Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, Joe D said:

vidi se ta jedna harmonija u drustvu

aj mu sad ti sukni jednu sliku grobara i delija kako rostiljaju, šta si se stiso.

Link to comment
2 minutes ago, ObiW said:

Oooo stigao nam je CEO “Pravedni gnev Ltd”. Jel da je lepše kad se pročita “zli pandur streljao trudnu babu” nego “prilikom  hapšenja, mentalno nestabilna osoba odranije poznata organima reda smrtno nastradala pokušavajući da onesposobi policajca”?

 

Mešaš me sa rahmetli Mileramom. Od njega bi dobio pravedni gnev™, od mene možeš samo smorenu indignaciju. 

 

Nemam ni vremena ni volje da ti objašnjavam koliko je patetično to što radiš. Sad lepo odjebi, uz moje najbolje želje za uspešnu odbranu tailgatinga i ostalih civilizacijskih tekovina od mentalno nestabilnih osoba. Semper fi, more dakka!

 

Link to comment
2 hours ago, hazard said:

 

U Srbiji bi ti se najverovatno desilo da bi dobio pendrek po glavi, onda bi došlo još par pandura da te izlema pendrecima, ali niko ne bi vadio pištolje i pucao.

 

Srpska policija generalno, kada je puštena sa lanca, tuče, ali ne ubija.

U Srbiji, cilj opiranja hapšenju je da prebiješ pandura, ne i da ga ubiješ. U Americi su sve opcije otvorene, uključujući i ubistvo pandura iz pandurovog pištolja. 

Link to comment
5 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Mešaš me sa rahmetli Mileramom. Od njega bi dobio pravedni gnev™, od mene možeš samo smorenu indignaciju. 

 

Nemam ni vremena ni volje da ti objašnjavam koliko je patetično to što radiš. Sad lepo odjebi, uz moje najbolje želje za uspešnu odbranu tailgatinga i ostalih civilizacijskih tekovina od mentalno nestabilnih osoba. Semper fi, more dakka!

 

Čuj, nemam ni vremena ni volje, ovo ko da slušam pokojnog Vasudevu kad odlazi sa topika pa se do kraja dana vrati 3x da odradi ostavku. Kako se na latinskom kaze “dosao sam na topik/al sam se presao grdno/krenuo sam da kenjam/al sam samo prdno”?

Link to comment
16 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Mešaš me sa rahmetli Mileramom. Od njega bi dobio pravedni gnev™, od mene možeš samo smorenu indignaciju. 

 

Nemam ni vremena ni volje da ti objašnjavam koliko je patetično to što radiš. Sad lepo odjebi, uz moje najbolje želje za uspešnu odbranu tailgatinga i ostalih civilizacijskih tekovina od mentalno nestabilnih osoba. Semper fi, more dakka!

 

 

ah, ovome se ne bih nadao od tebe, jedna plebejski nevesta zamena teza.

 

Link to comment
4 minutes ago, ObiW said:

Čuj, nemam ni vremena ni volje, ovo ko da slušam pokojnog Vasudevu kad odlazi sa topika pa se do kraja dana vrati 3x da odradi ostavku. Kako se na latinskom kaze “dosao sam na topik/al sam se presao grdno/krenuo sam da kenjam/al sam samo prdno”?

:lol: 

 

Ma ne odjavljujem se ja, samo kažem da me mrzi da ti slikam u 3,000 reči kolika si gnjida od čoveka. Računam da to dobro znaš, kao i većina forumaša ovde.

 

Za razmenu bezveznih one-linera sam uvek tu, naravno..

 

Link to comment
23 minutes ago, ObiW said:

U Srbiji, cilj opiranja hapšenju je da prebiješ pandura, ne i da ga ubiješ. U Americi su sve opcije otvorene, uključujući i ubistvo pandura iz pandurovog pištolja. 

I koliko je to u Americi trudnica napalo policajce, otelo im pištolj i ubilo ih ?  

Link to comment

vini, tek sad ukapirah da sa tobom nema diskusije i da si od onih koji interpretiraju samo kako tebi odgovara. misli to sto mislis...hej...nista lepse ne bih volela nego da svi zivimo u miru i bez nasilja...al ta utopija je nemoguca na ovoliku populaciju

 

ti ili se zajebavas sa nama i namerno provociras kako bi ispao interesatan u drustvu ili si kompletan idiot koji nije u stanju da objektivno posmatra svet oko sebe

 

 

razumem ako cu biti banovana zbog ovoga, ali morala sam da kazem. ovakvu vrstu trolovanja i jednoumnog sirenja lazi ne podnosim. pogotovu sto ovaj fićfirić nije stopom krocio ozbiljnije po amerikama....ako je uopste ikad bio. 

 

 

Link to comment

Što bi te banovali @mustang, pa nisi ništa strašno rekla. Evo, ja za razliku od tebe dileme nemam i znam pouzdano da ti jesi kompletan idiot koji nije u stanju da objektivno posmatra svet oko sebe.

