Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

10 minutes ago, Filozof manijak said:

a jel ima neki protok, usisivač ili strujanje vazduha koji sav vazduh iz prostorije usmerava ka prečišćivaču, ono kao neprekidni tok?

Ili samo tako stoji u ćošku i bipće?

091651-FC-FBF6-4819-AB65-161-AF7-B40610.

ovde uvlači vazduh, a odozgo izbacuje čist

pogotovu se oseti kad ima pušača u sobi, cenim da isto radi i kada je napolju aqi200

  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, desboj said:

Bipće, vrti ventilator, bogougodno stoji u ćošku sobe. Kažu da ima hepa filter i da ga koristi, ja im verujem.

 

i ima wifi da ga povežeš sa aplikacijom na telefonu? kul

 

 

Link to comment

Laik sam po pitanju duvanskog dima u zatvorenoj prostoriji. Jel one namenske sveće za skupljanje dima išta pomažu u tom slučaju?

Kontam da ovi prečišćivači najveći deo posla odrade za dim. 

Voleo bih neko istraživanje koliko stvarno zagađenog vazduha od spolja ulazi u stan ili kuću? Imam utisak dase tu malo preteruje.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Voleo bih neko istraživanje koliko stvarno zagađenog vazduha od spolja ulazi u stan ili kuću? Imam utisak dase tu malo preteruje.

pa odakle(n) vazduh u prostoriji

Link to comment

Ima usisivač unutra koji uvlači vazduh, proteruje ga kroz filter i izbacuje čistog. 

 

6 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Voleo bih neko istraživanje koliko stvarno zagađenog vazduha od spolja ulazi u stan ili kuću? Imam utisak dase tu malo preteruje.

 

Onaj dan pre 10 tak dana, kada je vazduh napolju bio jeziv, aparat je radio neko vreme i pokazivao stabilno vrednost 20 (pm2.5). Otvorili smo prozor, ne tako blizu aparata, samo jedan prozor i vrednost je počela da raste odmah, da bi za pola minuta bila 85. 

Link to comment

Moj neki primer, ne znam koliko je relevantan: kad mi dođu gosti, koji duvane kao Turci,  u gajbu, pootvaram sve prozore (a na njima stoje komarnici, poluspuštene roletne, ispod prozora je radijator. Bukvalno danima ne mogu izvući miris duvana iz stana, pri čemu ne mislim na ono što se uvuklo u mebla ili tkanine.

Link to comment

Njemacki list Stiftung Warentest koji ocjenjuje kucne aparate je uradio test za preciscivace zraka. Zakljucak je da ti aparati i nisu bas toliko efikasni. Ako je neko bas alergican na polen, oni mogu pomoci. Za hemijsko zagadjenje vazduha, nisu efikasni po njihovom testu. I da kada proizvodjas navede kavadraturu, realna kvadatura je puno manja (ovdje kazu 100m² / 23m²). Francuski list Que Choisir je prenio rezultate:

 

(prevedno na google traduction Fr => Hr)

Polen

Pročišćivači zraka prilično su učinkoviti na polen. Eliminiraju ga u prosjeku 90% u prostoriji od 16 m2. Međutim, ispitivanje je uključivalo velike količine, odnosno 2 milijuna čestica polena po m3 zraka. Međutim, tijekom razdoblja alergija na brezu ili polenske groznice potrebno je samo nekoliko čestica da osjetljiva osoba reagira. Samo Philips, Soehnle i Rowenta postižu stopu uklanjanja polena od 95%, Dyson samo 83%.

Formaldehid

Zahvaljujući filteru s aktivnim ugljenom, uređaji se mogu pohvaliti i uklanjanjem formaldehida. Ali nijedna nije uspjela. Soehnle je učinkovit samo 45%, a ostali čak i manje, 11% na primjer za De Longhi. Oni nisu u stanju ukloniti kemijska onečišćenja iz domova.

Dim cigarete

Što se tiče dima cigareta, sve ovisi o volumenu prostorije. Sveden na površinu, Dyson ga 90% eliminira za 20 minuta, ali u malom prostoru, na samo 7 m2. Philips, Soehnle i Rowenta rade puno bolje, preko 19 do 23 m2. Ali ovo je nova izvedba.

Stoga ih je laboratorij testirao izdržljivosti na dim cigarete. Sposobnost pročistača zraka da ga apsorbiraju tada je pala, samo je Philips izdržao test.

Ovaj dramatičan pad performansi znači da u uporabi moraju biti česte izmjene filtera. S obzirom na njihovu cijenu, od 39 € pa do 140 €, pročišćivač zraka košta čitavo bogatstvo! 

LE CLASSEMENT DES PURIFICATEURS D’AIR

Nous avons ramené les résultats de nos confrères à la notation Que Choisir. Il n’y a pas de meilleur choix, les performances de ces purificateurs d’air étant insuffisantes.

purificateur philips

 

 

Philips AC2889/10

Prix : 430 €
Changement des filtres : 80 €
Avec appli

 

 

 

purificateur soehnle

 

 

Soehnle Airfresh Clean Connect 500

Prix : 300 €
Changement des filtres : 39 €
Avec appli

 

 

 

purificateur Rowenta

 

 

Rowenta Intense Pure Air Connect PU6080

Prix : 360 €
Changement des filtres : 100 €
Avec appli

 

 

 

purificateur Honeywell

 

 

Honeywell HPA710WE Premium

Prix : 350 €
Changement des filtres : 140 €
Pas d'appli

 

 

 

purificateur Dyson

 

 

Dyson Pure Cool Link Tower

Prix : 599 €
Changement des filtres : 56 €
Avec appli

 

 

 

purificateur De Longhi

 

 

De Longhi AC 230

Prix : 349 €
Changement des filtres : 45 €
Pas d'appli

 

 

 

★★★ Très bon   ★★ Bon   ★ Moyen   ■ Médiocre   ■■ Mauvais

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...