bih nista komentarisala. ovom biću treba dati sto manje prostora da se istice. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...