Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

30 minutes ago, goofs said:

Koje marke frizidera su dobre i pouzdane danas? Sta je neki Heinner, prvi put cujem za njih?

a jbg ništa nije pouzdano :dry: 

 

moje je iskustvo da je sve kako ti se zalomi. 

 

msm, imala sam jako loše iskustvo sa nekim preskupim bošovim frižiderom. moj rođak kupio isti takav, kod njega šljaka super. 

 

danas pazarila gorenje zamrzivač, 25% spustili cenu. sad ćemo da vidimo 

 

za taj hajner nikad čula

 

Link to comment

Probaj prvo da proveriš ulazno sito...ako ga imaš a trebalo bi.

Obično je ili na krajevima dovodnog creva ili na samom ulazu u mašinu, na elektromagnetnom ventilu.

To je prvi korak.

Edited by Barti66
Link to comment

Ima taj "navoj" gde se navija ulazno srevo ne izgleda mi zapušeno, a u mašini ima dosta vode, e sad..
Pada mi na pamet da odvod ne odvodi pa ovaj neće da primi da ne bi poplavio...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Ako je mašina puna vode u početnom stadijumu...ili programator ili nivostat,

ili što je najčešće u pitanju...pumpa visokog pritiska.

U zavisnosti kada je, odn u kom programu je stala može se odokativno ali sa dosta velikom verovatnoćom dijagnostikovati problem.

Edited by Barti66
  • +1 1
Link to comment
On 19.11.2021. at 7:26, Zli Gli said:

Sigurno je bilo vec price ali da ne listam unazad, dajte neku preporuku za mali kucni espreso aparat, par komada dnevno, keva i kad neko dodje. Ja sam nesto kao pio espreso u kladionici gde sam radio, iz velikog ozbiljnog aparata i iz malog kad se veliki sjebao, i bilo tu i Hausbrandt i raznih drugih marki, meni to sve isto.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

Meni je to sve isto isto što se tiče ukusa, gledam smo da dobro peni i da je lep na oko, tj onaj reto sa kazaljkom, kičerica znam ali volem, da je crveni, eventualno crni sa hremiranim detaljima nek su i od plastike, ako može 20 bara pritiska umesto uobičajenih 15 zbog kajmaka, da ima sušilo i grejače za šolje i da je do 100 evra, mislim zar puno zahtevam lol, i jedva u zaustavnom vremenu ovih akcija naletim na ovaj

 

dl_espresso_coffee_machine_deluxe_noir_0

 

Ima i onih Ariete i Delongi isto vintage koji su verovatno kvalitetnij ali duplo skuplji i nisu mi nešto lepi.

 

 

 

 

 

 

Edited by francuski sobar
  • +1 2
Link to comment

Kad se podize masina za susenje na masinu za ves, sta staviti izmedju kao, sta znam, osigurac ili drzac ? Uzeo sam neko sranje, ali mi deluje da nema nikakve svrhe , a pritom se i neka zica raspala koja bi trebalo da stegne taj ram. 

Link to comment
12 minutes ago, Lezilebovich said:

Kad se podize masina za susenje na masinu za ves, sta staviti izmedju kao, sta znam, osigurac ili drzac ? Uzeo sam neko sranje, ali mi deluje da nema nikakve svrhe , a pritom se i neka zica raspala koja bi trebalo da stegne taj ram. 

 

trebalo bi da imas drzac koji se srafi u ves masinu, a na njega ide susac. idealno bi bilo da je isti proizvodjac, ako nije, mislim da je bolje da uzmes drzac od proizvodjaca susaca.

  • Hvala 1
Link to comment

Jel ima smisla otvoriti se za neki bolji aparat za nespreso iz kapsula ili da se držim ovih jeftinijih? Jer iskreno ne vidim neku preteranu razliku u specifikacijama. Sve su 19 bara i većina ima samo Espreso i Lungo opcije.

Link to comment

ovi skuplji imaju onu pipu za mleko tj mlečnu penu

 

ako piješ kapućiner onda je glupo da ne možeš da ga napraviš

 

ja sam uzeo običan jer ne konzumiram ni mleko ni mlečnu penu

Link to comment

Iskreno malo ga je drndanje prati, taj dodatak. Možda je bolji onaj njihov poseban aparatić za pjenu uz onaj osnovni aparat za kafu, ko baš voli. Ja uhvatio na nekoj akciji taj sa dodatkom za kaFućino™ ali iskreno svaka 30. kafa mi je neki kombo sa mlijekom, taj Nespresso se uzima radi ristreta i espresa. 

  • +1 1
Link to comment
On 16.11.2021. at 20:26, Caligula said:

 

 

ovaj je ispod 10 sve vreme, sem kad otvorim prozor, onda popne do 40 (za sada)

 

btw. u stanu vise nema jebene prsine u vazduhu, ono kad obasja sunce pa vidis prasinu kao lebdi, sada toga nema, cristal clear

Ukljucila juce prvi put. Svi imaju pa je to razlog sto sam kupila :D. Iste brojke kod mene. Radio celu noc na onom sleep modu, kad sam se probudila nanjusih cist zrak. Da l je stvarno tako ili ne, nemam pojma 

  • +1 1
Link to comment
 
Meni je to sve isto isto što se tiče ukusa, gledam smo da dobro peni i da je lep na oko, tj onaj reto sa kazaljkom, kičerica znam ali volem, da je crveni, eventualno crni sa hremiranim detaljima nek su i od plastike, ako može 20 bara pritiska umesto uobičajenih 15 zbog kajmaka, da ima sušilo i grejače za šolje i da je do 100 evra, mislim zar puno zahtevam lol, i jedva u zaustavnom vremenu ovih akcija naletim na ovaj
 
dl_espresso_coffee_machine_deluxe_noir_01.jpg
 
Ima i onih Ariete i Delongi isto vintage koji su verovatno kvalitetnij ali duplo skuplji i nisu mi nešto lepi.
 
 
 
 
 
 

Naleteo na instagramu na neku stranicu espreso aparati Surcin, tj. nisam naleteo slucajni nego smo svi cipovani odavno pa mi izasla ta reklama bas tad kad sam trazio, i nudio mi lik svasta preko poruka ali kad ja ne znam sta hocu. Na kraju cu birati kao ti, po izgledu, a inace imam i jedno 7 8 kg neke solidne kafe za mlevenje, pokupio iz kladionice kad sam dao otkaz. Inace sam i pio kafu samo i iskljucivo tamo na poslu ali sad kad imam 800+ komada gratis ima da se bustujem kofeinom godinu dana pun gas.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...