Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

hvala vam, drugari! čitala sam vas danas neulogovana.huh, ne samo da zivim u zgradi, nego će ta zgrada uskoro navršiti 40 leta, tako da nemam pojma da li je izvodljiv protočni bojler. sad mi se i ta ideja sviđa. nisam sigurna, ali mislim da imaju komšije dva sprata iznad. otići ću sutra da ih pitam, šta me briga. nije sramota zavirivati ljudima u kupatilo. isuse.gifdanas sam trčala po gradu, sreća u nesreći te nije veliki, ali nisam bob zna šta uradila. dve glavne radnje, u koje me je majstor uputio, rade pre podne, tako da mi one ostaju za sutra kao glavni adut. ono što sam videla je da su kazani nešto malo manje od 8000, a komplet bojleri s prohromskim kazanima nešto malo preko 14000. garancija je svugde ili 10 ili 15 godina. jedan trgovac mi je rekao da se na prohromske kazane garancija stavlja jer propisi to nalažu, a da je za njih nepotrebna garancija, a na ostatak bojlera, tj. elektroniku (grejače, termostate i te sitnice) je garancija godinu dve. i to mi je novo. ono što mene najviše vuče ka menjanju samo kazana je činjenica da mi je stan u totalnom haosu. menjala sam prozore i to još nije gotovo, treba i ulazna vrata. (jaukala sam već na tu temu. sama sam tražila, znam. dry.gif) muka mi je od bušenja zidova, a pri menjanju kazana toga nema, kod novog bojlera majstor rekao da mora da se buši. da se slučaj desio dve nedelje pre ili kasnije, verovatno ne bih razmišljala, kupila bih novi, bez obzira na razliku u ceni. snaći ću se i sad za novac iako sam pukla brdo para za prozore, ali nekako bih da izbegnem bušenje. ostaje mi da vidim sutra na ta dva mesta i da odlučim. edit: sinoć je napravio da ovaj riknuti bojler radi i izdržaće dok ne rešim šta ću. danas se ni malo ne nerviram, sve obavljam lagano i ležerno. svet je divan kad ima tople vode. biggrin.gif

Edited by stormy
Link to comment
...nego će ta zgrada uskoro navršiti 40 leta, tako da nemam pojma da li je izvodljiv protočni bojler...
Из неког искуства, сама чињеница да је зграда старија подгрева наду да је могуће ово решење за проточне бојлере (те старе градње су у много чему солидније). BTW, мала је ипак разлика у цени казана и новог бојлера, баш су мустре ти трговци angry.gif Али, ја и даље мислим да, ако је иоле ОК стање унутар оклопа бојлера (нема много каменца и рђе по зидовима, електроинсталација у наоко пристојном стању), мењање само казана требало би да буде скроз добро и дуготрајно успешно решење У сваком случају, срећно, шта год да одлучите, lady Stormy :)
Link to comment
Али, ја и даље мислим да, ако је иоле ОК стање унутар оклопа бојлера (нема много каменца и рђе по зидовима, електроинсталација у наоко пристојном стању), мењање само казана требало би да буде скроз добро и дуготрајно успешно решење
po svoj prilici, tako će i biti.pitala sam za protočni, imaju komšije, ali morali su da petljaju nešto oko kablova, ne znam tačno šta. uglavnom ti kablovi su u zidu i moralo bi da se lupa kupatilo koje je rađeno pre dve godine. to mi sad nikako ne odgovara. sad.gifkud se toga ne setih na vreme!?
У сваком случају, срећно, шта год да одлучите, lady Stormy :)
hvala!
Link to comment
  • 1 month later...
без
nedavno sam kupila usisivač bez kese (i bez vode). đubre se skuplja u plastičnoj posudi u sklopu usisivača. usisivač ima filtere koji se peru po potrebi.
Link to comment

Тај са без је купила ћерка кад се усељавала, и мени се баш прохтело да видим како то радим, све рачунајући да ће ми можда требати (код куће је био онај са кесом).Елем, то ради на вртложење ваздуха, и 99% прашине и осталог се сталожи у средишту вртлога, у посуди. Онај преостали 1% дочекује филтер, и то, колико сам видео, има да се чисти тек понекад, на који месец. Ништа кесе и отварање да се види колико је пуна, ништа блато, ништа онај влажни папирни филтер, ништа бућкање и поливање (пробао један водени, хвала лепо). Посуда је провидна, видиш колико се напунила, изврнеш у канту за отпатке и вози.Наравно, онај Дајсонов са шест комора и супер турбо трт мрт, који је ефикаснији бар 12% кошта бар двоструко, па ко воли нек изволи.

Link to comment

prazni se vrlo jednostavno. sva prljavština se (baš kako je pacejaн napisao) staloži u posudi i samo je preručiš u kesu i baciš. filter povremeno opereš pod mlazom vode i osušiš i usisivač je kao nov. i ima sve one dodatke za paučinu i ćoškiće.@pacejaн: čudi te moja veroispovest pored svih ovih ? :D

Link to comment
prazni se vrlo jednostavno. sva prljavština se (baš kako je pacejaн napisao) staloži u posudi i samo je preručiš u kesu i baciš. filter povremeno opereš pod mlazom vode i osušiš i usisivač je kao nov. i ima sve one dodatke za paučinu i ćoškiće.@pacejaн: čudi te moja veroispovest pored svih ovih ? :D
Шгјз... не палим се на жигосана имена. Више волим да нађем нешто што је радио неки соло лудак, за себе и весело друштво у ћошку, онако да може да се одмакне, погледа шта је направио и сам себи каже "свака част, мајсторе". Дакле, љубитељ реткости :).
Link to comment

Usisivač-klasični je najbolji sa kesama, uzmeš papirnu kesu i baciš i ćao. Koštaju 1 evro i traju dok traju.Sa platnenom kesom- naprašiš se dok je očistiš.Ja imam bez kese - ima filter koji ne može da se pere, jer se raspada :(. Pa moram da menjam filter 1 godišnje, i opet da praznim posudu.Sa vodom - sve zavisi. Skuplji modeli su super. Ko ima Miele - mašala rođače. Immer besser.post-3-12863137521828.jpg

Link to comment
  • Redoran changed the title to Bela Tehnika i mali kućni aparati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...