 

Zato te za mišljenje nisam ni pitao, nego lepo pričam sa @ObiW koji nije idiot nego je bednik - to su obično zanimljiviji razgovori. Ali nemam snage ni sa njim da se ozbiljnije objašnjavam, jbg, brže se čovek zamara kad uđe u određene godine.

 

Link to comment
19 hours ago, mustang said:

imam dva novoa AA i BA u USA. 

za AA omiljeni predmeti su bili astronomija i americka istorija i bihemija (go figure! ...operisana od bilo cega slicnog u Srbiji.bile knjige mnogo lepo napisane cak sam bila jedna od boljih iz matematike dok sam u Srbiji jedva cetvorku izvlacila - ali bila odlican djak)

BA je bio strucan za film i video, retko knjige imali, a broj studenata vrlo mali. tu se mnogo radilo na praksi. 

 

19 hours ago, mustang said:

ali evo za tu AA (visu) skolu isla sam u vecernju smenu, odmah posle full time posla. i bila full time student. imali smo obezbedjenje na casu jer je 90% ucenika bilo african american i cesto su se sukobili izmedju sebe (south side sa north side). uglavnom sam bila na casovima jedina bela. jednom sam dosla na prvi cas (ne secam se koji je predmet bio) ali sam zakasnila nekih 10-15minuta i sela pored prve bele devojke koja kad je cula da sam iz srbije je odmah ustala i napustila ucionicu. idiot. 

Ја сам предавао на оба та нивоа, на пар различитих места у Америци. Потпуно је трагично како нама у просеку долазе необразована деца, која имају жељу да уче и науче али једноставно нису спремна да се суоче са предметима који се предају на универзитету. Значи систем образовања није добар, макар не до факултета јер не спрема децу за оно на шта наилазе. Са друге стране додипломске студије, па постдипломске су светлоснм годинама боље од овог циркуса код нас. 

Link to comment

gde nama? u usa ili srbiji? nisi mi bas jasan sta si hteo da kazes.

srpski (nekada) sistem skolovanja je bio cesto bubanje napamet. dok ovde radi razum i logika. tera te da razmisljas. plus ima dosta prakse...sekli smo misice i zabe, radili hemijske eksperimente...meni to sve super zanimljivo bilo. 

ja sa mojom strukom nisam mogla dalje da bih kao nesto naucila jer to i jeste bila poenta mog skolovanja (prvi filmic trebalo mi dve godine da uradim jer nisam imala skills i to je razlog zasto sam otisla na columbia college chicago...posle centrifuge sa kolumbije, da sam imala te skills mogla sam taj isti film da snimim i zavrsim za pet dana. sve solo osim glumaca

Edited by mustang
Link to comment
5 minutes ago, mustang said:

gde nama? u usa ili srbiji? nisi mi bas jasan sta si hteo da kazes.

srpski (nekada) sistem skolovanja je bio cesto bubanje napamet. dok ovde radi razum i logika. tera te da razmisljas. plus ima dosta prakse...sekli smo misice i zabe, radili hemijske eksperimente...meni to sve super zanimljivo bilo. 

 

Državne srednje škole u USA su jezive, prosečan nivo znanja je kad sam ja bio tamo bio na nivou 5-6 razreda osnovne u Srbiji. Obzirom na to da je od matematike obavezna neka vrlo osnovna algebra, da se biologija, hemija i fizika rade objedinjeno kroz predmet "science," a da se cela svetska istorija radi u 2 semestra, ne može ništa više ni da se očekuje. 

 

Privatne srednje škole su druga priča, naravno. 

Link to comment

 

 

po to tvojoj filozofiji, amerikanci nikad ne bi zavrsavali dalje od srednje skole maksimalno...univerzitet je bajka. a kod nas sve tesla do tesle

srpska deca su uskracena za duze detinjstvo, brze sazrevaju ali se teze odvajaju od kuce. to su dva sveta koja se ne mogu porediti. 

 

Edited by mustang
Link to comment
29 minutes ago, mustang said:

 

 

po to tvojoj filozofiji, amerikanci nikad ne bi zavrsavali dalje od srednje skole maksimalno...univerzitet je bajka. a kod nas sve tesla do tesle

srpska deca su uskracena za duze detinjstvo, brze sazrevaju ali se teze odvajaju od kuce. to su dva sveta koja se ne mogu porediti. 

 

 

Završavali bi, zato što onda na fakultetu prve godine nadoknađuju ono što nisu u srednjoj naučili a treba im za fakultet. Ja sam četvrti gimnazije završio u SAD, jedini predmet koji sam morao da učim bio je American Government i to zato što sam imao odličnog profesora. Posle na faksu dok sam ja bez većih problema polagao Calculus I i II imao sam kolege koje su morale još 2-3 semestra pripremne matematike da polože da bi uopšte mogli da uzmu Calculus koji je obavezan credit za Computer Science bio.

 

Da se razumemo, ni ovo u Srbiji bubanje napamet ne valja, ali u SAD posle državne gimnazije nemaš nikakvu ni širinu ni dubinju znanja osim ako nisi u 5% dece koja idu na AP časove ili rade sama. 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...