Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

ves se mnogo vise izguzva od centrifuge nego od susenja. crevo je, po meni, akanje jer mora stalno da ti bude otvoren prozor kroz koji ce da ga isturis ili da busis rupu u zidu negde prema spolja pa da tu bude fiksirano. prouci samo dobro sta se koliko skuplja u susilici i kupuj, odlicna sprava.

 

Kod sušilica što umesto rezervoara imaju crevo za odvod kondeza, da li to crevo sme da se priključi na kanalizaciju  (isto kao što se priključi odvodno crevo od veš mašine ili sudomašine, samo se ušrafi u onaj mali plastični uzidani sifon)?

 

 

edit:  sad vidim da te što imaju crevo za odvod, kroz to crevo ne odvode vodu nego vlažan vazduh. znači ipak mora na ventilaciju ili kroz prozor

Edited by Frile
Link to comment

@frile

 

jebat ga, to odvodno crevo je malo povece:

 

crevo-masine-za-susenje-vesa-odvodno-l2m

 

mislim, nije da sam neki strucnjak...

ima tu jos problema, to crevo ne sme biti previse dugacko, ne sme ici previse vertikalno, ... jerbo ako dodje do kondenzacije vode u njemu pa se ta voda vraca u masinu moz bit sranja.

 

e sad, imas ventilacione i kondenzacione. ove prve imaju ovo veliko crevo za odvod vazduha. ove druge imaju uglavnom rezervoar u koji se voda kondenzuje, ali ima i onih koje odvode vodu crevom kao masina za ves. te def. mogu na kanalizacioni prikljucak.

Link to comment

masina za susenje ne guzva ves. ako te ne mrzi, mozes da ga izvadis iz masine dok je topao, izravnas, slozis, ustedeces dosta peglanja. super je prakticna za ko ima sitnu decu, umesto da se drndas s tim sitnim stvarim, treses i kacis na kanap, ovo sve samo lopatom prebacis u masinu za susenje, ukljucis program, i cao, sve suvo. super je i ko ima zivotinje, jer s opranog vesa razduva sve nevidljve dlake, mrvice, truncice, i ves bude besprekoran. 

moja masina je bos s kontejnerom. nije mi drnd da pre svakog susenja izlijem vodu u kadu i skinem prljavstinu s filtera. kad sam kupovala nista nisam znala o masinama za susenje, ne znam ni sad mnogo vise, osim da nisam pogresila. poglej koliko kila vesa moze da susi i to uporedi sa svojim potrebama, meni je bilo vazno i da bude u energetskom razredu A. perjana jakna je suva za 4 sata. jedino je nemilosrdna prema boji, menja boju odece obojene nepostojanim bojama. crno ide u zeleno, smedjesiva u govnobraon i tako dalje. al to se obicno desava jeftinim majicama. takodje, ne moze sve da se susi u masini. uvek pogledati na deklaraciji. 

Edited by darling
Link to comment

Ja imam pitanje, šta se zna o Miele veš mašinama, a i o onim za pranje, isti brend?

Vrhunske i veš i sudo...profi u kućnom pakovanju. Edited by Barti66
Link to comment

Rene i Barti, hvala na odgovorima.

Trebala mi je potvrda nezavisne komisije :)

(Čovek našao komplet mašina za veš + mašina za sušenje, 400 eura, polovno,

ali neke silne garancije i majstor (koji se kune da neće zatrebati bar tri godine, a ako nam se ne svide

dolazi da ih nosi i vraća pare!) u po dana po noći,

Meni to zvučalo previše, još malo para se doda i kupi se novo (Gorenje ili nešto slično), a to novo bi moglo

i na rate. Umalo rat u kući da izazovem.)

Sinoć stigla za veš, danas korišćena, dva puta, pere dobro, skoro je nečujna, ne mrda dok centrifugira na 1200 obrtaja,

malo vode troši, ima neki program za rastresanje, jastuci izašli neugnječeni.

Teška je toliko da ja ne mogu da je pomerim, a volim kad mogu pomerati stvari po kući.

Sve u svemu, prvi utisci pozitivni.

Link to comment

Rene i Barti, hvala na odgovorima.

Trebala mi je potvrda nezavisne komisije :)

(Čovek našao komplet mašina za veš + mašina za sušenje, 400 eura, polovno,

 

 

jedan moj koji je preduzimac opremao svoj stan i kupio novu masinu tipa gorenje, ariston... , sitna deca, trt mrt, ta masina se dve godine nije naprala, stalno neki problemi... on se iznervira i kupi polovnu miele za 200 eura, bas ko ti, s tom garancijom i zakletvom majstora da ce sve raditi, i znas sta, sve zaista radi ko sat godinama kasnije. 

Link to comment
  • Redoran changed the title to Bela Tehnika i mali kućni aparati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...