Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

ne znam za ove druge dve pomenute azdahe, ali kirby je stvarno da se unucima ostavi u nasledje.jedini, veliki, nedostatak je to sto je u nacelu konstruisan za americke podove, "wall to wall" fazon, a ne za nase hodnike, hodnnicice, antree i tepihe. naime, njegova "papuca" usisava i parcove, sto neko rece, tako da vuce, cima i usisava krajeve tepiha, o resama i tv. stazama da ne govorimo. prilicno je glomazna i s njom se tesko manevrise po uglovima, oko nogu stolova i slicnog teze pokretnog namestaja.sve u svemu, tezak je za voznju, ali idealan za vece ravne povrsine.ima nesto sto su konstruktori prepisali od boga: cetku za usisavanje prasine. okrugla cetka, precnika desetak santimetara, dugackih, mekih dlaka. zaboravi na krpe, svedske i ostale. posle ove cekte NEMA dlacica ni cestica prasine koje posle uznemiravanja krpom ponovo padnu.zaboravila sam kako se zove firma koja ih prodaje kod nas, ali servis im je korektan, cene kesa i druge potrosne sitnurije normalne.poz
Samo da potvrdim da je ta četka nešto najpametnije što je do sada što se čišćenja tiče izmišljeno. Ko ima živuljke u kući, ko rođeno.
Link to comment
  • 2 months later...

šta da radim? desilo se neizbežno. (za one koje mrzi da čitaju: umro bojler.)dijagnoza: curi kazan. dakle- bojlerac, baj, baj. isuse.gifmajstor, koji se smilovao da se pojavi s mrakom, nudi sledeće opcije:- novi običan bojler (šta god značilo običan)- zamena kazana, tj. stavljanje nekog prohromskog (šta god značilo, opet)- novi bojler s prohromskim kazanom. to je najskuplja opcija. dakle, dvoumim se između prve dve. ima li smisla staviti samo taj kazan. u čemu je njegova prednost ako je ima? hvala. p. s. večeras će nešto skarabudžiti da se mogu zaplaknuti do subote kad će on imati vremena da menja bojler ili kazan. do sutra moram da odlučim i da pazarim. a ništa ne znam.

Link to comment

Ако је све остало у пристојном стању (узмите батеријску лампу и провирите мало у унутрашњост, ако се не види никаква велика рђа и каменац (мало мора)), замена казана је сасвим ОК решење. У неко кризно време и сам бејах у овом проблему (тј. моји), заменисмо казан и бојлер поживео још неких 15-так година :)

Link to comment
Ако је све остало у пристојном стању (узмите батеријску лампу и провирите мало у унутрашњост, ако се не види никаква велика рђа и каменац (мало мора)), замена казана је сасвим ОК решење. У неко кризно време и сам бејах у овом проблему (тј. моји), заменисмо казан и бојлер поживео још неких 15-так година :)
Стиже ми јуче рачун за струју, и не верујем својим очима - мање од 300 килохватсахата за цео август. Проверимо данашње стање, свега 63 за девет дана.Најсумњивији за то нам је управо бојлер, јер смо старог кончара бацили и ставили мали проточни од 12 килохвати. Јес да треба јачи кабл (што већ има) и да штекће кад се пали и гаси (релеј), али зато греје воду само кад треба, уместо да прави резерву, а и та резерва је непотребна јер код овог никад не нестане топле воде, греје у трку.Коштају отприлике 1000 динџи по киловату, 12 нам је можда и много, јер на пуној снази даје сувише врелу воду, па га држимо на две трећине, дакле на 8. Монтажа је тако једноставна да сам скоро могао и сам да га монтирам, ал' тада нисам имао алат.
Link to comment

super su ti protočni bojleri samo što je kod nas limit osigurača 25 A iliti nekih 5,5 KW tako da bi upotreba njih dovela do konstantnog iskakanja glavnog osigurača kod sata - neka me neko ispravi ako grešim :unsure:

Link to comment

nije problem protocni bojler ali moras da imas razveden poseban jaci strujni vod za njega. ne mozes da ga tek tako stavis na mesto starog ako ga elektricar koji je radio instalaciju nije planirao. ja ga nemam i zalim sto sam bio stipsa kad sam renovirao stan.ako ne mozes to onda opcija tri, kupi nov najbolji bojler sa najduzom garancijom do kog mozes da dobacis. moj otac se nije usrecio sa zamenom kazana jer su uskoro pocele da riknjavaju druge stvari i do sada je spucao vise para nego da je kupio nov bojler.

Link to comment

Не грешиш, морало би да се прчка и по разводној кутији (осим ако у старту ту није предвиђен неки јачи осигурач и, следствено, дебљи проводни кабл. У шта искрено сумњам, нарочито ако је стамбени објекат прављен у последњих 25 година)едит: друг-Gazza све објаснио :)

