Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

Inverter pored toga što može da greje do niže temperature je svakako naprednija tehnologija. On kontinualno podešava brzinu rada kompresora, tako da inverterske klime jače ili slabije rashladjuju vazduh pri konstantnoj brzini ventilatora. On/off klime, jel, samo hlade ili ne hlade. Znači inverter su u principu efikasniji (štedljiviji), tiši, kvalitetniji i skuplji.

Link to comment

Ufff neka Tosiba inverter pre 3 god bila bogami 120k, navodno za 50+ kv trosila mesecno plafon 4,5-5 tisoc dinarjev...ako je to bilo istina naravno, rekli mi serviseri tada.

Link to comment
ja cu sjutra uzet beko devetku. midea je midea, al 5 godina garancije mi treba vishe...
Gde kupujes i obavezno javi koliko je trebalo serbiserima da dodju nakon kupovine?
Link to comment
@Jumanji nadje li masinu za sudove?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

Koji put me pitas [emoji16]

Nasla, al nisam jos pazarila [emoji3]

Bosch

 

A ti, resi li taj problem sa prozorom bese, di ces, sta ces?

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

bio mi majstor za masinu za sudove. inace za 11 godina nikad nije pravila nikakav problem. poslednji put kada sam je ukljucio [nedelju dana] pocela je konstantno da pisti. zvali majstora, otvorio je i kao sve je u redu. prvo je pomislio da je pumpa, ali kada je utvrdio da nije ista, poceo je da cacka ostale delove. nasao je jedan [ne znam kako se bese zove isti, ali nas je pitao da li cesto koristimo masinu ili ponekad, odgovorili smo mu cesto, min. jednom nedeljno. jer kao, po njegovom, ako se masina ne koristi npr nedelju/dve, neki deo se zaglavi/zapusi ili kako vec] deo koji je izduvao. zadrzao se dve cuke i masina je radila nekih 20-ak min. dok je on bio tu, i onda smo je ukljucili jer smo videli da radi.

 

napunio sam masinu taj dan i sutradan smo je ukljucili. radila je nekih 20-ak min. i pocela ponovo da pisti. nazvali smo ga i kao.. "to je sigurno pumpa, kupite pumpu i vidimo se u subotu!" definitivno pumpu jos necemo da kupujemo [malo li je 6somica dinarica]. sacekacemo ga, da mu kazemo da li je 100% siguran za pumpu.

 

inace za tih dve cuke nam je uzeo za ruke dva somica dinarica.

Link to comment

I nama pisti, odnosno vise nekako zvizdi :laugh: Bio majstor nesto drugo da rijesi i kaze da je sigurno pumpa. Takodje kaze da je mudrije uzeti novu masinu nego novu pumpu, skupa je a pokvarice se jos nesto na masini 1/1

Link to comment

meni pisti kao kada se program zavrsi. umesto 3x sada pisti konstantno, sve dok je ne iskljucim/resetujem. ne znam stvarno sta da radimo vezano za istu. ako je definitivno pumpa, to ce onda da saceka. meni je uzasno to kada moras ceo uredjaj da kupujes umesto da zamenis deo. :sad:

Link to comment
  • Redoran changed the title to Bela Tehnika i mali kućni aparati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...