Edited by Eladan
Link to comment
šta da radim? desilo se neizbežno. (za one koje mrzi da čitaju: umro bojler.)dijagnoza: curi kazan. dakle- bojlerac, baj, baj. isuse.gifmajstor, koji se smilovao da se pojavi s mrakom, nudi sledeće opcije:- novi običan bojler (šta god značilo običan)- zamena kazana, tj. stavljanje nekog prohromskog (šta god značilo, opet)- novi bojler s prohromskim kazanom. to je najskuplja opcija. dakle, dvoumim se između prve dve. ima li smisla staviti samo taj kazan. u čemu je njegova prednost ako je ima? hvala. p. s. večeras će nešto skarabudžiti da se mogu zaplaknuti do subote kad će on imati vremena da menja bojler ili kazan. do sutra moram da odlučim i da pazarim. a ništa ne znam.
Uzmi taj prohromski kazan svakako. Devedesetih je cena bila neka vau, ja sam se kupala par meseci iz kofe dok nisam skupila pare. Ali sad to valjda nije tako mnogo. I za kazan sam dobila garanciju mislim na deset godina. U svakom slucaju, od tad bojler radi i cuti. A osim kazana u bojleru i nema bas mnogo delova koji mogu da se pokvare, ima nesto elektronike, ali te popravke nisu skupe ni komplikovane. Ja sam u stari bojler koji sam zatekla u ovom stanu stavila taj prohromski kazan i kad je jednom nesto pregorelo od tih delova platila popravku nesto malo i to je to. A pre tog prohromskog krpila sam onaj obican kazan n puta i uvek procuri posle kratkog vremena.Dakle prednost je u tome sto ne curi :lol:
Link to comment
- novi običan bojler (šta god značilo običan) do sutra moram da odlučim i da pazarim. a ništa ne znam.
Ako pazariš novi dobro gledaj koju marku uzimaš. Mi imamo ariston, neki "platinium" 10 godina garancije na kazan ( naravno ima začkoljica, moraš da zoveš njihovog servisera na svake 3 godine da bi važila ). Nema šta na njemu nismo menjali ( osim kazana ). Jedan od majstora nam je rekao da ti bojleri nisu pravljeni za naše tržište i da kad neko isključi vodu u vertikali i dođe do promene pritiska pukne neka guma ( sve sam slikala i stavila na drugi forum da upozorim ljude ). Ne možeš da kupiš originalnu gumu, nego neku od privatnika, zamisli taj kvalitet :isuse: .Nama je preporučen "DOM" Pančevo, raspitaj se kod majstora, ovaj je zeznut i za popravljanje treba poseban alat.Dogovorili smo se da kad se sledeći put pokvari kupimo novi, naravno druge marke, na ovaj smo već bacili toliko para da smo mogli još jedan da kupimo :isuse: .Pogledaću da nađem sliku,da okačim ovde.Edit :bojler.jpgEvo slika, malo sam umanjila, ovo prvo je vrh hemijske u gumi nakon skidanja :blink: , a stručno se zove "flanšna", to riknjava.Našla sam preporuku za bojlere "rankom", kao 10 godina bezuslovne garancije, ali najbolje da vidiš sa majstorom.Nije mi jasno da li se radi o protočnom bojleru ili ovom za kupatilo, ali bolje se strpi i ako treba grej vodu na šporetu nekoliko dana, nego da kupuš krsh.Ja platinium kupila jer mi je bio lep :twak: , talijanski dizajn.I obavezno javi šta si kupila, kuckam u drvo da delovi u našem potraju, ali nikad se ne zna. Edited by Krotka
Link to comment
Не грешиш, морало би да се прчка и по разводној кутији (осим ако у старту ту није предвиђен неки јачи осигурач и, следствено, дебљи проводни кабл. У шта искрено сумњам, нарочито ако је стамбени објекат прављен у последњих 25 година)
Струју у кући сам радио '92, и тај вод је у ствари за грејање (сад треба да добије своју разводну таблу), 4 квадратна милиметра у пресеку, како је и било по тзв. пројекту.
Edit :bojler.jpg
Бус има радњу у Србији а није нам ни пријавио!
Link to comment

cela Srbija ima jako tvrdu vodu i sva bela tehnika jako brzo propada, uopšte mi nije jasno zašto se nisu zapatili oni filteri koji se namontiraju na dovodne cevi, u laboratorijama se koriste za dejonizaciju vode (ne ozon nego svi minerali). Ako ne to, onda mehanički filteri (opet, ne reverzna osmoza pošto je to skupo i glomazno).

Link to comment
Струју у кући сам радио '92, и тај вод је у ствари за грејање (сад треба да добије своју разводну таблу), 4 квадратна милиметра у пресеку, како је и било по тзв. пројекту.
Друже, то твоје си ти радио са мераком и за дуго трајање, зато је и солидно урађено. Шта мислиш колики је попречни пресек проводника у објекту (а нешто ми се чини да она живи у стамбеној згради) у којем обитава lady Stormy? И ако јесте у згради, како би се на главни зградин осигурач за ту фазу одразило да мења инсталацију по стану? Сигурно не би била омиљени лик, и онако се замера комшилуку јер брани убоге куце :) :wub:
Link to comment
Бус има радњу у Србији а није нам ни пријавио!
Zaljubio se u grad, te izlazim :heart:
vuko.jpgMora da je Stara Pazova mnogo lepa, čim nam se Bus zaljubio, sad mu znamo i adresu, predlažem da ga iznenadimo kolektivnom posetom :P .Verovatno na interfonu piše Dr. Pekaza Drkenda, ali neće nas time zbuniti :wicked: .Edit :Pakeza, ko joj dade ime svaka mu čast :lol: . Edited by Krotka
Link to comment
  • Redoran changed the title to Bela Tehnika i mali kućni aparati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...